Skocz do zawartości

Najnowsze sterowniki nVidia z Windows Update skąd pobrac ?


Mark72

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie takie pytanie jak w temacie... skąd można pobrać najnowsze stery do nVidii tylko te z Windows Update a nie ze strony Nvidii....?

 

Zna może ktoś jakąś stronę gdzie wrzucane są na bieżąco najnowsze stery?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kiedyś ktoś tu na forum zapodał sterowniki z WU... 
 
ja mam dostęp do sterów z września z WU ale wiem że są nowsze, z października

Boże widzisz i nie grzmisz. Ty myślisz że sterowniki z WU są jakieś niezwykłe?? To sie mylisz bo to te same co na stronie Nvidii tylko że zapewne w tych z WU ms pcha jeszcze swój syf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze sterowniki z WU od Nvidia znajdziesz najszybciej na stronie nvidia.pl Tam zawsze znajdziesz ich sterowniki najszybciej czy to stabilne, beta czy hot-fixy.

 

Na Windows Update są takie same sterowniki co na stronie Nvidia... tylko czasami zanim na WU coś trafi nowego to na nvidia.pl są już np. dostępne 2 - 3 wersje nowsze od tych z WU.

 

Sterowniki z WU i od nvidia.pl niczym się nie różnią ... jest to tylko po to bo Microsoft daje na swoje serwery stabilne wyda sterowników by zwykły kowalski nie musiał umieć szukać ich pod dany sprzęt na stronie nvidia lub by czasem nie pobierał alpha lub beta sterów i nie narzekał, że coś nie działa potem.. czyli taka automatyzacja by ktoś bez znajomości nie miał w trym trudu dodatkowego.

 

Jedyna różnica jaka istnieje to taka, że często WU wgrywa wszystko łącznie z 3D VISION, sterownikami AUDIO i innymi rzeczami których nie chcemy i to po angielsku zamiast po polsku. Dlatego ja zawsze pobieram ręcznie najnowsze sterowniki z nvidia.pl i wgrywam po PL z wybranymi tylko używanymi składnikami instalatora .. a nie wszystko jak leci i jest dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś każdy sterownik że wiesz jaka jest różnica, przy takim sprzęcie jakie to ma znaczenie, sterowniki są te same bo to jest któraś wersja sterów od NV.
Zainstaluj te z WU zobacz w panelu nv jaka wersja albo w menedżerze urządzeń pobierz tą sama wersje z Nvidii i będzie to samo...
A po drugie czy tylko mnie rozwala ten tytuł, skoro chcesz najnowsze z Windows Update ( uwaga teraz powiem coś czego większość ludzi nie ogarnie na start :L) pobierz je z windows update :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak chcesz porównywać wyniki na innych wersji sterowników? - chodzi o build sterownika.

 

Ehhh... a ile przeprowadziłeś testów? Czy procedura testowa była identyczna? Co zainstalowałeś razem z dobrodziejstwem sterowników od NV i MS? W jakim czasie od uruchomienia przeprowadzałeś testy? Czy w czasie testów byłeś podłączony do internetu? - mam tu na myśli działającą w tle telemetrię i updater - można to wyłączyć. Czy sterowniki były instalowane w trybie czystej instalacji? Jakie były początkowe temperatury CPU i GPU przed rozpoczęciem testów?

 

Jak widzisz ewentualnych procedur testowych jest wiele, a jedyne prawidłowe wyniki da postawienie dwóch identycznych systemów na identycznych dyskach i na jednym zainstalujesz sterowniki z WU, a na drugim od NV. Musisz wykonać minimum 3 testy, zaczynając każdy w tej samej minucie od uruchomienia systemu(najlepiej po minimum 4 minutach) oraz zaczynając od wychłodzonych układów.

 

To ci da odpowiedź na pytanie, który sterownik jest wydajniejszy w danym benchmarku lub danej grze. W innym/innej może być odwrotnie.

Pozostaje jeszcze kwestia porównania tego samego buildu jak MS zaktualizuje swoją bazę.

 

Wszystko w temacie.

 

P.S. 300pkt w benchmarku to niewiele i ma chyba zaspokoić ego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że na sterach z WU dla kart nvidia nie ma telemetrii.

Na tych ze strony nvidia są. Może ww. telemetria Ci żre te 300 pkt.

W necie masz coś takiego jak: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Wyłącz niepotrzebne usługi tym softem - restart kompa i zrób benchmark.

 

Na WU nigdy nie ma najnowszych sterów. Na stronie nvdia są najświeższe i czasem wychodzą bety, a czasem hot-fixy w przypadku crash'y sprzętowych lub w przypadku krzaczenia się gier - najczęściej nowych.

 

Hot-fixy: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Poza tym pamiętaj, że jeśli masz starszą kartę nvidia, to wcale najnowsze sterowniki nie muszą być najwydajniejsze. Ja np. wiem, że dla mojego gtx'a 970 najlepiej śmigają te z nr 368.69.

 

Tyle ode mnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przypatruje się tej dyskusji i postanowiłem dodać coś od siebie. Może nie jestem tak doświadczonym użytkownikiem komputera jak wielu szacownych kolegów piszących powyżej ale dla mnie sprawa jest jasna. Pozwól kolego Mark72, że zadam Ci jedno pytanie, mianowicie kto według Ciebie pisze sterowniki dla kart graficznych nVidia? Bo moim zdaniem są to pracownicy właśnie nVidia. Gdzie zaś w pierwszej kolejności umieszczają oni wyniki swojej pracy? Oczywiście na swojej stronie internetowej. Tam są one wystawione wcześniej niż na innych stronach ( Logiczne jest więc stwierdzenie iż te pochodzące z WU swoją premierę miały właśnie na ich stronie firmowej i dopiero puźniej zostały udostępnione przez Microsoft). Reasumując wszystko chcesz mieć najnowsze sterowniki to pobieraj je ze strony producenta.

To, że na tych z WU miałeś ciut lepsze wyniki to o niczym nie świadczy mógł to być tylko zwykły przypadek i nic więcej. Chcesz mieć pewność przeprowadź testy zaproponowane przez kolegę wiktorynka ale moim zdaniem nie warto. Ciesz się z tego co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. dla mojej karty GTX 970M na stronie MS jest starszy sterownik - 21.21.13.7319 - z 20 października gdy ze strony nVidii zainstalowałem sterownik w wersji 23.21.13.8813 z 30 października czyli na stronie MS nie są najnowsze sterowniki. producentem sterownika jest nVidia

Firma: NVIDIA
Producent sterownika: NVIDIA
Klasa sterownika: Video
Model sterownika: NVIDIA GeForce GTX 970M
Dostawca sterownika: NVIDIA
Wersja: 21.21.13.7319
Data wersji: 20.10.2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie,

 

1. Sterowniki z WU są dziwnie dobierane do sprzętu, bo np. u mnie na GTX 1060 z Win 10 1709 powinno z WU dobrać sterowniki minimum 387.92, bo są to sterowniki dedykowane pod Fall Creator Update, zamiast tego dobiera dwie wersje, 385.69 i 382.05, na 7 instalacji systemu, 4 razy były 385.69 i 3 razy 382.05.

 

2. Wszystkie 3DMarki i inne smarki to są testy syntetyczne (można je używać w celu sprawdzenia czy po OC nie ma artefaktów), czyli nie pokażą ile tak naprawdę w grze będzie klatek, w 3DMarku może pokazać 200 klatek, a w grze 40 bo ma słabą optymalizację albo potrzebuje nowych sterowników, tak więc jeśli tak bardzo chcesz testować sprzęt, to używaj gier, najlepiej takich które mają wbudowany benchmark, bo wtedy każda próba jest taka sama, poza tym te 300pkt, to zwykły błąd pomiarowy, jakby to było 1000 pkt, to wtedy można powiedzieć, że jest różnica.

 

3. Jak nie chcesz mieć problemów z grami instalujesz wersje 388.00 (388.13 powodują u wielu osób stuttering), jak grasz tylko w GTA 5 instalujesz 385.69 są najwydajniejsze w tej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie