Skocz do zawartości

Czy konieczne jest tworzenie ukrytej partycji przy instalacji Systemu Windows ?


whitewolf1608

Rekomendowane odpowiedzi

Rufus ostatnio ssie, są przypadki że nie potrafi skopiować całości plików, albo zrobi źle pena a pisze że dobrze. Do tego wszystko robi dłuuuuuużej niż kiedyś (pamietam gdy na pena USB 3.0 kopiowałem koło 2 minut a teraz 9 czy więcej). Zrób pena w diskpart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rufus ostatnio ssie, są przypadki że nie potrafi skopiować całości plików, albo zrobi źle pena a pisze że dobrze. Do tego wszystko robi dłuuuuuużej niż kiedyś (pamietam gdy na pena USB 3.0 kopiowałem koło 2 minut a teraz 9 czy więcej). Zrób pena w diskpart.

 

Ok podaj mi linka do poradnika gdzie są napisane w odpowiedniej w kolejności komendy do narzędzia Diskpart.

@whitewolf1608

 

a nie będzie to przypadkiem wina wersji Rufus-a?

 

Sprawdź wersje  1.4.5 oraz 1.4.7

 

Ok testuje Rufus 1.4.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktorynek czy można posłużyć się ta instrukcją w przypadku Windowsa 8,1 na Tablicy Partycji MBR Legacy ? > [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Oczywiście:

 

Przechwytywanie.jpg

 

Teraz zobaczysz wszystkie pliki na tej ukrytej partycji lub na systemowej jeśli pominąłeś tą ukrytą.

U mnie wszystko na jednej partycji w Win 8.1:

 

Przechwytywanie.jpg

 

 

czyli krótko ujmując pokazuje jakie dokładnie są pliki na ukrytej partycji

Mam nadzieję, że teraz w związku z powyższym jesteś usatysfakcjonowany możliwością ujrzenia ukrytych plików systemowych. ;)

Z resztą w podanym przeze mnie linku jest wyraźnie napisane co znajduje się na tej ukrytej partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc mam tak jak na screenach.

 

Jak mam uruchomić Windows który mam

 

w serial ATA port 0 ?

 

W zakładce Hard Drive nadal jeden GoodRam.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whitewolf1608 - teraz proszę o konkretne i jednoznaczne odpowiedzi w jednym miejscu, aby nie błądzić we mgle i rozwikłać kwestię czy to wina biosu, systemu czy Twoja:

- jaki system jest na tym niewidocznym dysku i czy był instalowany podczas gdy drugi dysk był odłączony fizycznie?

- czy ten system startuje z tego dysku gdy jest włożony do portu SATA-1?

- czy podczas gdy robiłeś to drugie zdjęcie, drugi dysk był podłączony czy wypięty?

- jaki wybór napędów masz w Boot Menu F11?

- czy zrobiłeś Secure Erase lub szybkie zerowanie dysku aby naprawić ewentualne błędy logiczne i błędy tablic partycji?

- czy użyłeś dla testu oryginalnego systemu?

- jaki to laptop - marka, model?

- proszę jeszcze raz o zdjęcia ze wszystkich zakładek bios gdzie są jakiekolwiek opcje pokazujące napędu oraz opcje bootowania - po kolei od początku do końca

Na tym drugim zdjęciu widać jakby był uszkodzony sektor rozruchowy.

Proszę o odpowiedzi po kolei na każde pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whitewolf1608 - teraz proszę o konkretne i jednoznaczne odpowiedzi w jednym miejscu, aby nie błądzić we mgle i rozwikłać kwestię czy to wina biosu, systemu czy Twoja:

- jaki system jest na tym niewidocznym dysku i czy był instalowany podczas gdy drugi dysk był odłączony fizycznie?

- czy ten system startuje z tego dysku gdy jest włożony do portu SATA-1?

- czy podczas gdy robiłeś to drugie zdjęcie, drugi dysk był podłączony czy wypięty?

- jaki wybór napędów masz w Boot Menu F11?

- czy zrobiłeś Secure Erase lub szybkie zerowanie dysku aby naprawić ewentualne błędy logiczne i błędy tablic partycji?

- czy użyłeś dla testu oryginalnego systemu?

- jaki to laptop - marka, model?

- proszę jeszcze raz o zdjęcia ze wszystkich zakładek bios gdzie są jakiekolwiek opcje pokazujące napędu oraz opcje bootowania - po kolei od początku do końca

Na tym drugim zdjęciu widać jakby był uszkodzony sektor rozruchowy.

Proszę o odpowiedzi po kolei na każde pytanie.

 

Błędów nie ma ponieważ Gparted nie wywalił trójkątów przy zaawansowanym skanowaniu całego dysku.

 

 

Jak miałem błędy to na macOS Gparted od razu wywalił trójkąty że jest uszkodzony HFS+.

 

Po prostu zainstalowałem w porcie serial ATA 1 Windows 8,1 Priv Mod od Szanownego Mr.T w schemacie partycji GPT - UEFI. 

 

W pierwszej próbie - gdy przygotowałem dysk przy użyciu Gparted instalator zatrzymał się przy 71 %. 

 

Gdy pozostawiłem nieprzydzielone miejsce z tablicą GUID partition table - instalator zainstalował do końca system. 

 

Zainstalował do końca ale nie mogłem uruchomić systemu z serial ATA port 0 - czyli systemu Windows 8,1 na Tablicy partycji MBR. 

 

Więc siłą rzeczy musiałem użyć Gparted i wyczyścić system Windows 8,1 zainstalowany na serial ATA port 1 w GPT. 

 

Po wyczyszczeniu - musiałem przeinstalować Bios nie dlatego że się nie uruchamiał, dlatego że w zakładce boot prioryty order pozostała zakładka Windows Boot Menager. 

 

Gdy instalator skończył instalować Bios, narzędzie naprawcze zabrało się za naprawę Hard Drive D. Doszło do końca do 100% - Succefuly.

 

Obecnie mam Windows 8,1 w Master Boot Record na serial ATA port 0. 

 

Cały sęk zakuty w tym problemie jest taki że nie robił bym powyższych operacji jak bym miał obydwa dyski widoczne w menu boot w zakładce Hard Drive. 

 

Jednak nie chce mieć 4 partycji przy GPT - bo dla mnie to bez sensu. 

 

Chce mieć GPT i jedną partycje i obydwa dyski Widoczne w menu Boot. 

 

Płyta moja wspiera UEFI Boot bo jakoś Open SUSE ładuje ładnie w Uefi Boot, tak samo macOS Sierra 10.12.6. Jak by moja płyta nie wpierała UEFI Boot to w ogóle macOS by nie ruszył z instalacją

 

systemu.

 

Proszę o rzeczową odpowiedź skoro mam dwa takie same dyski i GoodRam 240 GB Iridium Pro i Boot Menager Biosa widzi jeden a dwa PenDrive SanDisk 32 GB widzi - w tym jeden opisuje cyferką ,,1''

 

to jak mam uruchomić widok dwóch dysków GoodRam oraz jak upchnąć na jedną partycje GPT Windowsa 8,1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wsparcie :) Niech dobra energia harmonii i dobrostanu zagości i pozostanie już z Tobą :)

Zapomniałem dodać, w instalatorze windows Wiersz poleceń włączasz od razu jako Administrator kombinacją Shift + F10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, w instalatorze windows Wiersz poleceń włączasz od razu jako Administrator kombinacją Shift + F10

 

Szanowny Userze Bladius próbuje przygotować nośnik Flash - jest to karta micro SD 8 GB, przy użyciu diskpart - bo na Rufus źle nagrywa ten obraz.

 

Potrzebuje nagrać obraz ISO Hiren Boot przy uzyciu diskpart.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta zabezpieczona przed zapisem, spróbuj ją sformatować przez jakieś inne urządzenie lub PPM > formatuj z poziomu Windows.

Jeśli to nie pomoże...

Spróbuj tego
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Choć wydaje mi się że komenda

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a potem dopiero Clean powinna rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta zabezpieczona przed zapisem, spróbuj ją sformatować przez jakieś inne urządzenie lub PPM > formatuj z poziomu Windows.

Jeśli to nie pomoże...

Spróbuj tego

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Choć wydaje mi się że komenda

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a potem dopiero Clean powinna rozwiązać problem

 

Dzięki serdeczne pomogłeś odblokować :)

 

Następna komenda blokuje.

 

Po użyciu EaseUS Partition Master 12.5 celem sformatowania karty na fat32 nadal jest komunikat jak na screenie Screenshot_1.png

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sam zauważyłeś jak bardzo wątek odbiegł od głównego tematu ... proponuję zakładać nowe lub skorzystać z wujka google który mimo świąt i ustawy ciągle pracuje  :D 

 

ps. "Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." -  ktoś mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sam zauważyłeś jak bardzo wątek odbiegł od głównego tematu ... proponuję zakładać nowe lub skorzystać z wujka google który mimo świąt i ustawy ciągle pracuje  :D

 

ps. "Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." -  ktoś mądry

 

Ok rozumiem obydwa powyższe posty. 

 

Myślę że ten post dużo powie dlaczego mam kłopoty z karą micro SD 8 GB. 

 

Teraz wsadziłem do innego czytnika - który czyta bezpośrednio micro SD i okazuje się że wykrywa kartę obrazują to poniższe dwa screeny. 

 

Kolejny screen pokazujący że z kartą jest wszystko ok jeśli jest w czytniku na same micro SD.

 

Uruchomiłem skanowanie w Gparted.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Szanowni Userzy proszę o dalszą pomoc pod linkiem [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

A szanownego moderatora proszę o zamknięcie wątku.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem wogole potrzeby tego tematu Majac Mbr  dodatkowa ukryta partycja to tzw bootloader instaluje się on na niej ona jest do niczego nie potrzebna gdyz jak utorzymy partycje w instalatorze recznie to na niej  zainstaluje ten bootloader inna sprawa jak chce ktos zainstalowac np wiecej systemów  wtedy bootloader instaluje sie na partycji aktywnej w danej chwili jestli mial ktos ujako 1 system powiedzmy win 7 a na drugiej chce win10 to jesli nie zmieni partycji aktywnej na powiedzmy win 10 to dopisze ewentualnie nadpisze bootloader win 7. Teraz zalozmy ze uszkodzila sie partycja win 7 i nie masz dostepu do bootloadera ktory jest na win 7 i wtedy ani win 7 ani 10 nie odpali o ile nie naprawisz bootloadera dlatego w takich przypadkach jest ta mala partycja na ktorej jest tylko bootloader. Jeśli macie tylko jeden system to wtedy nei robi roznicy gdzie go instalujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :)

 

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat.

 

Kupiłem właśnie laptopa ASUS N580VD bez systemu z samym HDD. Zdziwiłem się gdy zobaczyłem distro linuxa Endless, które się już nie uruchamia bo skopałem aktualizując framework ;)

 

Instalator Windows 10 tworzy partycję MSR o wielkości 16 MB. Co w przypadku gdybym chciał dokupić SSD na system? Robię samo klonowanie partycji systemowej czy obydwu razem z MSR?

Pytanie wynika też stąd, że nie doszukałem się za co dokładnie odpowiada MSR. 16 MB, więc może za rozruch Windowsa z danego dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Instalator Windows 10 tworzy partycję MSR o wielkości 16 MB. Co w przypadku gdybym chciał dokupić SSD na system? Robię samo klonowanie partycji systemowej czy obydwu razem z MSR?
Pytanie wynika też stąd, że nie doszukałem się za co dokładnie odpowiada MSR. 16 MB, więc może za rozruch Windowsa z danego dysku?
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie