Skocz do zawartości

Zakup laptopa do 3000zł


phantom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z powodu awarii komputera stacjonarnego szukam jakiegoś laptopa do 3000zł, używany będzie głównie do oglądania filmów oraz grania. Z różnych rankingów wypatrzyłem laptop Lenovo w takiej konfiguracji: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Będzie to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Dodam, że nie ma możliwości przekroczenia progu nawet o złotówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nie ma możliwości przekroczenia progu nawet o złotówkę.

 

Rozumiem, ale jednak coś zaproponuję, bo ten Twój to szajs(jak za tyle pieniędzy). Naprawdę niewiele trzeba dołożyć za coś porządnego: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A tutaj ten sam od innego sprzedawcy mieści się w 3000: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Generalnie to jest taka dziwna prawidłowość w dzisiejszych czasach, że przyzwoite laptopy zaczynają się od 3k wzwyż, a wszystko poniżej jest ...

Nie namawiam już do większych wydatków, ale za kolejną stówę wyżej można mieć z mocniejszą grafiką - no tak to już jest, można dodawać w nieskończoność. :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego MSI też widziałem, ale myślałem że w Lenovo lepszy jest procek (reklamowany jako ósma generacja), ale skoro uważasz że MSi byłby lepszym wyborem to spróbuję go upolować :)

 

W sumie 4 lata temu również Ty poleciłeś mi Lenovo G500 i3-3110M/8GB/HD8750M i do dziś nie ma większych problemów z graniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 gen: Intel Core i5-8250U (4 rdzenie, od 1.6 GHz do 3.4 GHz, 6MB cache)

7 gen: Intel Core i5-7300HQ (4 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.5 GHz, 6MB cache)

Wydajność teoretycznie porównywalna, ale w przypadku zbytniego rozgrzania i zbytniego obciążenia ten 8 gen będzie mocniej zbijał zegary, bo on ma wysokie taktowanie tylko w trybie turbo.

Dodatkowo na 7 gen jak cie przyciśnie zainstalujesz sobie Win 7 lub Win 8.1, a na 8 gen już klapa nieodwracalna.

 

 

 


Lenovo G500 i3-3110M/8GB/HD8750M

Wymień sobie procesor na i7 3610QM lub i7 3630QM - w tej chwili da się wyrwać z Allegro poniżej 300pln, a laptop uzyska druga młodość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, z tą naklejką nie rozpędzałbym się, bo pytałem o to sklep na Allegro, z którego sprowadzałem jednego lapka i powiedzieli mi, że w czasie gwarancji nie mogę otworzyć żadnej części obudowy (tzn. uszkodzić plomby), by tej gwarancji nie stracić.

Jeśli gwarantem jest sprzedawca, warto go o to zapytać, bo można się srogo zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopa mam już tydzień, różnica w wydajności w stosunku do poprzedniego, oczywiście na plus :) Brakuje tylko napędu DVD, tylko dlatego żeby go wymienić na HDD Caddy, ale już jest zamówiony HUB USB C do którego podepnie się 2/3 dyski w zewnętrznych obudowach USB 3.

 

Jedyny minus tego laptopa to bateria, której nie można zdemontować bez rozkręcenia obudowy, sprzęt będzie używany tylko podłączony do zasilania, więc pewnie bateria szybko odmówi posłuszeństwa, brakuje czegoś na wzór aplikacji Lenovo gdzie można ustawić tryb konserwacji akumulatora - zostanie on naładowany tylko do 60%. Chłodzenie chyba w miarę dobre, laptop stojący na biurku bez podkładki chłodzącej w CoreTemp pokazuje max 73 stopnie CPU (przy graniu w Just Cause 3, Sniper Ghost Warrior 3 na wysokich ustawieniach). Tak więc na razie wszystko na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Obecne oprogramowanie producenta sprzętu do obsługi baterii całkiem dobrze sobie radzi z takimi sytuacjami i nie zajeżdża tak baterii.

Ja bym był ostrożny z takimi tezami. Wszystko jest zależne od wielu czynników:

- dana bateria

- dany laptop

- dana konfiguracja sprzętowa(niektóre wysysają baterię podczas max obciążenia bo zasilacz jest za słaby i wspomagają go w ten sposóB)

- dany system

- dany soft do baterii czy trybów oszczędzania energii lub jego brak

- dany egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale w przeważającej (niedoszacowany Surface) wiekszości przypadków to zdaje egzamin. Mniej wymian baterii w 1-3 letnich lapkach niż kiedyś.

 

To ze daja baterie wykastrowane z pojemności to inna sprawa. Choć dziwi mnie to bo lapek zajmuje juz 1/4 powierzchni pod palmrestem jak nie dodadzą dvd. A ludzie noe rozumieja ze celek za 1200 to im na tym nie pochula pól dnia ba ciagle mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie