Skocz do zawartości

Antivirus - czy potrzebny?


TomoS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dodam że wchodząc w bagno nawet kalosze po kolana nie pomogą :)P.S @Marcel1 troche cie obserwuje na forum i widzę że długa droga przed tobą :)

Bardzo dziękuję za zainteresowanie, mam nadzieję iż nie sądzisz o mnie źle :)

Prawda nie mam takiego doświadczenia ja np: Ty czy inni,to tylko moje hobby a że trochę - tak przynajmniej myślę - tej wiedzy mam więc staram się pomóc innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 12 dni konczy mi się licencja na ESET NOD32 Antivirus i pomyślałem czy zostawić system z samym Defenderem czy zainstalować jakiś zastępczy antivirus. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Wystarczy mi sam Windows Defender czy szukać czegoś innego? Jestem osobą, która potrafi korzystać z internetu i nie wchodze tam gdzie nie trzeba, jestem ostrożny a ogólnie nie przepadam za antywirusami bo często coś blokują lub spowalniają działanie systemu. Znam zamienniki typu MBAM ale czy jest sens się w to bawić? Od czasu do czasu skanuje system ADWCleanerem i nie mam żadnych problemów.

 

 

Podobno sam Windows Defender wystarczy.

 

 

Dobre dwa lata leciałem na defenderze na 10 teraz na 8.1 też tylko defender.

 

 

Na 10 używam tylko Defendera i nic jeszcze się nie przypałętało :)

 

Microsoft Windows Defender Antivirus, który obecnie jest wbudowany w Windows 10 jest bardzo skutecznym antywirusem. Warto zwrócić uwagę na wersję programu - dopiero od wersji 4.11 nastąpiła drastyczna poprawa wykrywalności różnego rodzaju zagrożeń i teraz można z czystym sumieniem polecić ten wbudowany program. Do tej pory było tak, że rozwiązanie M$ zawsze okupowało końcówki tabeli jeżeli chodzi o skuteczność. Dzisiaj to jest już prawie czołówka.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jeśli chodzi o Windows 7 wbudowane rozwiązanie jest nazwane Microsoft Security Essentials. I tak samo jak powyżej, od wersji 4.10 można spokojnie poprzestać na wbudowanym rozwiązaniu i być bezpiecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie