Jump to content
WinClub
Mr.T

Win 8.1 2k17

Recommended Posts

11 godzin temu, ValNar napisał:

W telegraficznym skrócie. Mr.T dziękuję Ci za Twoją pracę i niestrudzoną cierpliwość... Rozumiem, że redakcja części postów ograniczyła mój ból TYLKO do 14 stron.

1. Nie mam problemu z samym WiFi: hasło PAMIĘTA, po ponownym restarcie LOGUJE, ale NIE CZYNI tego, gdy podłączę Internet poprzez kabel. Z pewnych względów chciałbym jednocześnie być podpiętym przez LAN i WLAN. Jak to uzyskać? Od razu odpowiadam, że wszystkie WSKAZANE powyżej ustawienia mam na 'Automatycznym' (ręcznie połączy, ale chciałbym, żeby czynił to automatycznie).

2. Korzystam z Windows Update, ale przed i po wykorzystuję dwa skrypty:  RemoveSPY (usuwa hosts, szpiegów, telemetrię oraz optymalizuje Windows) oraz UUAWU (usuwa i ukrywa aktualizacje Windows Update). Każdorazowo (na kolejnych instalacjach, kolejnych komputerów) jest dokładnie to samo - nie instaluje się dokładnie jedna poprawka: "comiesięczny pakiet zbiorczy aktualizacji jakości zabezpieczeń dla systemu Windows 8.1 w architekturze x64". Rozwiązaniem byłoby ukrycie jej, ale (wstawić według uznania) proponuje złośliwie dokładnie to samą poprawkę z miesiąca WCZEŚNIEJSZEGO. Nie miałem siły, aby sprawdzić jak daleko musiałbym się cofać.

a) Podejrzewam, że poprawka jest związana z Windows Defender - prosiłbym o potwierdzenie dla zainteresowanych (ja osobiście nie używam i w przypadku potwierdzenia nie polecałbym używania przez innych).

b) Prawdopodobnie problem rozwiązałby trzeci skrypt ukrywający w/w comiesięczną poprawkę... ale sam jej nie napiszę, bo nie potrafię, a i nie mam pewności czy mam rację.

Jeżeli ukryjesz tą poprawkę, to Windows Update zaproponuje poprawkę z miesiąca wcześniejszego i tak po kolei aż do najstarszej. Nie zwracaj na nią uwagi, lub wyłącz Windows Update.

8 godzin temu, m4s napisał:

Numer poprawki?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

2018-08 comiesięczny pakiet zbiorczy aktualizacji jakości zabezpieczeń dla systemu Windows 8.1 w architekturze x64 (KB4343898)

Rozmiar pobieranego pliku: 347,0 MB

2 godziny temu, jorgusek napisał:

Jeżeli ukryjesz tą poprawkę, to Windows Update zaproponuje poprawkę z miesiąca wcześniejszego i tak po kolei aż do najstarszej. Nie zwracaj na nią uwagi, lub wyłącz Windows Update.

Akurat dokładnie to samo napisałem, ale nie w tym rzecz.

1. Moim zdaniem zasadne byłoby zastanowić się z czym ta poprawka jest związana. Przypuszczam, że z Windows Defender i jeżeli tak to nie należy z niego korzystać, bo nie ma aktualizacji definicji zagrożeń i sam program może i działa, ale najnowsze zagrożenia nie wykryje, bo ich nie rozpozna.

2. Po co ignorować, jak pomógłby skrypt, który z automatu ukrywałby te poprawki, bo - zwracam uwagę - za każdym razem dotyczą one tylko i wyłącznie ''comiesięcznego pakietu zbiorczego aktualizacji jakości zabezpieczeń dla systemu Windows 8.1 w architekturze x64". Pozostałe się implementują lub są ukrywane przez w/w skrypt UUAWU.

Możesz je dodać do skryptu do ukrycia. Spisz numery , dodaj je do skryptu UUAWU i gotowe.

Nie mam problemu z samym WiFi: hasło PAMIĘTA, po ponownym restarcie LOGUJE, ale NIE CZYNI tego, gdy podłączę Internet poprzez kabel. Z pewnych względów chciałbym jednocześnie być podpiętym przez LAN i WLAN. Jak to uzyskać? Od razu odpowiadam, że wszystkie WSKAZANE powyżej ustawienia mam na 'Automatycznym'.

Ponawiam, bo skupiono się na punkcie 2 mojego postu dot. Windows Update. Może ktoś zna przyczynę lub rozwiązanie?

mam problem z tym systemem :
dysk g:\ nie jest dostępny Odmowa dostępu
g: to  partycja podstawowa ntfs w dysku magnetycznym (pozostałe 3 partycje na tym dysku działają)
skan wyrzucił taki log

15317292 free clusters processed.

Cytat

Free space verification is complete.

Windows has scanned the file system and found no problems.
No further action is required.

230690815 KB total disk space.
169203948 KB in 12129 files.
3976 KB in 646 indexes.
0 KB in bad sectors.
213723 KB in use by the system.
65536 KB occupied by the log file.
61269168 KB available on disk.

4096 bytes in each allocation unit.
57672703 total allocation units on disk.
15317292 allocation units available on disk.

wklejam log z hjack

Cytat

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\Windows\SysWOW64\blank.htm
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe
O2 - BHO: avast! Online Security - {8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\aswWebRepIE.dll
O2 - BHO: Logitech SetPoint - {AF949550-9094-4807-95EC-D1C317803333} - C:\Program Files\Logitech\SetPointP\32-bit\SetPointSmooth.dll
O4 - HKLM\..\Run: [StartCCC] "C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\amd64\CLIStart.exe" MSRun
O4 - HKCU\..\Run: [EpicGamesLauncher] "C:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win64\EpicGamesLauncher.exe" -silent
O4 - HKCU\..\Run: [CCleaner Monitoring] "D:\Program Files\CCleaner\CCleaner64.exe" /MONITOR
O11 - Options group: [ACCELERATED_GRAPHICS] Accelerated graphics
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)
O23 - Service: AMD External Events Utility - Unknown owner - C:\Windows\system32\atiesrxx.exe (file missing)
O23 - Service: aswbIDSAgent - AVAST Software - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\x64\aswidsagenta.exe
O23 - Service: Avast Antivirus (avast! Antivirus) - AVAST Software - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe
O23 - Service: EasyAntiCheat - EasyAntiCheat Ltd - C:\Program Files (x86)\EasyAntiCheat\EasyAntiCheat.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ieetwcollectorres.dll,-1000 (IEEtwCollectorService) - Unknown owner - C:\Windows\system32\IEEtwCollector.exe (file missing)
O23 - Service: Intel® Capability Licensing Service TCP IP Interface - Intel® Corporation - C:\Program Files\Intel\iCLS Client\SocketHeciServer.exe
O23 - Service: Intel® Security Assist - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Security Assist\isa.exe
O23 - Service: Intel® Security Assist Helper (isaHelperSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Security Assist\isaHelperService.exe
O23 - Service: Intel® Dynamic Application Loader Host Interface Service (jhi_service) - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\DAL\jhi_service.exe
O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: Logitech Bluetooth Service (LBTServ) - Logitech, Inc. - C:\Program Files\Common Files\LogiShrd\Bluetooth\lbtserv.exe
O23 - Service: Intel® Management and Security Application Local Management Service (LMS) - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\LMS\LMS.exe
O23 - Service: Mozilla Maintenance Service (MozillaMaintenance) - Mozilla Foundation - C:\Program Files (x86)\Mozilla Maintenance Service\maintenanceservice.exe
O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)
O23 - Service: @mqutil.dll,-6102 (MSMQ) - Unknown owner - C:\Windows\system32\mqsvc.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing)
O23 - Service: TeraCopy Service (TeraCopyService) - Code Sector - d:\Program Files\TeraCopy\TeraCopyService.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)
O23 - Service: @%ProgramFiles%\Windows Defender\MpAsDesc.dll,-320 (WdNisSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Defender\NisSrv.exe (file missing)
O23 - Service: @%ProgramFiles%\Windows Defender\MpAsDesc.dll,-310 (WinDefend) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Defender\MsMpEng.exe (file missing)
O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)
O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

problem częściowo rozwiązałem :

mój komputer g:\ PPM -> właściwości -> zabezpieczenia -> edytuj -> dodaj -> (nazwa użytkownika) -> ok -> wszystkie pola klikamy haczykiem na zezwalaj.

po tej operacji można skorzystać z systemu,
jednak pozostałe dyski mają dodatkowe konto " użytkownicy uwierzytelnieni " z uprawniniami specjalnymi (czy to jakiś wirus ? hack ?)  G: tego nie ma  i nie moge tych specjlanych uprawnien dodac do pozostałych kont "system" , "administratorzy ", "(moja nazwa użytkownika)"

On 8/14/2018 at 1:46 PM, Mr.T said:

Przeciez Core = Home :D

W Win 7 ta wersja nazywałą sie HomePremium

w Win 8 i 8.1 Core

w Win 10 teraz samo Home

a ciagle ta sama wersja :22

nic sie nie stanie jak usuniesz aero

taaaaaaaaaa, ja żyłem w przekonaniu że core a home to odrębne wersje :D

sorka za błąd.

Witam, a czy ktoś miał taki problem, że system podczas uruchamiania wisi na niebieskim logo windowsa i kółeczko ładowania się nie pokazuje? pomaga jedynie przycisk restart i wtedy śmiga normalnie :]

A tak po za tym system bardzo szybki i stabilny, dzięki! :)

Hej!

Przy próbie instalacji sterownika Intel Rapid Storage, instalator informuje mnie o braku NET Framework 4.5 a przecież w systemie jest on zintegrowany i aktywny, zna ktoś sposób na naprawę tego?

W dniu 19.08.2018 o 13:12, wkamil50 napisał:

Witam, a czy ktoś miał taki problem, że system podczas uruchamiania wisi na niebieskim logo windowsa i kółeczko ładowania się nie pokazuje? pomaga jedynie przycisk restart i wtedy śmiga normalnie :]

A tak po za tym system bardzo szybki i stabilny, dzięki! :)

płyta głowna  pod amd ? jaki chipset ? producent ?

W dniu 19.08.2018 o 17:45, domitek napisał:

Hej!

Przy próbie instalacji sterownika Intel Rapid Storage,

spróbuj rozpakowac instalator i zapodac przez menadzera urządzeń

System (wersja Core) naprawdę dobrze działa na dość przeciętnym sprzęcie mojej dziewczyny (A10-4600M), niestety mam problem ze zmianą języka. System jest po polsku, dziewczyna jest z Turcji, więc chcę dograć jej język turecki. Przez panel sterowania znajduję pakiet językowy do pobrania, instaluję, lecz potem wyskakuje błąd. Próbowałem pobrać odpowiednią paczkę osobno, lecz nie mogę znaleźć tej wersji.

Jakieś porady jak to obejść? Nie można również dodać tureckiej klawiatury, nie ma jej na liście.

------

EDIT: Języki angielskie (UK, USA) również wywalają błąd.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 22.08.2018 o 20:12, ministerpl napisał:

płyta głowna  pod amd ? jaki chipset ? producent ?

Jest to MSI z77 GD55 na Intelu, tak się zastanawiam czy przyczyną nie jest przestarzały już bios, bo jest to wersja 1.6 i być może jest problem z bootowaniem. Co o tym myślicie?

Raport Aidy - sprzęt:

https://pastebin.com/aa5hsfn9

I dzięki za zainteresowanie się wątkiem :)

W dniu 24.08.2018 o 13:07, tfornalewicz napisał:

System (wersja Core) naprawdę dobrze działa na dość przeciętnym sprzęcie mojej dziewczyny (A10-4600M), niestety mam problem ze zmianą języka. System jest po polsku, dziewczyna jest z Turcji, więc chcę dograć jej język turecki. Przez panel sterowania znajduję pakiet językowy do pobrania, instaluję, lecz potem wyskakuje błąd. Próbowałem pobrać odpowiednią paczkę osobno, lecz nie mogę znaleźć tej wersji.

Jakieś porady jak to obejść? Nie można również dodać tureckiej klawiatury, nie ma jej na liście.

------

EDIT: Języki angielskie (UK, USA) również wywalają błąd.

10 minut temu, scarley jones napisał:

Jakbym mógł w tym systemie zmienić język na angielski?

Wycięta jest obsługa innych języków

15 hours ago, Mr.T said:

SOrry ale w najsmielszych marzeniach nie myslalem ze moj kastracik bedzie wymagał tureckiego

Ale nawet angielskiego? xD 

Wystarczy mi PL Windows + turecka klawiatura, są klawiatury jakieś wietnamskie itd. Skoro one zostały, myślałem, że turecka też się uchowała gdzieś :D Klawiatury nie da rady dograć, skoro jest tona innych?

45 minutes ago, m4s said:

X86

przy 4gb ram? 

7 hours ago, zoxovsky said:

ovh link nie działa  ;/ poprawicie linki?

juz działa 

Jaka wersje pod ten procek najlepiej zainstalować 64 czy 86?

win7 jakieś dobrze przycięte najlepiej.

Zobacz jaki ma procesor. X64 to za duży narzut dla Celerona.
Co z tego że ma 4GB RAM? Kawałek będzie leżał odłogiem i tyle.

15 godzin temu, m4s napisał:

Zobacz jaki ma procesor. X64 to za duży narzut dla Celerona.
Co z tego że ma 4GB RAM? Kawałek będzie leżał odłogiem i tyle.

W takim razie co proponujesz?