Skocz do zawartości

Jaki wybrać telefon?


rafa84

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że w przypadku klienta indywidualnego lepiej kupić telefon z wolnego rynku, tylko czemu zakładacie z góry, że chodzi o takiego klienta a nie np. przedłużenie umowy w przypadku firmy? Nie wiadomo jaką ofertę dostał autor tematu a tu już wielkie halo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł po prostu tego zwyczajnie nie napisać. Poza tym obu tych telefonów po prostu nie ma sensu porównywać, bo z góry wiadomo który ma lepszą specyfikację, począwszy od wykonania, a skończywszy na jakości robionych zdjęć. Ceny nowych na wolnym rynku są dobrze znane, od sklepowych po nowe na olx. Huawei P10 to taki tegoroczny "flagowiec" a nie flagowiec pełną gębą i zestawić go można np. z poprzednim SGS7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiadomo jaką ofertę dostał autor tematu a tu już wielkie halo :D

 

Gdyby autor tematu był dobrze zorientowany w temacie telefonów to nie zakładałby takiego wątku na forum.

Bo wiadomo że S8 jest zdecydowanie lepszy tylko czy i za jaką cenę początkową może go kupić od operatora i z jakim abonamentem.

Bo telefony od Orange to ja omijam szerokim łukiem jeszcze niedawno pakowali tak jako jedyni na rynku Simlocki, nie wiem jak jest teraz.

Do tego masę zbędnego softu w telefonie a Samsung i tak sam instaluje dużo do tego ma nakładkę na Androida chyba najgorszą na rynku.

Huawei w tym względzie jest dużo lepszy ma fajna nakładkę na system i niewiele aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny Touchwiz nie jest już zły, kiedyś tak - za czasów S4 ,S5 mulił mocno, ja używam SGS6, teraz przesiadam się na SGS7 i nie widzę mulenia. Rozważałem P10, ale w domu mam P9 Lite 2017 i mi osobiście nie podchodzi, na plus Huaweia to bardzo szybki czytnik odcisków palca, za to trzeba ich pochwalić. Nakładka również jest ok - choć to kwestia gustu, jeszcze całkiem niedawno te telefony miały problem z zarządzaniem pamięcią RAM, nie wiem jak jest teraz - może to poprawili. 

Inna rzecz, że trzymając w ręku P10 nie czuć kompletnie, że to flagowy model. Nie mówię że jest to zły telefon, bo nie jest, ale w sklepie powinien kosztować nie 2000 czy 2200zł, ale uczciwie byłoby 1800zł. Piszę o sklepach typu Euro-AGD, Saturn itp., a nie np. Bestcena czy Komoorki. :)

 

Wszystko to kwestia ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz my tu analizujemy sytuację a kolega co założył wątek tylko od czasu do czasu zajrzy i ...tyle go było.

Nie napisze ani słowa na temat.

Przepraszam że nie odpisywałem :)  Wdzięczny jestem  za Wasze rady. To jest tak, że propozycja z abonamentem jest taka że to ma kosztować 100zł - telefon stacjonarny + internet + komórka i tv. Do tego dochodzi 67zł miesięcznie rata za tel. Telefon chce brat, sam nie mam chęci wiązać się umowami i posiadam ofertę na kartę.

Jemu podoba się Huawei, chce żeby był szybki i dobry aparat. Oczywiście po Waszych radach może jeszcze zdanie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie odpisywałem :)  Wdzięczny jestem  za Wasze rady. To jest tak, że propozycja z abonamentem jest taka że to ma kosztować 100zł - telefon stacjonarny + internet + komórka i tv. Do tego dochodzi 67zł miesięcznie rata za tel. Telefon chce brat, sam nie mam chęci wiązać się umowami i posiadam ofertę na kartę.

Jemu podoba się Huawei, chce żeby był szybki i dobry aparat. Oczywiście po Waszych radach może jeszcze zdanie zmieni.

Kolego ja kupiłem żonie  Xiaomi Redmi Note 4 32GB  ( za 725 zł )  + karta w  Virgin Mobile za 29 zł full + 10 GB internetu i jest super zadowolona bez umów  itd. - pobawiłem się tym tel.. jak wgrywałem polskie oprogramowanie i naprawdę  bardzo ładnie to wszystko działa.

Teraz ten tel... kupisz  taniej  i policz  725 zł : 24 mies = 30,20 zł  a nie 67 zł  rachunek jest prosty.

 

PS.

A tu  jest już za 550 zł  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

na 2 lata  wystarczy a po 2 latach lub wcześniej nowy  po co  pakować  1000 - 2000 za tel.. ? - loda i tak nie będzie robił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Może coś takiego też dobry telefon do tego ekran Full HD i kosztuje poniżej 1K złotych.

W tym Orange za sam telefon zapłacisz ponad 1700 złotych a będziesz miał telefon z brandem i pewnie simlockiem na Orange.

Do tego telefon na kartę w T-mobile gdzie za 25 złotych masz rozmowy i SMS bez limitu i 10GB internetu do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta w  Virgin Mobile za 29 zł full + 10 GB internetu

 

Lepsza oferta jest choćby w Plushu (to jest Plus). Za 25zł na kartę masz to samo, ewentualnie za tyle samo umowa na czas nieokreślony. Właśnie jestem na etapie migracji z Play do Plusha, wybrałem umowę na czas nieokreślony, 25zł abonament, 10GB+jakieś Social Media, choć z FB mało korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza oferta jest choćby w Plushu (to jest Plus). Za 25zł na kartę masz to samo, ewentualnie za tyle samo umowa na czas nieokreślony. Właśnie jestem na etapie migracji z Play do Plusha, wybrałem umowę na czas nieokreślony, 25zł abonament, 10GB+jakieś Social Media, choć z FB mało korzystam.

Akurat te 4 zł  to mi wisi  jak kilo kitu ale od 2 lat jak olałem złodziei  z orange nie miałem problemów  i o to chodzi żeby  działało.

A umowa Virgin Mobile  bez uwiązania czasowego  43,50 i też full .

Panowie tylko jednym z kryteriów były dobre zdjęcia, to Xiaomi niestety takich nie oferuje.

A co ty opowiadasz - to jest telefon kolego do zdjęć mam aparat  którym  2 x do roku  robi się zdjęcia  a do  zwykłego pstrykania  wystarczy ten i w Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty opowiadasz - to jest telefon kolego do zdjęć mam aparat  którym  2 x do roku  robi się zdjęcia  a do  zwykłego pstrykania  wystarczy ten i w Xiaomi.

 

Tak, ale to że Ty go używasz w taki sposób nie znaczy że każdy tak samo używa, ja np. zrezygnowałem z noszenia kompaktowego aparatu a tym bardziej z lustrzanki, bo zdjęcia z mojego telefonu w zupełności mi wystarczają. Mimo wszystko bardzo dużo ludzi wybierając smartfona kieruje się jakością robionych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem szybkości działania dobrze wypadają telefony z czystym androidem i tutaj można szukać czegoś wśród aparatów Motoroli lub wcześniej Lenovo, Google Nexus 5x - to był telefon zbliżony do LG G4 (chyba ta sama płyta nawet).

 

Niech autor pogada z bratem i ustalą jakąś cenę jeśli telefon ma być z wolnego rynku, można wtedy doradzać.

 

Jeszcze sprawa wspomnianego przez Tupak'a brandu, w Samsungu nie ma problemu wgrać soft bez brandu, nie tracąc gwarancji. Co do blokady simlock w Orange - nie wiem czy zakładają jeszcze, to jest do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja kupiłem żonie  Xiaomi Redmi Note 4 32GB  ( za 725 zł )  + karta w  Virgin Mobile za 29 zł full + 10 GB internetu i jest super zadowolona bez umów  itd. - pobawiłem się tym tel.. jak wgrywałem polskie oprogramowanie i naprawdę  bardzo ładnie to wszystko działa.

Teraz ten tel... kupisz  taniej  i policz  725 zł : 24 mies = 30,20 zł  a nie 67 zł  rachunek jest prosty.

 

PS.

A tu  jest już za 550 zł  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

na 2 lata  wystarczy a po 2 latach lub wcześniej nowy  po co  pakować  1000 - 2000 za tel.. ? - loda i tak nie będzie robił !

Tymi Xiaomi sam się zainteresuje i bez żadnych umów, raz miałem w abonamencie i więcej nie chce. Teraz oferty na kartę są dużo korzystniejsze i w każdej chwili zmienić operatora można. 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Może coś takiego też dobry telefon do tego ekran Full HD i kosztuje poniżej 1K złotych.

W tym Orange za sam telefon zapłacisz ponad 1700 złotych a będziesz miał telefon z brandem i pewnie simlockiem na Orange.

Do tego telefon na kartę w T-mobile gdzie za 25 złotych masz rozmowy i SMS bez limitu i 10GB internetu do tego.

Wiem że wyjdzie więcej i to dużo więcej niż by tak kupił, ale mama też ma komórkę w orange na abonament i teraz oferują jej właśnie taką umowę że za 100zł stacjonarny - tv - internet i te dwa abonamenty. Oferta korzystna, ale gdyby właśnie kupił gdzie indziej telefon jak polecacie było by lepiej.

Ta motorola wygląda fajnie, ale młodemu nie przetłumaczysz.

 

Lepsza oferta jest choćby w Plushu (to jest Plus). Za 25zł na kartę masz to samo, ewentualnie za tyle samo umowa na czas nieokreślony. Właśnie jestem na etapie migracji z Play do Plusha, wybrałem umowę na czas nieokreślony, 25zł abonament, 10GB+jakieś Social Media, choć z FB mało korzystam.

Niestety u mnie z zasięgiem Plus'a jest lipa, sam mam kartę w tej sieci i jest porażka. 

 

Nie wiąż się na abonament jak nie musisz.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nad Xiaomi sam się zastanawiam więc dzięki.

 

To wszystko zależy jeszcze w jakiej cenie ma być.

Tam coś o ratach było wspomniane,to moze ten.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Skoro wskazał tamte dwa a kosztują podobnie co ten podałeś to pewnie w takiej kwocie. Dzięki za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do blokady w Orange.

Opłaty

Koszt zdjęcia blokady SIM-LOCK to 77 zł. Jeśli korzystasz z oferty abonamentowej, opłata za zdjęcie SIM-locka zostanie doliczona do Twojej faktury. W przypadku oferty na kartę, kwota za zdjęcie blokady zostanie pobrana ze środków zgromadzonych na Twoim koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem szybkości działania dobrze wypadają telefony z czystym androidem i tutaj można szukać czegoś wśród aparatów Motoroli lub wcześniej Lenovo, Google Nexus 5x - to był telefon zbliżony do LG G4 (chyba ta sama płyta nawet).

 

Niech autor pogada z bratem i ustalą jakąś cenę jeśli telefon ma być z wolnego rynku, można wtedy doradzać.

 

Jeszcze sprawa wspomnianego przez Tupak'a brandu, w Samsungu nie ma problemu wgrać soft bez brandu, nie tracąc gwarancji. Co do blokady simlock w Orange - nie wiem czy zakładają jeszcze, to jest do sprawdzenia.

To tak jak z czysto wgranym system operacyjnym, zamiast wgranego w dodatku z masą śmieci od producenta. 

Na tel nie znam się więc fajnie mądrych wypowiedzi poczytać :)  Sam morduje się z Noki'a 6300 - sentyment i awaryjnie mam Samsunga Ace Galaxy i Alcatel One Toch - porażka. Używam tylko do neta - mapa i pora pomyśleć o czymś normalnym.

Jeszcze co do blokady w Orange.

Opłaty

Koszt zdjęcia blokady SIM-LOCK to 77 zł. Jeśli korzystasz z oferty abonamentowej, opłata za zdjęcie SIM-locka zostanie doliczona do Twojej faktury. W przypadku oferty na kartę, kwota za zdjęcie blokady zostanie pobrana ze środków zgromadzonych na Twoim koncie.

Kuzynkę teraz pytałem to rok temu jak brała w orange to Simlock był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie