Jump to content
WinClub
Mr.T

Windows 10 1709 (x86-x64) 2018 winclub PL

Recommended Posts

Mam pytanie.

Z poprzedniej wersji usunąłem sobie niepotrzebne wersje systemu. Zostawiłem tylko Core i Pro. Wszytko ładnie działało. Teraz też chciałbym to zrobić tylko nie wiem czy jest jakiś szybszy sposób niż ja robiłem a mianowicie:

1. Konwertowałem ESD -> WIM

2. Za pomocą WinToolkit usuwałem niepotrzebne mi wersje

3. Konwersja WIM -> ESD wraz z utworzeniem ISO

Po takim zabiegu miałem obraz tylko z dwoma potrzebnymi mi wersjami. Moje pytanie jest taki czy jest jakiś program który może usunąć zbędne wersje bez konwersji do WIM i z powrotem. Wiem że mój sposób jest poprawny tylko czasochłonny. Jak macie jakiś szybszy to byłbym wdzięczny za pomoc. Jeżeli nie zrobię to tak jak robiłem ostatnio :D

Szanowny autorze-pobrałem Twój wypust datowany na 4 stycznia 2018 wcd.ovh/winclub/WIN10/W10ORG1709X64-a2505954.zip natomiast podczas instalacji obok wyboru wersji mamy 13 grudnia 2017-tak ma być czy plki w wersji x64 nie zostały podmienione na nowe?

P.S. ten też jak i RS4 17074 marudzi, że partycja za mała ale przynajmniej instaluje się

EDYCJA: po instalacji mamy wersję 192 więc data 13 grudnia 2017 to tylko drobny błąd kosmetyczny.

Szanowny autorze-pobrałem Twój wypust datowany na 4 stycznia 2018 wcd.ovh/winclub/WIN10/W10ORG1709X64-a2505954.zip natomiast podczas instalacji obok wyboru wersji mamy 13 grudnia 2017-tak ma być czy plki w wersji x64 nie zostały podmienione na nowe?
tak ma być

podmieniłem tylko pliki install.wim w ISO starym 

Witam serdecznie.

Prośba o radę ponieważ w komputerze jest wgrany w UEFI klucz wersji win 10 Home a ja chcę zainstalować Win 10 Pro i posiadam klucz do Pro lecz przy instalacji nie mam wyboru wersji Pro nie mam żadnego wyboru ładuje z automatu wersję Home, czy ktoś z Państwa wie jak to obejść ponieważ nie znalazłem samem instalki Windows 10 Professional.

pozdrawiam

Posłużę się cytatem, dwa posty wyżej masz opisane:

Pobierz i wrzuć plik ei.cfg z załącznika mojego postu do obrazu systemu który chcesz zainstalować. Obraz systemu otworzysz np. Winrarem lub 7zipem.

Plik ei.cfg dokładnie trzeba wkleić do folderu sources.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

jDbIg4myQEORBvAUJQ9v9g.png

Po wklejeniu tego pliku bedziesz miał możliwość wyboru wersji.

wskazał Pan cytuję "Obraz systemu otworzysz np. Winrarem lub 7zipem" ale nie ważne poradziłem sobie z Pańską pomocą mam nadzieję iż zadziała.

Dziękuję pięknie.

Bo to źle, że napisałem iż winrar i 7 zip otwiera, lecz nie napisałem już, ze winrar nie pozwala edytować :D Ale zasada jest prosta, nie działa z jednym to próbuj z drugim :D

A jak wkleję ten plik prosto na pendrive'a to też będzie działać?

Ten obraz systemu WIN10 Bulid 16299.192 nie nadaje się na niektóry starsze procesory AMD. Dlatego że ma zintegrowaną łatkę KB4056892. Łatka ta powoduje problem z uruchomieniem systemu który zatrzymuje się na logu Windows.

Wczoraj trafił do mnie komputer z AMD X4 który wywalał się na logowaniu, po ponownej czystej instalacji i zainstalowaniu KB4056892 wszystko gra.

Przepraszam za głupie pytanie, ale gdzie znajdę sumę kontrolną. Tak często podkreślacie, żeby sprawdzać, a ja nie wiem gdzie ją znaleźć.

Pozdrawiam i jeszcze raz sorry.

Czy jest możliwa do ściągnięcia wersja z 13.12.2017

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Siema wszystkim, i z góry sorry za takie lamowate pytania.

Czy po instalacji tego systemu można później śmiało instalować aktualizacje z WU?

Który aktywator wybrać? Microsoft Toolkit - Official KMS Solution for Microsoft Products ten będzie dobry?