Skocz do zawartości

Win 8.1 2k17


Mr.T

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma system jeszcze do takich gier jak LOL gdzie są aktualizowane na bieżąco, nie ustawiłeś go tak jak trzeba to było.

Windows 10 to nie 7 czy 8 gdzie instalujesz i działa jak trzeba tu się trzeba namęczyć jeśli chodzi o gierki a na sam początek wywalić DVR później jeszcze po blokować kilka rzeczy i system też śmiga, myślisz czemu większość ma 7kę czy 8kę bo nikomu się nie chce kombinować w tym mi ale mówienie że się nie da to trochę na wyrost bo wszystko się da tylko trzeba chcieć :)

Zgadzam się w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zainteresował mnie ten temat, bo zamierzam się przesiąść z mojego wysłużonego XP na 8.1, tylko nie jestem pewien, czy moja maszyna to udźwignie..

 

płyta główna – ASUS P8H61-M LX rev. 3  BIOS 0208 ale można upgrejdować

procesor - Intel Pentium G 620 2.6 GHz

grafika - Gigabyte NVIDIA GeForce GT430, ver. 2

pamięć - 1x Kingston 2 GB PC3 KVR133303D3S8N9/2G 10600 CL9 240

1333MHz Non-ECC CL9 DIMM Single Rank

dysk twardy - ST500DM002-1BD 142 firmware: KC45

 

Intel ma sterowniki pod 8, nie wiem, czy to różnica względem 8.1...

Grafika też ma uaktualnienie z 2016 r., nie wiem, jak płyta (na pewno do 7), chyba wyślę maila do saportu.

 

 

Aha, czekam właśnie na pamięć - dodatkowe 4GB...

 

Udźwignie?

Będzie zamulony?

 

Wolałbym, żeby był szybszy niż XP.

 

Na razie nie zmieniam zestawu, myślałem, żeby dokupić jakiś nieduży dysk SSD na sam system, ale jeszcze się zastanawiam czy to jest sens, bo płyta ma sata 3Gbps.

 

Za bardzo nie używam gier, rzadko - jakieś starocie z 2005-7 roku jeszcze mam, głównie ofice, internet, obróbka zdjęć - no i pod XP tablet nie trzyma mi ustawień, więc to taka największa niedogodność.

 

Jeśli to nie ten dział, to proszę o wskazówkę, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manmax

Nawet na sam systemik ta 60-siątka Tobie starczy.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Dokładnie myślałem o tym dysku :)

 

Dopiero rozpracowuję temat, ale to jest mój pierwszy typ.

Do tego jakieś programy do podglądu DWG i do obróbki zdjęć, a Moje Dokumenty i reszta na HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą modyfikację na swoim tablecie Lark Ultimate 7i Win przy 1 GB RAM mogę spokojnie Iple puścić przez stronę www tak jak i Mi z 1 GB RAM zabiera 620 MB przy starcie systemu, na wirtualnej maszynie zabierało mi 400 MB.

Jedyne z czym nie mogę się dogadać to zapisywanie mi się hasła do wifi sieci domowej, metody wcześniej podane u mnie nie działają.

System bardzo szybki i starcza nawet na 1 GB RAM, myślę że przy procesorze 2 rdzeniowym też da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zainteresował mnie ten temat, bo zamierzam się przesiąść z mojego wysłużonego XP na 8.1, tylko nie jestem pewien, czy moja maszyna to udźwignie..

 

płyta główna – ASUS P8H61-M LX rev. 3  BIOS 0208 ale można upgrejdować

procesor - Intel Pentium G 620 2.6 GHz

grafika - Gigabyte NVIDIA GeForce GT430, ver. 2

pamięć - 1x Kingston 2 GB PC3 KVR133303D3S8N9/2G 10600 CL9 240

1333MHz Non-ECC CL9 DIMM Single Rank

dysk twardy - ST500DM002-1BD 142 firmware: KC45

 

Intel ma sterowniki pod 8, nie wiem, czy to różnica względem 8.1...

Grafika też ma uaktualnienie z 2016 r., nie wiem, jak płyta (na pewno do 7), chyba wyślę maila do saportu.

 

 

Aha, czekam właśnie na pamięć - dodatkowe 4GB...

 

Udźwignie?

Będzie zamulony?

 

Wolałbym, żeby był szybszy niż XP.

 

Na razie nie zmieniam zestawu, myślałem, żeby dokupić jakiś nieduży dysk SSD na sam system, ale jeszcze się zastanawiam czy to jest sens, bo płyta ma sata 3Gbps.

 

Za bardzo nie używam gier, rzadko - jakieś starocie z 2005-7 roku jeszcze mam, głównie ofice, internet, obróbka zdjęć - no i pod XP tablet nie trzyma mi ustawień, więc to taka największa niedogodność.

 

Jeśli to nie ten dział, to proszę o wskazówkę, pozdrawiam.

na tym wersja x86. dowal 2 gb lub więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jeszcze zareklamuje moda Mr.T, bo to naprawdę modyfikacja na miarę 8 cudu świata. :-)

Siedzę nadal na zabytkowej 10 letniej stacjonarce o konfiguracji:
Pentium DualCore 1.8 @ 3-3.6 Ghz, czyli pierwszy dwurdzeniowiec Intela - jeśli potrzeba, to podkręcający się na fabrycznym wiatraku o 100%.
HDD WD 320 GB AAKS, Nvidia Gforce 8800 GT 512MB i 4 GB ram 800 Mhz cl 4 @@.
Przeglądarka to najnowsza Opera (inne przeglądarki nie mogą się z nią równać) z wtyczką blokerem Adguard (chińczyki i ruski to mają fachmanów :-D).

Komp służy do typowo domowych zastosowań, wszyscy wiemy jakich i do jednej gry Diablo 3, co mnie zmusiło do przesiadki z XP, bo zaprzestali w kolejnych patchach wspierać XPka.
Przesiadłem się ze sporego kastrata XPka 51lite 3.3 (od dawna nie używam systemów czyściochów) na wersje PP Mr.T, ale miałem tylko 2 GB ramu i Diablo mi swapowało (poza tym git, nawet 64bit), więc na OLX dokupiłem za grosze kolejne 2 GB dobrego ramu i jest gitara.
System zaiwania tak, że nawet dobry kastrat XPka wymięka. Dopiero teraz wiem, że modowany Win 8.1, to system 100 razy lepszy od jakiegokolwiek poprzedniego, łącznie z Win 7. Czyściochy to już w ogóle się nie umywają do moda, więc do zastosowań domowych każdemu polecam dobrego moda, pod którym teraz piszę. Jedyna "niedogodność" to to, że nie każdy laik komputerowy (co widzimy w postach) od razu sobie poradzi, jednak mod zmusza do nauki a od nauki jeszcze nikt nie umarł.

Dla mnie system bez sklepów, społecznościówek, szpiegów, telemetrii i zbędnych fajerwerków to podstawa.
Zresztą sam aktywnie zwalczam szpiegowanie przez witryny internetowe, uczę ludzi na portalach jak się przed tym bronić, to moje hobby.

Dla laików oprócz zrozumienia czym są usługi i dlaczego wiele z nich jest powyłaczanych w modach, przydatne są specjalizowane programy do automatycznego skanowania komputera, wyszukiwania i instalacji sterowników, programów narzędziowych i użytkowych typu DriverPackSolution  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników], który polecają liczni userzy z tutejszego działu Sterowniki.
Nie potrzeba ręcznie, mozolnie szukać najnowszych kompatybilnych sterów pod daną konfiguracje, bo program robi to znacznie lepiej i szybciej.
Należy tylko pamiętać, aby progsa po skanowaniu nie puszczać z automatu a ręcznie sprawdzić wszystkie sektory co chcę nam zainstalować i odznaczyć niechciane programy i funkcje (np. ja używam Opery a narzędzie chce instalować niepotrzebnego mnie FireFoxa). Coś za coś - w zamian za program, twórcy promują i z automatu sprytnie instalują programy swoich sponsorów i jeśli chcemy możemy temu zapobiec. Posługując się wymienionym programem mamy pewność, że nic nam nie umknęło a jeśli nawet jakieś nietypowe urządzenie pozostanie bez sterownika, to od razu wiemy które.

Na moim kompie wystarczy zainstalować stery do grafy i nawet nie potrzebna aktualizacja reszty sterów, bo już na tych systemowych zaiwania wszystko dobrze a menadżer urządzeń nie zgłasza żadnych problemów.
Dlatego nie należy bać się instalacji nawet na zabytkowym sprzęcie, co najwyżej dokupić ramu a na OLX macie tony różnego ramu, gdzie nawet idzie za tanią kasę wy haczyć np. moduły ddr 2 na kościach Microna D9 (najlepsze w generacji DDR2) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Podpowiem, że takie miał min. GoodRam Pro w pomarańczowych obudowach. ;-)

Niech mój post będzie zachęta do instalacji i docenienia pracy Mr.T. :-)

Edyta: Microna a nie Samsunga, ten ostatni ma teraz najlepsze kości DDR 4 na B-die, które zaczynają się od 3000 Mhz CL14/3200 Mhz CL 15 :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manmax

Ten 120GB jest bardziej opłacalną wersją,zwłaszcza jak masz jeszcze zamiar coś tam doinstalować,zawsze  większa pojemność będzie w zapasie.(różnica tylko 90zł między nimi)

 

A czemu nie x64? Jaka jest różnica? Bo wydaje mi się, że to tylko kwestia pamięci - x86 widzi tylko 4GB.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktywowany, czyli kupuję klucz na Alle za 60 zł ściągam ISO i mogę zaczynać?

 

Takie coś może być?

 

Klucz wraz z Licencją Microsoft Windows PRO 8,1 PL

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

A może to:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jaka to różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spora część tych tanich kluczy pochodzi z MSDN, Technet etc.

 

 

 

Te 35 zł używane, ale te za 55 już niby nowe tj. nigdy nie aktywowane.  Ci tani piszą tam, że można odsprzedawać takie rzeczy powołując się na jakieś prawa UE:

 

Oprogramowanie - Oryginalne na licencji sprzedawane jest na terenie Unii Europejskiej i zgodnie z prawem obowiązującym na terenie UE, a także zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł, że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje odsprzedaży dokonać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy.

 

Wyrok jest wykładnia prawa tj.dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jak zawsze kozak.

Jakby kogoś irytował (jak mnie) ten pasek boczny po prawej, załączam skrypt aby go wyłączyć. Pozdrawiam

 

@Edit klucz rejestru jednak nie działa ;p jednak w start is back można to łatwiej wyłączyć wystarczy że klikniemy menu start a następnie PPM i właściwości, zakładka Przełączanie.

rvHKuNM.png

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

elobencuwa lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik MD5 i ISO wrzucamy do programiku chk235 i sprawdzamy czy są takie same?

 

Pytam, bo mi się nie zgadza.

Pobierz  HashCheckSetup-v2.4.0, zainstaluj, potem lewym klawiszem myszy klikasz na pliku sumy kontrolnej. Musi się zgadzać pobierałem też te dwa Systemy, są OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli pliku ISO w ogóle nie ruszam? Nie klikam na niego?

 

Plik MD5 jest do niego przypisany i tylko MD5 sprawdzam - to ok, to się zgadza tj. programik mówi, że się zgadza jak uruchomię plik podwójnym kliknięciem :) , bo jak prawym klikiem myszy ---- właściwości ---- sumy kontrolne i to samo zrobię na pliku ISO - to się nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie