Skocz do zawartości

Windows 8.1 with update 3 (x86.x64) grudzień 2017 winclub PL (Final)


Mr.T

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 8.1 with update 3 (x86.x64) grudzień 2017 winclub PL (Final)
 
 
 
 
Windows8_Final13.png
 
 
 
Informacja
 
Podstawa org. obrazy pobrane z MSDN data podstaw 15-12-2014.
 
 

Dodane:
 
Pełen pakiet Dot NetFramework (łącznie z 3.5), 
 
Zintegrowane wszystkie poprawki na dzień wydania systemu 23-12-2017.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]


oraz definicji "Defendera" które się zmieniają codziennie.
 
 
W ISO zmodyfikowany plik ei.cfg dzięki czemu mamy dostęp do wszystkich wersji, jeżeli masz klucz w bios usuń ten plik.
 
Do utworzenia boot pendrive polecam [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
  

 
A nazwy plików (archiwów które pobieracie) są tak opisane że np. ciag znaków po myślniku 81X862017-51d2217c.zip to suma CRC pobranego archiwum
 
która jest generowana razem z sumami kontrolnymi więc łatwo sprawdzić czy dobrze pobraliśmy plik.
 

  

 
Wersja x86 zawiera:
 
- Core (x86)
- Professional (x86)
- Enterprise (x86)
 
 
Wersja x64 zawiera:
 

- Core (x64)
- Professional (x64)
- Enterprise (x64)

 

Ważne: Jeżeli masz zamiar użyć KMS do aktywacji to nie podawaj klucza podczas instalacji ponieważ mogą być poźniej problemy

 

 

Info: Wszystkie obrazy byly pobrane i testowane, wszystkie się bootują i dzialają poprawnie

 

Jeżeli po pobraniu sumy się zgadzają, wina leży po waszej stronie i tu najpierw należy szukać przyczyny !!!

 

Więc sprawdź wszystko zanim napiszesz posta.

 

 

 

 
x86 - ISO waży  2,53 GIGA / x64 - ISO waży  3,25 GIGA / AiO -ISO waży 4,33 GIGA

 

 lub

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalką.

 

ISO wrzucone na pena Rufusem. Próba instalacji z USB zakończona niepowodzeniem i komunikatem o braku systemu na nośniku.

USB boot włączone, kolejność bootowania właściwa.

Próbowałem z i bez plku ei.cfg.

 

Co robię źle?

Sprawdzałeś sumy kontrolne po pobraniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tą instalką jest nie tak. Na wcześniejszych nie było żadnych problemów natomiast na tej system jakoś przymula.

 

Od paru lat instaluje dokładnie te same programy i sterowniki a po zainstalowaniu dokonuje dokładnie takich samych modyfikacji systemu i programów więc powinno chodzić jota w jotę tak samo.

 

Na dysku NVME chodzi to jak na HDD. Wcześniejsze instalki na SSD chodziły lepiej a po zainstalowaniu na NVME była rakieta.

 

Do tego co jakiś czas słychać trzaski z głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne nie dziwne ale samo zainstalowanie kosztowało mnie kilka godzin. Jak debil kombinowałem z dyskami. To krzyczał, że nie może zainstalować na dysku GPT jak przekonwertowałem to go znowu bolało, że na MBR nie może bo ma być GPT i tak w kółko. To partycji utworzyć nie może to dysku nie widzi i ciągle coś. Kilka razy zainstalował ale przy starcie sypało blue screenami. Jak w końcu udało się zainstalować to muli i z głośników ciągle strzela jakby przepięcia były. System reaguje jakby postawiony był na HDD. Któraś z poprzednich instalek chyba ta z czerwca nie robiła takiego Meksyku i instalacja szła od strzała a instalowałem z niej chyba z tydzień temu ostatni raz na tym samym komputerze. Samo bootowanie to był niepełny obrót kółka na ekranie startowym teraz okręca 1,5x. Za dużo rzeczy naraz żeby mi się wydawało. Gdzieś coś jest uwalone i widocznie wychodzi tylko na niektórych konfiguracjach. Ostatnio kiedy robiłem swoją instalkę to niby wszystko poszło dobrze a po zainstalowaniu brakowało kalkulatora i jeszcze parę rzeczy nie grało, których nie ruszałem.

 

 

Konfiguracja na której robi mi problemy:

 

I3-4330

ASUS B85M-E

22 GB RAM DDR3 1600 (Patriot, Curical)

Samsung 960 EVO NVMe PCIe (System)

OCZ Vertex 4 SATA (Dodatkowy)

 

Grafika integra

brak napędu i HDD

 

 

A i tak dla formalności to komputer nie jest katowany tak, że nie wydala bo służy do internetu, emaila, i filmów a i te w większość online. Muli już samo otwieranie okienek itp.

 

 

 

Jutro ze smutkiem zainstaluje jeszcze raz z czerwcowej instalki i przebrnę przez żmudny proces aktualizacji bo te bydlaki z M$ nie potrafią wrzucić na serwer zaktualizowanego obrazu albo przynajmniej jakiejś zbiorczej aktualizacji w jednym pliku. Już więcej ta firma na mnie nie zarobi a tej ich dziesiątki nie wziąłem nawet za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne nie dziwne ale samo zainstalowanie kosztowało mnie kilka godzin. Jak debil kombinowałem z dyskami. To krzyczał, że nie może zainstalować na dysku GPT jak przekonwertowałem to go znowu bolało, że na MBR nie może bo ma być GPT i tak w kółko. To partycji utworzyć nie może to dysku nie widzi i ciągle coś. Kilka razy zainstalował ale przy starcie sypało blue screenami. Jak w końcu udało się zainstalować to muli i z głośników ciągle strzela jakby przepięcia były. System reaguje jakby postawiony był na HDD. Któraś z poprzednich instalek chyba ta z czerwca nie robiła takiego Meksyku i instalacja szła od strzała a instalowałem z niej chyba z tydzień temu ostatni raz na tym samym komputerze. Samo bootowanie to był niepełny obrót kółka na ekranie startowym teraz okręca 1,5x. Za dużo rzeczy naraz żeby mi się wydawało. Gdzieś coś jest uwalone i widocznie wychodzi tylko na niektórych konfiguracjach. Ostatnio kiedy robiłem swoją instalkę to niby wszystko poszło dobrze a po zainstalowaniu brakowało kalkulatora i jeszcze parę rzeczy nie grało, których nie ruszałem.

 

 

Konfiguracja na której robi mi problemy:

 

I3-4330

ASUS B85M-E

22 GB RAM DDR3 1600 (Patriot, Curical)

Samsung 960 EVO NVMe PCIe (System)

OCZ Vertex 4 SATA (Dodatkowy)

 

Grafika integra

brak napędu i HDD

 

 

A i tak dla formalności to komputer nie jest katowany tak, że nie wydala bo służy do internetu, emaila, i filmów a i te w większość online. Muli już samo otwieranie okienek itp.

 

 

 

Jutro ze smutkiem zainstaluje jeszcze raz z czerwcowej instalki i przebrnę przez żmudny proces aktualizacji bo te bydlaki z M$ nie potrafią wrzucić na serwer zaktualizowanego obrazu albo przynajmniej jakiejś zbiorczej aktualizacji w jednym pliku. Już więcej ta firma na mnie nie zarobi a tej ich dziesiątki nie wziąłem nawet za darmo.

Dziwne bo mam 1 komputer na 8.1 własnie z tego ISO o takiej Specyfikacji

I7 4790

ASUS B85M-E

8GB RAM

SSD KINGSTON HYPER X 3K 120GB(SYSTEM)

HDD SEGATE 1TB (DANE)

GPU R9 280X 3GB

i u mnie wszystko działa bez problemów 

 

Czym wypalałeś System na USB i w jakiej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko linuksy wypalałem głównie Rufusem natomiast Windowsy zawsze najpierw wyciągam z ISO i przerzucam na kartę SD z której instaluję.

 

Adapter nie wchodzi w grę bo na tej samej konfiguracji instalowałem przed tygodniem poprzednią instalkę i nie było problemów a poza tym te adaptery nie mają żadnej aktywnej elektroniki. To tylko kilka ścieżek i port na laminacie.

 

Spróbuje to jeszcze wrzucić Rufusem bo mam go od kilku lat nieaktualizowanego a działał bez problemów i używając innego czytnika. Chociaż wiem, że i czytnik i karta w porządku a sterowniki sprzed 1,5 roku bo nowszych nie było. Jedyne co mogło pójść nie tak jeśli instalka jest w porządku to wyciąganie plików z ISO przed skopiowaniem. Spróbuję to sprawdzić jeśli mnie czas nie ograniczy.

 

Z objawów to jeszcze Windows Update szaleje. Jakieś aktualizację instalował ze trzy razy pod rząd i ciągle się pokazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrt. dzis ten sys otestuje na kiano slimtab pro 8"    

 

ps.i testy pomyslne zdal ten system-  dziala autorotacja :)


Tylko linuksy wypalałem głównie Rufusem natomiast Windowsy zawsze najpierw wyciągam z ISO i przerzucam na kartę SD z której instaluję.

 

Adapter nie wchodzi w grę bo na tej samej konfiguracji instalowałem przed tygodniem poprzednią instalkę i nie było problemów a poza tym te adaptery nie mają żadnej aktywnej elektroniki. To tylko kilka ścieżek i port na laminacie.

 

Spróbuje to jeszcze wrzucić Rufusem bo mam go od kilku lat nieaktualizowanego a działał bez problemów i używając innego czytnika. Chociaż wiem, że i czytnik i karta w porządku a sterowniki sprzed 1,5 roku bo nowszych nie było. Jedyne co mogło pójść nie tak jeśli instalka jest w porządku to wyciąganie plików z ISO przed skopiowaniem. Spróbuję to sprawdzić jeśli mnie czas nie ograniczy.

 

Z objawów to jeszcze Windows Update szaleje. Jakieś aktualizację instalował ze trzy razy pod rząd i ciągle się pokazują.

linux wypalam z pod linux orginalnym narzedziem i  smiga 

natomiast windows wypalam rufus i tez smiga wsio orajt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zainstalować z pliku  AiO - Core (x64), pod koniec instalacji na "Przygotowanie" wyświetliła się tabelka z napisem "Windows could not configure one or more system components. To instal Windows, restart the computer and then restart the installation" . Uruchomiłem ponownie komputer i wyświetliła się tabelka z napisem  "Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie, lub napotkał nieoczekiwany błąd . Nie można kontynuować instalacji Systemu. Aby zainstalować System Windows kliknij przycisk OK w celu ponownego uruchomienia komputera, a następnie ponownie uruchom instalację". Instalowałem ponownie, ale sytuacja powyższa się powtórzyła. Próbowałem również z pliku AiO - Professional (x64)  zainstalować System, ale powtórzyło się to samo co w instalacji Systemu Core (x64). Pobrałem plik  WIN81MOD/81X642017, i bez problemu zainstalowałem System Core (x64), chodzi idealnie. Dlaczego nie mogłem zainstalować Systemów z pliku AiO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie postawiłem x64 pro z AiO na vBox i nic się nie pojawiło

Jaka może być wada w komputerze. Próbowałem też zmienić na samym początku instalacji na dolną linijkę (uruchamia się tak jak Windows 8.1), ale wyświetliło mi komunikat "brak sterowników".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie