Skocz do zawartości

Windows 7 Sp1 (x86.x64) 2017 winclub PL Finał


Mr.T

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pobrałem plik a następnie za pomocą programu UltraISO zrobiłem bootowalny pendrive.

Podczas instalacji (zaraz na początku) wyskakuje okienko z informacją:

 

System Windows nie może otworzyć wymaganego pliku C:\Sources\install.wim. Upewnij się, że eszystkie pliki niezbędne do instalacji są dostępne, a następnie ponownie uruchom instalację. Kod błędu: 0x8007000D.

 

20180119_161155.jpg

 

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc. Trochę mnie dziwi, iż odniesienie jest do C - a nie pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pobrałem plik a następnie za pomocą programu UltraISO zrobiłem bootowalny pendrive.

Podczas instalacji (zaraz na początku) wyskakuje okienko z informacją:

 

System Windows nie może otworzyć wymaganego pliku C:\Sources\install.wim. Upewnij się, że eszystkie pliki niezbędne do instalacji są dostępne, a następnie ponownie uruchom instalację. Kod błędu: 0x8007000D.

 

20180119_161155.jpg

 

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc. Trochę mnie dziwi, iż odniesienie jest do C - a nie pendrive.

Nagraj obraz ISO za pomocą Rufusa musisz jeszcze zobaczyć ustawienia biosu czy masz uefi czy legacy

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


System Windows nie może otworzyć wymaganego pliku C:\Sources\install.wim. Upewnij się, że eszystkie pliki niezbędne do instalacji są dostępne, a następnie ponownie uruchom instalację. Kod błędu: 0x8007000D.
Sumy kontrolne pobranego obrazu sprawdzone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, już pobieram tego "Rufusa" i zaraz sprawdzę.

 

w opcji Boot Mode Selection mam wybrane UEFI and Legacy (mogę też wybrać Only UEFI i Only Legacy) - czy tak ma zostać?

A obraz masz tutaj z forum tak I weź padał to który to obraz jest w linku

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Dziękuję, już pobieram tego "Rufusa" i zaraz sprawdzę.

 

w opcji Boot Mode Selection mam wybrane UEFI and Legacy (mogę też wybrać Only UEFI i Only Legacy) - czy tak ma zostać?

Chodzi o to że uefi jest nowsze więc daj Only uefi i weź w rufusie Masz tam opcję schemat partycjonowania to daj GPT dla uefi

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie pobrać reszty aktualizacji, co jest? :huh:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wejdź w c Windows folder software Distribution folder dowland Usuń stamtąd wszystko Uruchom wyszukiwanie aktualizacji jeszcze raz po usunięciu tego i te co ci wyszuka to odznacz tylko zaraz potem numerek

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Nie idzie pobrać reszty aktualizacji, co jest? :huh:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

KB 2862330

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Nie idzie pobrać reszty aktualizacji, co jest? :huh:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

KB 2862330

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem masz takie coś, bo instalowałem obie wersje systemu z tego obrazu i było normalnie. Nie dodawałeś czasem sterów USB programem od MSI? Bo tak się składa, że właśnie on to wycina, i też mnie to wkurzało, dlatego dodałem sobie stery USB sam (NTLite albo Win Toolkit). Jak coś grzebiecie ludzie, to wypadałoby o tym napisać, a nie sugerować, że czysty mod jest zwalony, bo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych. Obraz zrzucałem na bootowalnego pendrive'a za pomocą YUMI. Moje spostrzeżenia przy wyborze konkretnych opcji:

 

--- Windows to Go/Installers ---

 

Multiple Windows Vista/7/8/10 Installers -wimboot (w ogóle nie startuje, myślę, że to kwestia laptopa, albo złego zgrania na pena, albo brak obsługi wimboot)

Multiple Windows Vista/7/8/10 Installers -bootmgr (wycina ekran z wyborem, o którym wcześniej wspominałem)

Single Windows Vista/7/8/10 Installer - okno z wyborem pojawia się prawidłowo, myślę, że wszystko działa jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


 

Sprawa dotyczy



Windows 7 Sp1 (x86.x64) 2017 winclub PL Finał
oczyszczony folder "backup" w WinSxS" oraz usunięte kopie aktualizacji, dzięki czemu obrazy są mniejsze

bez oczyszczenia dla przykładu obraz x64 ważyłby 7 giga
jak będą chętni mogę upiąć.

 

Prosiłbym jeśli to możliwe o wystawienie gdzieś samego katalogu z kopiami aktualizacji dla obu systemów (wgram go sobie ręcznie) czasami się przydaje.

Nie ma sensu go dodawać do instalki.

Poza tym wszystko działa OK (Windows Pro, Enterprise  i Ultimate w obu systemach).

z góry dzięki. .




jak będą chętni mogę upiąć.

jarek10010 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

Dzięki. A czy jest gdzieś informacja na forum, które poprawki należy omijać, aby nie popsuć efektu, nad którym napracował się autor?

To znaczy jak bezpiecznie zaktualizować syste, aby:

a) nie zainstalować popawek telemetrycznych

b] nie zaintolować poprawek, które będą wymuszać aktualizację systemu do Win10

c) o co chodzi z poprawką KB2862330 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 opcje:

1 - instalować Security Only Quality Update, co i tak jest ryzykowne, bo np. są w niej łaty na Meltdown i Spectre, których ja nie chcę instalować

2 - instalować cały rollup, a potem czyścić system z telemetrii różnymi programami i skryptami typu  UUAWU

3 - wyłączyć WU i zapomnieć o aktualicacjach 

 

P.S. No i jak masz nowy procek (Ryzen, Kaby Lake, Coffee Lake), to i tak bez użycia np. narzędzia WUFUC aktualizacji nie zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytania a i b znajdziesz odpowiedź tu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Co do poprawki KB2862330  sam jestem ciekaw co z nią zrobić.


Ja bym jeszcze sugerował ręczne instalowanie aktualizacji, a w WU zaznaczyć opcję <wyszukaj, ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować>


Szukałem informacji dot tej nieszczęsnej poprawki KB2862330. Na jakimś angielskojęzycznym forum wyczytałem(poprzez translatora bo mój angielski jest prawie zerowy), że ta poprawka dotyczy sterowników USB i mogą wystąpić konflikty gdy sterowniki portów USB są już zainstalowane-tak przynajmniej zrozumiałem. Postanowiłem "ręcznie" zainstalować tą poprawkę i wyskoczył mi komunikat, że "Ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego komputera". Jeżeli więc nie ma zastosowania to po prostu odznaczyłem ją i ukryłem. Mam teraz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Z czego to wynika? 

Tak myślałem, dlatego obecnie korzystam właśnie z opjci nr 3

 

Dzięki.

 

 

 

P.S. No i jak masz nowy procek (Ryzen, Kaby Lake, Coffee Lake), to i tak bez użycia np. narzędzia WUFUC aktualizacji nie zainstalujesz.

Dlaczego? Z czego to wynika? 

Tak myślałem, dlatego obecnie korzystam właśnie z opcji nr 3

 

Użyj skryptu UUAWU i sprawdź co masz niechcianego w poprawkach.

 

Dzięki.

 

Co do poprawki KB2862330  sam jestem ciekaw co z nią zrobić.

 

Może ktoś zabierze głos w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Z czego to wynika?

A z tego, że dziadowskie M$ na siłę chce wymusić, żeby ludzie przechodzili na Win10 i perfidnie zablokowało aktualizacje dla nowych maszyn na Win7. Na szczęście zrobili to tak prostacko, że zaraz koleś o nicku Zeffy to złamał i stworzył programik WUFUC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie