Jump to content
WinClub
  • 0
Astes

Tablet z Windowsem

Question

Od jakiegoś czasu planuję zakup tabletu, najlepiej z Windowsem. Miałby służyć do czytania komiksów, oglądania filmów, grania w gierki flash (i dlatego windows, bo nie wiem, jak to zrobić na androidzie) i na koniec do obsługi mojej biblioteki (Calibre, Sigil i LibreOffice).

Zwracam się zatem do przemiłych i niezwykle pomocnych użytkowników WINCLUB. Proszę poradzić mi co kupić, żeby za bardzo się ne zrujnować.

Recommended Posts

• 0

Zastanawiałem się właśnie nad lenovo xii300, bądź Asus Transformerbook t100. W sklepach generalnie jest tragedia jeśli chodzi o tablety z windowsem. Na allegro trafiłem jeszcze na chińczyka CHUWI Hi10, ale boję się o serwis.

• 0

ten chińczyk ma 4

Dane:

Procesor: Intel Atom x5 Cherry Trail Z8350 64bit Quad Core Up to 1.92 Ghz

Pamięć RAM: 4 GB

Karta graficzna: Gen8 HD Graphics

Ekran: IPS 10,1” 1920x1200 224ppi

Dysk: 64 GB (41,1 GB dla Windowsa, 12,67 GB dla Androida)

Łączność: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0

Porty: USB 3.0 Typ C, micro USB 2.0, micro HDMI, Mini Jack 3,5 mm

Obsługa kart pamięci: microsd do 128 GB

Kamera przód i tył: 2 MP

System operacyjny: Windows 10 i Android 5.1

Bateria: 6500 mAh

• 0

No dobra z obsługi Calibre i LibreOffice mogę zrezygnować, jak ktoś mi powie jak na Androidzie gierki flash odpalać (np. Elvenar, albo HeroZero - zaznaczam, że nie chodzi mi o apki, tylko z poziomu przeglądarki).

• 0

Byłem w posiadaniu tableta z Windows 10 i 2GB RAM, nie mam zastrzeżeń co do takiego sprzętu, jeżeli ma tylko służyć do neta, gier flash itp. Możesz brać śmiało.

Żeby uniknąć fali hejtów: Miałem, to wiem. :E

• 0

2gb starczy ale podstawa to ograniczenie usług wywalenie wszystkiego co zbędne, ale i tak po pół godziny, godzinie grania w gierki flash zacznie strasznie mulić :) Uroki flasha 

• 0

Ja, możesz walić bezpośrednio do mnie na PW.

Po formacie i wgraniu sterowników uruchom Windows PowerShell jako administrator i wklep:

COMPACT.EXE /CompactOS:always

Po czym wciśnij ENTER i czekaj aż zrobi swoją robotę, troszkę to trwa. Reszta to już w sumie DISM++. Napisałem Ci na PW w sumie co i jak.

• 0
Guest Polacco

Bawiłem się zabawką typu Kiano 8 3G MS. Niestety w gierki nie grałem a co do reszty to musze przyznac choć nie chcę że... było spoko ale tylko na W8.1 bo po przesiadce na W10 przestało być miło.

Zabawka miała 1GB RAM ale ogarniała raczej wszystko i dość płynnie. Chodzi o Automapę, Internet, filmy FHD, pdfy i inne podobne. Było miło.

Bawiłem się także dośc długo Larkiem Ultimate 8i Win. Tego gada akurat nie polecam. Prawdziwa masakra. Kiano przy nim to dobry HP! Słynny komunikat LOW MEMORY był nagminny zwłaszcza w YT.

• 0

Pozwolicie, że jeszcze trochę pomarudzę. Cały czas szukam złotego środka. Nie za bardzo mam ochotę wydawać 1600PLN, a tyle kosztuje np. Acer Spin1

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

jest jeszcze Kiano Elegance 11.6

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ale wszyscy straszą zarówno firmą, jak i 2GB RAM-u.

Problemem może być jeszcze 32 GB eMMC,  ale tu mogę dokupić kartę nawet 128GB i tu rodzi się następne pytanie: Jak wygląda szybkość pracy z programami zainstalowanymi na takiej dodatkowej karcie i czy taki myk można zrobić też na laptopie?

No i ostatnie (proszę sie nie śmiać) - czy ewentualnie taka karta może pracować jako "dysk SSD"?

• 0

Problemem może być jeszcze 32 GB eMMC,  ale tu mogę dokupić kartę nawet 128GB i tu rodzi się następne pytanie: Jak wygląda szybkość pracy z programami zainstalowanymi na takiej dodatkowej karcie i czy taki myk można zrobić też na laptopie?

Wszystko zależy od prędkości karty i slotu

No i ostatnie (proszę sie nie śmiać) - czy ewentualnie taka karta może pracować jako "dysk SSD"?

Raczej słabo

• 0

SanDisk Extreme microSDXC UHS-I - podobno

Szybkość odczytu

• [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Szybkość zapisu

• [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A co jeśli idzie o te dwa sprzęty. Ze względów finansowych skłaniałbym się do Kiano (ale te 2GB RAM-u), z kolei w Acerze procek mnie nie przekonuje.

• 0

Nie kupuj żadnych Kiano, to biedronkowy shit.

a tam fanzolisz , ja mam kiano slimtab pro 8"  z 2gb ram i smiga elegancko , win 8.1 od  mrt+skrypt m4s   i zapindala elegacko :)

swoja droga siadlby mi tablet z win+linux to bylo fajnie

• 0

Astes, nie wiem czemu nie weźmiesz tego Chuwi, on ma słabe strony jak bateria i aparat, ale poza tym to mega sprzęt w tej cenie. No ale musiałbyś kupić u porządnego sprzedawcy, co daje swoją gwarancję na przynajmniej rok (nie producenta, bo to oznacza wysyłkę do Chin). Oni na ogół tyle tego sprzedają, że w razie problemów dają nową sztukę, a te odesłane na gwarancję zbierają i jak trochę ich jest to dopiero wtedy jedną dużą paką wysyłają do producenta.

• 0

Ja mam Teclast juz 2 lata i 3 miesiące i codziennie go używam. Może trochę spadła pojemność baterii po 2 latach z 8000 mAh do ok. 6800 mAh. A resztę to zrobiłem mod na chłodzenie procesora i pewnie mod Biosu na odblokowanie funkcji ukrytych. Oczywiście nie ma tam funkcji podkręcania czy coś.