Skocz do zawartości

Windows 7 Sp1 (x86.x64) 2017 winclub PL Finał


Mr.T

Rekomendowane odpowiedzi

.

Tak, sprawdziłem sumy i było ok ale u mnie występuje inny problem. Płyta Gigabyte GA-B250M-D3H + i7-7700. Od samego początku posiadania HW windows update non stop piszczy mi że: Ten procesor nie jest obsługiwany w tym systemie operacyjnym, ble,ble,ble + dopisek by zainstalować najnowszą wersję windows. 

 

To nie wina tego obrazu tylko m$.

Małe info:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Teraz słowo do Prezesa :) Dzieki za nowy obraz ,przydał się do poświątecznych porządków na kompie i ile czasu i nerwów czlowiek zaoszczędził  zamiast zasysać wszystkie updaty.Wszystko śmigło elegancko z pendriva nagranego rufusem. Udanego sylwestra i mam nadzieje ,że jednak do usłyszenia za pół roku na dzień dziecka  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacco, wystarczy narzędzie WUFUC od kolesia zeffy (w drugim linku od WCP masz o tym) i problem z debilną informacją o nieobsługiwanym CPU znika, WU normalnie działa. Sam używam na Ryzenie, i wydajność mam większą niż na Win10, więc nie wiem co ci nie trybi z twoim Intelem, ale to raczej twoja wina, a nie samego Win7.

 

@Mr.T, przykro mi bardzo, że się nie znasz na żartach, ale sądziłem, że ludzie inteligentni mają więcej dystansu do siebie. W każdym razie dzięki za dotychczasowe mody, postawiłem z nich przez ostatnie lata dziesiątki systemów, może 100+, i nigdy nie narzekałem. W tym modzie podobno działa sfc/scannow (nawet nie sprawdzałem, bo mi to lotto), więc ironicznie zażartowałem z ludzi, którzy ciągle o to płakali, a ty to wziąłeś do siebie, trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak się instaluje w legacy na MBR i uznaje że to nowocześnie to przyznaję że faktycznie działa i system się instaluje. W efi już nie. Powód? Brak sterów SATA/AHCI i trzeba ręcznie zapodać + brak bootx64.efi.

Nie wierzę że ktoś z Was postawił tego W7 na nowym sprzęcie bez tego pliku. Naprawdę sporo już widziałem ale tego jeszcze nie :-)

W oficjalnych obrazach nie ma tych plików, właśnie sprawdziłem obraz prosto od ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Na BaseWin pojawiła się paczka na dysku google:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Windows 7 x64 PL grudzień 2017

 

Prawdopodobnie paczka Mr. T

 

Nie mam czasu sprawdzać sum kontrolnych :)

 

Pozdrawiam ;P

Tak obrazy na basewin.pl pochodzą w większości z naszego forum lub czyste z MSDN gdyż tą stronę prowadzi użytkownik naszego forum o nicku Podlos

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 8.1 i W10 problem znika ale tam znika bo stery pod IntelHD610/630 są raczej dorobione.

Do Win 8.1 są te same sterowniki grafiki co do Win 7. I tu cię kolego złapałem na kolejnym kłamstwie na tym forum. Nigdy nie zainstalowałeś na tej płycie: GA-B250M-D3H Win 8.1, bo byś wiedział, że sterowniki 21.20.16.4550 są na 7 gen tylko do Win 10:

Przechwytywanie.jpg

Sterowniki grafiki do Win 8.1 są w sterownikach dla Win 7 czyli 21.20.16.4508

Poza tym co za problem znaleźć nowsze: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Albo przystosować sobie najnowsze od Win 10 do Win 7:

P.S. A na jakiego grzyba sterowniki grafiki Intela w komputerze stacjonarnym mającym kartę graficzną?

 

 

 

Ten procesor nie jest obsługiwany w tym systemie operacyjnym

Użyj wufuc i po problemie - nie ma komunikatu, a aktualizacje pobierają się z WU aż miło.

 

 

 

Aha, obrazy zamieszczone w tym wątku nie są przystosowane do bootowania w UEFI.

Oczywiście że są jak każdy Win 7 x64, a nawet Vista x64.

 

 

 

Dodatkowo w przysżłości sam boot komputera będzie szybszy.

Wróżenie z fusów? Bzdura - chyba że porównujesz hybrydowy fast start do normalnego, pełnego botowania.

 

 

 

No tak, jak się instaluje w legacy na MBR i uznaje że to nowocześnie to przyznaję że faktycznie działa i system się instaluje. W efi już nie. Powód? Brak sterów SATA/AHCI i trzeba ręcznie zapodać

Jedyne co trzeba dodać, to sterowniki USB 3.0 i w przypadku dysków NVMe sterowniki NVMe oraz zintegrować do Win 7 poprawki dodające obsługę dysków NVMe w Win 7. Żadnych sterowników mass storage nie trzeba dodawać od czasów Visty.

 

 

 

Naprawdę sporo już widziałem ale tego jeszcze nie :-)

To popatrz sobie jak działa Win 7 na Kaby Lake + NVMe:

 

Windows 7 vs Windows 10 na AMD Ryzen:

 

Oczywiście instalacja Win 7 na 8 gen Intela w komputerach stacjonarnych gdzie nie potrzeba sterowników grafiki zintegrowanej nie stanowi żadnego problemu. Wszystkie inne sterowniki są. Zmowa Intel + Microsoft w kwestii niewspierania Win 7 na nowych sprzętach, to po prostu nieludzkie chamstwo i oszustwo i za to trzeba ich piętnować. 

 

P.S. @Polacco - 30 lat praktyki i znajomość 4 języków obcych to za mało! :L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INSTALUJCIE WIĘC ORG OS LUB OD INNYCH USERÓW NIGDY WIĘCEJ WINDOWS 7 NIE TYKAM !!! 

 

więc możecie mnie hejtować ile wlezie po mnie jak po kaczce :22


Oświadczam co prawda po alkoholu ale na smutno też to potwierdze nigdy więcej nie dotykam Windows 7 w sensie że wydam moda czy czyściocha co wychodzi na to samo

 

mamy sylwester więc to moje postanowienie na Nowy Rok i nastepne lata

 

Pożegnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INSTALUJCIE WIĘC ORG OS LUB OD INNYCH USERÓW NIGDY WIĘCEJ WINDOWS 7 NIE TYKAM !!! 

 

więc możecie mnie hejtować ile wlezie po mnie jak po kaczce :22

Oświadczam co prawda po alkoholu ale na smutno też to potwierdze nigdy więcej nie dotykam Windows 7 w sensie że wydam moda czy czyściocha co wychodzi na to samo

 

mamy sylwester więc to moje postanowienie na Nowy Rok i nastepne lata

 

Pożegnał

 

Proszę nie rób tego, oni jakąś sobie wojenkę uprawiają kogo to obchodzi?

 

Dla mnie są te wersje bardzo przydatne jak po rodzinie aktualizuję stare laptopy.

 

Mam gorącą nadzieję, że zmienisz zdanie. (Aktualizacja "od święta" naprawdę wystarczy. To piękny noworoczny prezent  :)) )

 

Albo przynajmniej mi doradzisz.

 

Potestowałem jak obiecałem trochę - wersja Home 64bit na razie.

 

Nie mogę sobie poradzić z tą KB2862330 (z "Ważne") - zainstalowana ciągle wisi w WU. Restart, instalacja i od nowa.

 

Próbowałem zwalczyć ją UUAWU  od m4s (już po instalacji, będę próbował jeszcze na świeżym kompletnie systemie) ale nie pomaga (opcja 0 jak i 1) na tę dolegliwość (poprawnie ukrył resztę w "Opcjonalne")

mam też taki komunikat w UUAWU.log

/ciach

2017-12-31_02-50-12 TRYB1 START odinstalowywania aktualizacji:

2017-12-31_02-50-12

2017-12-31_ 2-50-12 krok 1 z 1 [ 2-50-12] Odinstalowuje: KB3138612 EXIT CODE - -2147467259

2017-12-31_ 2-50-47

2017-12-31_02-50-49 KONIEC odinstalowywania aktualizacji.

/ciach

 

to moja pierwsza zabawa z tym skryptem więc może coś przegapiłem?

 

Reszta **ideał** - NET, inne aktualizacje.

 

 

Czy można to jakoś załatać - jeżeli nie planujesz jakiegoś hotfix'a do tego releasu? Coś zintegrować z .wim?

 

2gie pytanie czy mogę wyrzucić pliki .log z katalogu \Windows\Logs\CBS\ ?

Mają kilkaset MB (oczywiście skompresowane w .wim znacząco mniej ale chciałem w miarę małe AIO Home+Pro 32+64 + office + jakieś aplikacje zrobić na takim fajnym pendrive z blokadą zapisu a on ma tylko 8GB ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie