Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 8.1 2k17

Recommended Posts

Klikasz na aktualizuj  przeżuci  na stronę z programem  ściągasz  kopiujesz go do  c:\Program Files\CPL PacK\    tam gdzie masz to zainstalowane  > kopiujesz > nazwa programu ma mieć identyczną nazwę taką  jak stara wersja  i to tak  po chłopsku wytłumaczone - prościej nie umiem !.

17 godzin temu, woj_ani217 napisał:

Klikasz na aktualizuj  przeżuci  na stronę z programem  ściągasz  kopiujesz go do  c:\Program Files\CPL PacK\    tam gdzie masz to zainstalowane  > kopiujesz > nazwa programu ma mieć identyczną nazwę taką  jak stara wersja  i to tak  po chłopsku wytłumaczone - prościej nie umiem !.

Dziękuje mistrzu :)

Witam wszystkich,

opisze poniżej moje przygody z tym systemem głownie z wersją x64, bo x32 śmiga elegancko.

WERSJA x64 CORE :

Pierwsze włączenie po formacie, długo mielił zanim wszedł w konfiguracje windy i potem do pulpitu. Co restart to mielił mega długo, zawsze koło 5min, wyłączyłem szybkie uruchamianie jak ktoś zalecił i pomogło, włączał się super szybko, kilka sekund (zrobilem próbnych 10 restartów) A L E wgrałem mu sterowniki  (przez DPRSU) i po tym wgraniu sterowników znowu problem odpalania się, mielił 5min. Szybkie uruchamianie nadal wyłączone. Odpala się szybko 4 na 10 restartów.

Zauważyłem taką rzecz : w msconfig w OGÓLNE ((dzieje się to po grzebaniu w systemie np. usługach, bądź instalacji czegoś)) odznaczała się opcja Użyj oryginalnej konfiguracji rozruchu. Jeżeli jej nie zaznaczyłem (czyli zaznaczenie Uruchamianie normalne) to odpalal sie 5min, po włączeniu Uruchamianie normalne i restarcie, opcja UOKR byla juz zaznaczona. Wtedy we większości było okej.
Jakiś błąd?!  

JAK ROZWIĄZAĆ problem prawidłowego odpalania się systemu?!

WIFI: 
Niestety nie zapamiętuje haseł.

- Autokonfiguracja sieci WLAN - włączyłem i dałe auto

- Autokonfiguracja urządzeń podłączonych do sieci - jest auto, ale podczas uruchomienia usługi błąd występuje jak u [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   @Mario80 

- Automatyczne konfigurowanie bezprzewodowej sieci WAN - włączyłem i dałe auto

EDIT: udało się z hasłami: klikamy w usługach na "Autokonfiguracja urządzeń podłączonych do sieci" ustawiamy również na automatycznie, DRUGA zakładka Logowanie i tam na: To konto wpisujemy:  ".\nick naszego konta" np. .\Bartek   - solucja z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   @shepard

Problem również z wifi był z połączeniem, pokazywał ciągle wykrzyknik zółty, pomół skrypt od @cra3y  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

WU: wyszukuje dłuuuuugo aktualizacje, pokaże ilość, ważne i opcjonalne, ale jak klikniemy na jakąś zakładkę to tylko białe tło puste. 

WERSJA x64 PRO :
Po formacie odpalil sie w miarę szybko, od razu wyłączyłem szybkie uruchamianie, wgrałem tym razem oryginalne sterowniki od producenta. Standardowo w USŁUGACH, odpalałem wifi, niestety błąd @Mario80 nadal był, ale za to nie było wykrzyknika żółtego.

WU działa prawidłowo.

Odpala 7x na 10x, ale ma czasem zawieszki, wisi na logo win i nie może go załadować (albo 5min czekania), jak się wyłączy i włączy laptopa to działa prawidłowo.

WERSJA x32 CORE i PRO:

Co najlepsze dziala bez problemu, po wylaczeniu szybkiego uruchamiania, i wgraniu sterow, dziala idelanie. Tylko mam 4gb ramu, a wykrywa w nim 1,98, wiadomo.  Bez zarzutów wszystko, odpala sie za kazdym razem szybko, może z raz czy dwa miał zwis.

Konfiguracja WIFI, aby zapamietywal hasła działa również, nie występował żółty wykrzyknik z jakością połączenia. Z tego co pamiętam błędu tu nie było z uruchomieniem usługi Autokonfiguracja urządzeń podłączonych do sieci.

WU działa prawidłowo na obu wersjach.

Ogólnie wszystko bardzo fajnie działa, są drobne błędy, które wyżej opisałem, ale do ogarnięcia. :) Tylko zostaje kwestia tego odpalania nieszczęsnego, macie jakieś pomysły?

Godzinę temu, rudy178 napisał:

Ogólnie wszystko bardzo fajnie działa, są drobne błędy, które wyżej opisałem, ale do ogarnięcia. :) Tylko zostaje kwestia tego odpalania nieszczęsnego, macie jakieś pomysły?

To jest mod i nie radze używać WU, najlepiej na stałe wyłączyć.

Co do Wi-Fi ja jako pierwszy podałem rozwiązanie gdzieś w początkowych postach w temacie.

Mam tego moda od poprzedniej wersji.

Co do wolnego uruchamiania, mam ssd i zawsze uruchamia mi się bardzo szybko, ten sam mod w wersji pro mam zainstalowany na PC gdzie jest hdd i też nie zauważyłem problemów z uruchamianiem się.

Dodatkowo pokusiłem się o własną konfiguracje tego moda gdzie wyniki można zobaczyć we wcześniejszych postach.

Prócz problemów z wi-fi które nie chwaląc się jako pierwszy rozwiązałem to nie zauważyłem innych.

System moim skromnym zdaniem to najlepszy mod jeśli chodzi o 8.1 jaki spotkałem do tej pory.

9 godzin temu, M4T  napisał:

To jest mod i nie radze używać WU, najlepiej na stałe wyłączyć.

Co do Wi-Fi ja jako pierwszy podałem rozwiązanie gdzieś w początkowych postach w temacie.

Mam tego moda od poprzedniej wersji.

Co do wolnego uruchamiania, mam ssd i zawsze uruchamia mi się bardzo szybko, ten sam mod w wersji pro mam zainstalowany na PC gdzie jest hdd i też nie zauważyłem problemów z uruchamianiem się.

Dodatkowo pokusiłem się o własną konfiguracje tego moda gdzie wyniki można zobaczyć we wcześniejszych postach.

Prócz problemów z wi-fi które nie chwaląc się jako pierwszy rozwiązałem to nie zauważyłem innych.

System moim skromnym zdaniem to najlepszy mod jeśli chodzi o 8.1 jaki spotkałem do tej pory.

Tak, zgadza się, że najlepszy, trochę potestowałem okrojonych systemów także ten dziala stabilnie:)

Jeżeli czujesz sie urażony, że Cię pominąłem w "solucjach" to przepraszam, wnioskowałem się na nowszych postach, dlatego dałem "ostatnich" autorów, nie chcialo mi się wałkować całego tematu.

Instalowałem ten mod na 5 lapkach, 2x ssd i 3x hdd, ja w swoim mam ssd i wlasnie na moim sa problemy, obojętnie która wersja systemu, ma zawieszki. Znajomi mówią, że sporadycznie zdarza im się zawiesić. Na moim czy to hdd czy ssd (wgrywalem na obu dyskach kazda wersje) jest to samo. Kilka razy odpala od strzała, a czasami trzeba zrestartować bo wisi na logo wina. Dzis rano tak mialem, musialem na szybko odpalic lapka i mielił na logo. Wył i wł laptopa i od razu sie wlaczyl. Wkurza mnie to.

Ja na moim laptopie nie doświadczam żadnych z wymienionych problemów. System się uruchamia szybko i nie wiesza się na logo windowsa.
Także nie doświadczyłem problemów z niezapamiętywaniem hasła WiFi.
Ciekawe od czego to zależy, że u jedynych występują u drugich nie.

nudzija likes this

1 godzinę temu, rudy178 napisał:

Kilka razy odpala od strzała, a czasami trzeba zrestartować bo wisi na logo wina. Dzis rano tak mialem, musialem na szybko odpalic lapka i mielił na logo. Wył i wł laptopa i od razu sie wlaczyl. Wkurza mnie to.

Może to wina włączonego WU, btw ja od samego początku jak zainstalowałem to WU na zawsze off, aha i dysk mam w mbr (wszystko na jednej partycji) 

14 minut temu, M4T  napisał:

Może to wina włączonego WU, btw ja od samego początku jak zainstalowałem to WU na zawsze off, aha i dysk mam w mbr (wszystko na jednej partycji) 

Spróbuje WU wyłączyć jak wrócę z pracy i potestuję. Systemy zawsze wgrywam normalnie, czyli zostawiam partycje Zastrzeżone przez system i wrzucam winde na kolejnej partycji, nie robiłem nigdy tak jak podałeś. Jak wyłączenie WU nie pomoże, to zrobię tak jak poleciłeś. BTW, czym się różni wgranie systemu normalnie, a Twoją metodą?

50 minut temu, rudy178 napisał:

Spróbuje WU wyłączyć jak wrócę z pracy i potestuję. Systemy zawsze wgrywam normalnie, czyli zostawiam partycje Zastrzeżone przez system i wrzucam winde na kolejnej partycji, nie robiłem nigdy tak jak podałeś. Jak wyłączenie WU nie pomoże, to zrobię tak jak poleciłeś. BTW, czym się różni wgranie systemu normalnie, a Twoją metodą?

I źle robisz  >  dysk C:  czy partycja C:  włącznie z  tą małą  systemową ma być usunięta  > tworzysz  nową  instalator sam sobie  je ustawi  > ręcznie jak chcesz zmniejszyć rozmiar  partycji i nie ma bata żeby to nie działało jak trzeba .

Tak jak opisuje  M4T , moore   też  mam  tego moda i  instalowałem go  i na " szrotach " , średniej  klasy sprzęcie , jak i na " wypasach "  na hdd , ssd  i hdd usb  ( ale tylko wer. pro ) i nigdy nie miałem  problemów z niczym.

WU  mam ustawione tylko na info ( sprawdzam jak trzeba  to trzeba jak nie to olewam to ) żadnych  " zwiech " , zacięć  itd..  tylko po instalacji trzeba go samemu jeszcze " dostroić " i nie ma  problemów.

Ja bym Ci poradził  jeżeli masz dwa dyski  to zostaw tylko na czas instalacji  tylko ten gdzie będziesz instalował system > usuń  wszystkie partycje z niego ( ma być golas ) utwórz nowe partycje - instalator sam  je zrobi  i zainstaluj system wyłączając po drodze bzdety  - musi działać jak nie to masz problem ze sprzętem.

16 minut temu, woj_ani217 napisał:

I źle robisz  >  dysk C:  czy partycja C:  włącznie z  tą małą  systemową ma być usunięta  > tworzysz  nową  instalator sam sobie  je ustawi  > ręcznie jak chcesz zmniejszyć rozmiar  partycji i nie ma bata żeby to nie działało jak trzeba .

Tak jak opisuje  M4T , moore   też  mam  tego moda i  instalowałem go  i na " szrotach " , średniej  klasy sprzęcie , jak i na " wypasach "  na hdd , ssd  i hdd usb  ( ale tylko wer. pro ) i nigdy nie miałem  problemów z niczym.

WU  mam ustawione tylko na info ( sprawdzam jak trzeba  to trzeba jak nie to olewam to ) żadnych  " zwiech " , zacięć  itd..  tylko po instalacji trzeba go samemu jeszcze " dostroić " i nie ma  problemów.

Ja bym Ci poradził  jeżeli masz dwa dyski  to zostaw tylko na czas instalacji  tylko ten gdzie będziesz instalował system > usuń  wszystkie partycje z niego ( ma być golas ) utwórz nowe partycje - instalator sam  je zrobi  i zainstaluj system wyłączając po drodze bzdety  - musi działać jak nie to masz problem ze sprzętem.

Nie wiedziałem tego, zawsze znajomym wgrywałem normalnie z pozostawioną ta partycja zastrzeżona, nigdy problemów nie bylo. Tak samo jak im wrzucilem tego moda to im póki co śmiga. Może u mnie tylko wyjątkowo taki problem. Wieczorkiem zrobie mu formata i zrobie tak jak radzicie.

Dysk mam 1 ssd 128GB, hdd mam jako zapasowy na dane, ale go sformatowałem i wgralem jako 1 partycja, ale pozostawilem tez zastrzeozna, zeby zobaczyc czy to wina dysku, ale to samo było z odpalaniem..

Ma byc partycja 1 jako calosc czy moge zrobic 1 rozszerzoną np 50gb (jako ta zastrzezona) i na niej system, a druga 60gb na dane, czy typowo na 1?

Nie opłaca się dzielić takiego małego dysku według mnie.
Zrób jedną partycję na SSD na MBR (wcześniej weź go sformatuj, co w przypadku SSD oznacza zrobienie procedury Secure Erase - jest na forum poradnik).

Sam na SSD 240GB mam jedną partycję.

20 minut temu, rudy178 napisał:

Nie wiedziałem tego, zawsze znajomym wgrywałem normalnie z pozostawioną ta partycja zastrzeżona, nigdy problemów nie bylo. Tak samo jak im wrzucilem tego moda to im póki co śmiga. Może u mnie tylko wyjątkowo taki problem. Wieczorkiem zrobie mu formata i zrobie tak jak radzicie.

Dysk mam 1 ssd 128GB, hdd mam jako zapasowy na dane, ale go sformatowałem i wgralem jako 1 partycja, ale pozostawilem tez zastrzeozna, zeby zobaczyc czy to wina dysku, ale to samo było z odpalaniem..

Ma byc partycja 1 jako calosc czy moge zrobic 1 rozszerzoną np 50gb (jako ta zastrzezona) i na niej system, a druga 60gb na dane, czy typowo na 1?

Możesz na tym i na tamtym instalować  w laptopie na czas instalacji ma siedzieć tylko jeden dysk ten na który  instalujesz.

Ja Ci polecam instalacje na ssd i jej nie dziel bo co tu dzielić !?

Jeżeli masz  system w tej chwili na hdd  to przyszykuj sobie ssd  tak :

Uruchomić  CMD z prawami administratora
diskpart
list disk
select disk #   za miast #  wpisać nr ssd
clean
create partition primary
format fs=ntfs quick  
active
assign
exit
exit

podpinasz  ssd jako główny i instalujesz  i musi być OK  ( oczywiście pena masz dobrze zrobionego z systemem ? )

9 minut temu, woj_ani217 napisał:

Możesz na tym i na tamtym instalować  w laptopie na czas instalacji ma siedzieć tylko jeden dysk ten na który  instalujesz.

Ja Ci polecam instalacje na ssd i jej nie dziel bo co tu dzielić !?

Jeżeli masz  system w tej chwili na hdd  to przyszykuj sobie ssd  tak :

Uruchomić  CMD z prawami administratora
diskpart
list disk
select disk #   za miast #  wpisać nr ssd
clean
create partition primary
format fs=ntfs quick  
active
assign
exit
exit

podpinasz  ssd jako główny i instalujesz  i musi być OK  ( oczywiście pena masz dobrze zrobionego z systemem ? )

Mam zamontowany SSD. Okej nie bede dzielił. Tak dobrze zrobiony, robię WinToBootic, na kilku lapkach wgralem tego moda z jednego pena.

26 minut temu, moore napisał:

Nie opłaca się dzielić takiego małego dysku według mnie.
Zrób jedną partycję na SSD na MBR (wcześniej weź go sformatuj, co w przypadku SSD oznacza zrobienie procedury Secure Erase - jest na forum poradnik).

Sam na SSD 240GB mam jedną partycję.

Konieczne jest zrobienie Secure Erase?

I tak na marginesie bo nie dostałem odpowiedzi, jaka różnica miedzy MBR a zwyklym formatowaniem z zostawioną opcja zastrzeżoną?

Secure Erase przywraca pierwotną wydajność dysku SSD i jest to wskazane robić przed stawianiem nowego systemu.
MBR to sposób zapisu informacji na dysku twardych, nowszym (co nie znaczy lepszym) jest GPT.  -> 

4 minuty temu, rudy178 napisał:

Mam zamontowany SSD. Okej nie bede dzielił. 

Konieczne jest zrobienie Secure Erase?

I tak na marginesie bo nie dostałem odpowiedzi, jaka różnica miedzy MBR a zwyklym formatowaniem z zostawioną opcja zastrzeżoną?

Jak mieszałeś w tym ssd jak w ruskim czołgu  to wskazane.

Kolego poradników w każdym poście nikt Ci nie będzie pisał  - są już poradniki zrobione bo temat wałkowany już z 1000 razy, zobacz , przeczytaj i ok.

Masz podłączony ssd  usuń  podczas instalacji wszystko wskaż nowa partycja > system sam  ustawi co potrzeba dodatkowo ( nie jest konieczne ) wskaż format C: i install.

Teraz, moore napisał:

Secure Erase przywraca pierwotną wydajność dysku SSD i jest to wskazane robić przed stawianiem nowego systemu.
MBR to sposób zapisu informacji na dysku twardych, nowszym (co nie znaczy lepszym) jest GPT.  -> 

I tak i nie  sprawa dyskusyjna

Cześć. Aktualnie siedzę na czystym Windowsie 10. Iii nigdy więcej :D Do końca wsparcia będę na 8.1 latał bo tylko na te 2 systemy mam licencję. Zaciekawiłem się tą modyfikacją. Jest ona w pełni bezpieczna? Logowanie do różnych witryn, bankowość itd? Już zasysam i będę instalował na maszynie wirtualnej. Czy to jest najlepsza modyfikacja? Będę korzystał tylko z przeglądarki internetowej Vivaldi (Spotify w niej, Netflix i ogólne przeglądanie internetu :D) i gry World of Tanks. Nic więcej. + sterowniki oczywiście. Ta 8,1 jest stabilna i bezpieczna? Jeśli tak to jutro stawiam u siebie na komputerze :D Nigdy nie korzystałem z modyfikacji dlatego pytam. Mam I3-4160, 860 Evo 250GB, GTX 1050 i 12GB RAMu. Będzie git? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Na Windowsie 10 szaleje zużycie CPU i RAMu oraz wentylator na procku.  Pozdrawiam

Godzinę temu, japa12 napisał:

Cześć. Aktualnie siedzę na czystym Windowsie 10. Iii nigdy więcej :D Do końca wsparcia będę na 8.1 latał bo tylko na te 2 systemy mam licencję. Zaciekawiłem się tą modyfikacją. Jest ona w pełni bezpieczna? Logowanie do różnych witryn, bankowość itd? Już zasysam i będę instalował na maszynie wirtualnej. Czy to jest najlepsza modyfikacja? Będę korzystał tylko z przeglądarki internetowej Vivaldi (Spotify w niej, Netflix i ogólne przeglądanie internetu :D) i gry World of Tanks. Nic więcej. + sterowniki oczywiście. Ta 8,1 jest stabilna i bezpieczna? Jeśli tak to jutro stawiam u siebie na komputerze :D Nigdy nie korzystałem z modyfikacji dlatego pytam. Mam I3-4160, 860 Evo 250GB, GTX 1050 i 12GB RAMu. Będzie git? Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Na Windowsie 10 szaleje zużycie CPU i RAMu oraz wentylator na procku.  Pozdrawiam

Możesz  śmiało instalować  tego moda od Prezesa ,używam go ja i sporo innych  (  samemu musisz go sobie  " dostroić " )

to Ci mówię ja i  :

Witam. Zachęcony bdb działaniem wersji x86 na starym lapku z  3GB postanowiłem na troche lepszym Dellu z I5 i 8GB zainstalować wersję x64.

System po instalacji nie widział karty sieciowej i WiFi. Trzeba były wrzucać stery przez pendriva. W wersji x86 te urządzenia działały od razu.

Po instalacji katalog win zajmuje ponad 13GB już z doinstalowanymi sterownikami lapka. 

Dziwne bo wersja x86 po instalacji wszystkich sterów i programów zajmowała ok 5GB.

Najwięcej miejsca w x64 zżera u mnie winxsx, a miało być:

Doczyszczono "winsxs" plus kompresja tego folderu w Windows 8.1 - działa to wyśmienicie:

Problem z zapamiętaniem hasła na WiFi tym razem nie wystąpił.