Jump to content
WinClub
verte

The Bat! Professional

Recommended Posts

wygllad25878.jpg

TheBat! Pro - to jeden z najlepszych programów pocztowy dla kilkunastu kont e-mail jednocześnie, nawiązujący do tradycji najlepszych narzędzi tego typu Łatwość użycia i Polska wersja językowa czynią z niego idealną alternatywę dla wszystkich użytkowników. Mnogość zaawansowanych opcji konfiguracyjnych powoduje z kolei, że nie przypadkiem to właśnie TheBat!'a używają często ci najbardziej wymagający. Aplikacja jest bogata w wiele możliwości m. in. wtyczki antywirusowe, całkiem nowy edytor HTML, pełna obsługa protokołu IMAP4, POP3,TLS udoskonalenia anty-spam, wbudowany harmonogram (łatwość ustawienia-wyłączenia opcji programu pod swoje wymagania) oraz wiele innych....

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Witam.

Aktualnie posiadam wersję The Bat Pro 8.8.9 pl x64. Nowsza wersja programu to 9.0.6 Pro pl x64. Mam pytanie, czy da się utworzyć kopię ze starszej wersji i przenieść ją do nowszej wersji programu? Próbował ktoś może takiej opcji i nie utracił wiadomości ze starszej wersji? Istnieje może inne rozwiązanie przeniesienia wiadomości?

W dniu 30.11.2019 o 10:02, Kocurek7979 napisał:

Witam.

Aktualnie posiadam wersję The Bat Pro 8.8.9 pl x64. Nowsza wersja programu to 9.0.6 Pro pl x64. Mam pytanie, czy da się utworzyć kopię ze starszej wersji i przenieść ją do nowszej wersji programu? Próbował ktoś może takiej opcji i nie utracił wiadomości ze starszej wersji? Istnieje może inne rozwiązanie przeniesienia wiadomości?

Wystarczy spakować cały FOLDER - "The Bat!" WinRAR-em i  po reinstalacji tylko wypakować i zastąpić wtedy nic nie tracisz masz wszystkie konta e-maili i załączniki na dzień spakowania.   -       ścieżka:  

C:\Users\NAZWA-KOMPA\AppData\Roaming\The Bat!

6 minut temu, verte napisał:

Wystarczy spakować cały FOLDER - "The Bat!" WinRAR-em i  po reinstalacji tylko wypakować i zastąpić wtedy nic nie tracisz masz wszystkie konta e-maili i załączniki na dzień spakowania.   -       ścieżka:  

C:\Users\NAZWA-KOMPA\AppData\Roaming\The Bat!

Dzięki za odpowiedź. Wcześniej zrobiłem kopię zapasową całej zawartości wiadomości The Bat 8.8.9. Następnie zainstalowałem The Bat (to nie pomyłka) 9.0.4 x64 Pro. Wiem już, że jest nowsza wersja - tej jeszcze nie instalowałem. Wszystko odbyło się bez najmniejszego problemu, wszystkie wiadomości ze starszej wersji pozostały bez zmian :). W najbliższym czasie zainstaluję tą najnowszą wersję.

m4s likes this

W dniu 29.12.2019 o 14:38, szuwarek102 napisał:

w której opcji zmienić powitanie ,bo przy nowej wiadomości u mnie jest tak Здравствуйте,С уважением...........

Najlepiej napisać w szablonach. Wywaliłem go ,Panowie jak coś wstawiacie to po polsku a nie na samym początku wiadomości ruski cię wita.:)

@[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  

Musisz poznać (nie tylko ty) podstawy w streszczeniu:

Musiałeś kiedyś instalować TheBat! z końcówką REPACK lub był tylko spakowany (i rozpakowany) bez instalki - są to programy crckowane przez Rosjan, a oni z lenistwa… :L  - specjalnie...  :22  nie dodają wpisów-odnośników do odinstaluj.

Normalny użytkownik - wie ze po instalacji każdego programu którym jest REPACK pozostawia po sobie śmieci które trzeba wywalić z komputera ręcznie, wszystko jest Ok, gdy się wie gdzie dany program pozostawia śmieci na dysku i w rejestrze.

Lecz NOWICJUSZ nie ma pojęcia że każdy program z końcówką REPACK pozostawia śmieci i instalując każda kolejną wersję danego programu zawsze będzie widział to co ty teraz Ruskie śmieci na DZIEŃ DOBRY  :) 

Ja z reguły  staram się nie instalować  REPACK-ów  tylko w ostateczności, lepiej poczekać 1-2 dni za Polish/English Crakerem który zrobi czystego carcka.... – ale wracając do twojego problemu:

Wywal ręcznie ten folder (The Bat) w nim są zapisywane wszystkie ustawienia.

C:\Users\nawa-kompa\AppData\Roaming\The Bat!

Teraz zainstaluj moją oryginalną instalkę z nowym kluczem pod spodem, i już nie będziesz miał Ruskich znaków na dzień dobry. :) 

Wprowadź wszystkie konta e-mail jakie tylko posiadasz i spakuj sobie WinRAR-em, cały folder "The Bat!" jako kopie BEZPIECZEŃSTWA wszystkich ustawień i swoich kont łącznie z hasłami programu TheBat!

C:\Users\nawa-kompa\AppData\Roaming\The Bat!

Tą kopie możesz wypakowywać-podmieniać ZAWSZE W CAŁOŚCI przy wszystkich kolejnych wersjach TheBat! - i nic się nie zmieni nowa wersja TheBat! pozostaje nową...., oraz twoje ustawienia programu także pozostaną bez zmian na nowej wersji TheBat!. :)

19 godzin temu, szuwarek102 napisał:

A jak zrobić żeby w głównym oknie jak chcesz odpisać na wiadomość nie ma opcji żeby dodać załącznik . Ta opcja jest tylko jak klikniesz nowa wiadomość .

Główne okno pokazuje ci wszystkie twoje konta e-mail jakie wprowadziłeś do TheBat! po kliknięciu na nie (zaznaczeniu) możesz wybrać z menu górnego, lub skrótem.

Ja np. mam swoich i żony kont e-mail grubo ponad 30szt - to co ty chcesz aby bez zaznaczenia wysyłkowego konta wysyłać załączniki - z  czego którego konta ?

Ja sprawdzam wiadomości wszystkich kont za jednym naciśnięciem ALT+F2 - a sprawdzenie pojedynczego konta to tylko F2 (wystarczy poczytać) 

Nie myl swoich kont e-mail -  od książki adresowej z której wybierasz (zaznaczasz lub wklepujesz) do kogo chcesz wysłać e-mail + załącznik z uprzednio wybranego którego swojego konta e-mail (lub na skróty - zaznaczasz z którego konta i wyślij)

Jak się ma kilka kont e-mail bardzo istotne jest czytelne ustawienie TheBat! pod siebie

ja mam od zawsze ustawiony czytelnie na:  Środowisko->Układ okien->Pełna wysokość podglądu.

verte napisał:

Cytat

The Bat! Professional Edition 9.0.16 pl x64 Final

Zacznę od początku. Chciałem zainstalować tą wersję The Bat, ale usunąłem poprzednią wersję chyba tak skutecznie, że po zainstalowaniu tej powyższej mam taki efekt jak na skanie ekranu poniżej. Starszą wersję wyczyściłem

nawet programem Reg Organizer w jego menu "znajdź pozostałości programów" w rejestrze. Po zeskanowaniu było tego trochę, więc je usunąłem. Jeszcze jedno - zrobiłem kopię poczty z tych dwóch kont na dysk D metodą kopiuj i wklej na dysk D. Po zainstalowaniu wersji 9.0.16 pl x64 Final nie mogę odtworzyć wiadomości z tych kont. Skopiowałem ich dane w wyznaczone miejsce na dysku C i ich nie mam.

Można prosić o radę o co tu chodzi? Na tych kontach miałem sporo ważnych wiadomości. Są może inne osoby z takim problemem jak mój. System Operacyjny Windows 10 Pro PL 1909.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

@m4s napisał:

Cytat

Kopiuj wklej z powrotem

Odinstalowałem tą wersję The Bat i zainstalowałem wcześniejszą 9.0.14 x64 PL. Po zainstalowaniu tej wersji miałem ten sam efekt. Przyczyną była zmiana nazwy folderów z wiadomościami (?). Po skopiowaniu kopii zapasowych do folderów pod innymi nazwami wróciło wszystko do normy, poczta działa. Tak na marginesie, wersja 9.0.16 x64 PL jest wersją "Christmas Edition". Poczekam na nowszą wersję i ją zainstaluję - wiem, gdzie był błąd. Program sam w sobie jest godny polecenia.

m4s and verte like this

Zaglądam do folderu na apdata a tam 900mb więc mam 2700 email w tym folderze skasowałem częsc , w koszu zrobiłem usuń zawartość i cacy .Sprawdzam ponownie

i mam 1,4gb, czyli nie usuneło mi emali wręcz dołożyło .Wracam ponownie do programu a tam dalej taka sama ilość . Jak to usunąć .

Soory ale tak poj_______nego programu to nie widziałem jeszcze .Usuwam część emaili a tu z powrotem to samo .Tylko pojemność foldera rośnie ,dobrze że w miarę w czas zobaczyłem bo tak to bym miał z 10giga .

Program bardzo dobry. Trzeba zrozumieć jego filozofie.
Dopóki porządku nie zrobisz trzyma pliki w bazie