Jump to content
WinClub
Krajan

ASUS i Win8.1 ENG -> PL od nowa czy spolszczenie ?

Recommended Posts

Dostałem nowego Asuska sprowadzanego zza granicy. Ma windowsa 8.1 single language, moim zadaniem jest postawic na nim system w pełni PL. tak zeby nie mial zadnego napisu po ang.

Czy da się zrobić takie spolszczenie ? Paczkę językową pobrało ale nie mogę jej ustawić jako domyślnej bo system to blokuję, czy jest jakaś inna opcja ?

Drugą sprawą jest to że poza naklejką licencji win 8.1 nie mam żadnych dokumentów i nie mam kodu. Jeżeli przeinstaluje windowsa z iso z winclub to jaka wersje mam wybrac i skad wziac klucz? da sie go jakos wyciagnac ? i jaka wersje zainstalowac skoro w moim komputerze widnieje tylko inf " Windows 8.1 Single Language"

Klucz da się wyciągnąć np. MKT jest tu gdzieś na forum. Ale nie wiem czy jest polska wersja single language. A klucz wyciągnięty z systemu właśnie będzie do takiej wersji.

Spróbuj zainstalować wersję core może da się aktywować telefonicznie.

Ps.

Laptop pewnie ma partycję recovery lepiej byłoby jej nie ruszać przy instalacji nowego softu.

w nowych laptopach jest klucz zapisany w biosie wystarczy ze zainstalujesz system i nie zapyta Cie o klucz powinno go aktywować bez problemu. Co do języka to wejdz w Panel sterowania\Zegar, język i region\Język potem dodaj język  wybierz polski później wyświetli Ci się jezyk wcisnij opcje i wybierz pobierz i zainstaluj pakiet językowy i to by było na tyle ;)

w nowych laptopach jest klucz zapisany w biosie wystarczy ze zainstalujesz system i nie zapyta Cie o klucz powinno go aktywować bez problemu. Co do języka to wejdz w Panel sterowania\Zegar, język i region\Język potem dodaj język  wybierz polski później wyświetli Ci się jezyk wcisnij opcje i wybierz pobierz i zainstaluj pakiet językowy i to by było na tyle ;)

Nie do końca. Wszystko zależy od producenta.

Na lapie Samsunga tak jest jak piszesz. Nie pyta o klucz podczas instalacji, po zainstalowaniu systemu włączam sieć, chwila moment i sam się aktywuje i jest ok. Na lapie Asusa pyta o klucz i wtedy trzeba podać mu ten instalacyjny z Microsoftu,

Core = 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

Pro= XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

po instalacji żeby aktywować trzeba zmienić na Swój.

Krajan jaki to model lapa?

Nie do końca. Wszystko zależy od producenta.

Na lapie Samsunga tak jest jak piszesz. Nie pyta o klucz podczas instalacji, po zainstalowaniu systemu włączam sieć, chwila moment i sam się aktywuje i jest ok. Na lapie Asusa pyta o klucz i wtedy trzeba podać mu ten instalacyjny z Microsoftu,

Core = 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

Pro= XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

po instalacji żeby aktywować trzeba zmienić na Swój.

Krajan jaki to model lapa?

zwróć uwagę że jeśli wyłączysz secure boot  to nie wyciagnie sobie z biosu klucza. Sprawdzę  jeszcze Twoją wersje na losowych Asusach i "swoim" dysku. 

Dostałem nowego Asuska sprowadzanego zza granicy. Ma windowsa 8.1 single language, moim zadaniem jest postawic na nim system w pełni PL. tak zeby nie mial zadnego napisu po ang.

Czy da się zrobić takie spolszczenie ? Paczkę językową pobrało ale nie mogę jej ustawić jako domyślnej bo system to blokuję, czy jest jakaś inna opcja ?

Drugą sprawą jest to że poza naklejką licencji win 8.1 nie mam żadnych dokumentów i nie mam kodu. Jeżeli przeinstaluje windowsa z iso z winclub to jaka wersje mam wybrac i skad wziac klucz? da sie go jakos wyciagnac ? i jaka wersje zainstalowac skoro w moim komputerze widnieje tylko inf " Windows 8.1 Single Language"

Hihi był już ten temat u nas wałkowany :[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

;)

Ściągnij sobie iso wersji Single Language (może być dowolna, ale lepiej Angielską), na podstawie tego poradnika: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] zintegruj sobie Polskie MUI (powinni działać to ze zwykłej edycji).

Staram sie wkompilowac polski jezyk do tej instalki wedlug poradnika :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i przy komendzie

wyskakuje mi blad International settings configuration utility has stopped working.  jak to zrobic ?

Staram sie wkompilowac polski jezyk do tej instalki wedlug poradnika :

i przy komendzie

wyskakuje mi blad International settings configuration utility has stopped working.  jak to zrobic ?

tego uzyj [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

dziękuję @Mr.T z tym programem poszło ekspresowo i bezproblemowo :) cel osiągnięty. Windows 8.1 Single Language po polsku z zachowaną aktywowaną licencją ! BINGO !