Skocz do zawartości

Kaby Lake iGPU + Pascal dGPU + Windows 10 = problem


P1O

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ten laptop dopiero miesiąc to raczej pasta nie jest zużyta.A  procesoru jest urzywane aktualnie 3% papamier ram 16% to powinno być ok


Na tym nowszym Windowsie było wszystko dobrze tylko ze przycinał i wolno chodził . A co do Windows 1607 to nadal są przycięcia ale nie aż takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy Windows 10 1709 nie było takiego problemu. Nie wiem czy to coś ma z tym wspólnego ale brakuje mi 2 sterowników chociaż zainstalowałem wszystkie z MSI :

kbtwk8.png

 

A co do zawieszenia myszki i panelu sterowania to nadal mam na Windows 10 1607 to czemu wszyscy mówicie zo to jest winny 1709 ? Ale fakt szybciej uruchamiają się funkcje itd..w 1607

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie laptopy maja problemy z tym samym procesorem i z kartami graficznymi. The problem can be found on all laptop brands: ASUS, Acer, Clevo, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, MSI, Razer.

Mam tak samo jak tu na tej stronie :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

there is a problem with laptops which have Intel CPU + GTX 1050/1050Ti/1060/1070. The problem is, whenever you try to do some action on the OS, discrete GPU is triggered and it causes a 0.5s freeze.

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... jak masz rozwiązaną grafikę zintegrowaną i dedykowaną?

1. Działa tylko dedykowana - integra jest wyłączona?

2. Laptop posiada przełącznik grafik?

3. Laptop automatycznie przełącza grafiki za pomocą funkcji Optimus w sterownikach NVidia?

 

P.S. Albo podaj model, sami sobie sprawdzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznika na 100% nie masz?

 

Jeśli nie ma przełącznika, to masz problem. Win 10 + integra Intela 7 gen + NV GTX1xxx = przycinanie. Nie ma, nie było i prawdopodobnie nie będzie na to lekarstwa. Jedyne wyjście to instalacja Win 7 lub Win 8.1

Podziękuj Microsoftowi albo oddaj jeśli jeszcze możesz laptopa i wymień na inny, który nie ma powyższej zależności sprzętowo-systemowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiktorynek to nie jest przypadłość tylko mojego lapka, ani błąd wyłącznie hp. Problem jest globalny i dotyczy wielu różnych sprzętów. Pytania kolegi są jak najbardziej na miejscu, bo dotyczą tego samego problemu. Problemem jest KabyLake+Pascal pod Win 10.

 

Czytalem niedawno, że problem zniknął u kogoś po ostatniej aktualizacji W10 Insider w Fast Ring Update. Czekam jeszcze na oficjalne potwierdzenia na forach Intela/NV/MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiktorynek to nie jest przypadłość tylko mojego lapka, ani błąd wyłącznie hp. Problem jest globalny i dotyczy wielu różnych sprzętów. Pytania kolegi są jak najbardziej na miejscu, bo dotyczą tego samego problemu. Problemem jest KabyLake+Pascal pod Win 10.

 

Czytalem niedawno, że problem zniknął u kogoś po ostatniej aktualizacji W10 Insider w Fast Ring Update. Czekam jeszcze na oficjalne potwierdzenia na forach Intela/NV/MS.

Ja wlasnie zainstalowalem W10 Insider w Fast Ring ale jest problem z sterownikiem INTEL niby jest zainstalowany ale nie dziala jest trojkat  przy karcie INTEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i nie wierzę, jak można tak mieć w d...e klienta i z premedytacją wypuszczać lapki z problematycznie dobraną konfiguracją, bo nie uwierzę, że o tym nie wiedzieli. Też się czaję na jakiegoś nowego lapka, z mobilnych zawsze brałem Intele, ale teraz chyba zaryzykuję w mobilne AMD Ryzen 2300U, ewentualnie 2500U. Od zawsze mnie wnerwiały te podwójne grafiki i przełączanie między nimi, a sama interga Intela to za mało. Mam nadzieję, że ta mobilna Vega mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie