Skocz do zawartości

[Rozbudowa PC] Intel 7700k czy Ryzen 1700x?


pasi17

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pomyślnie uznali mi zwrot płyty głównej i dali mi 252zł.

Jeśli rozbuduję PC to muszę sprzedać mojego FX-8350 oraz 2x 8GB ram.

Oczywiście po sprzedaniu procka i ramu dużo kasy mieć nie będę. Więc jeszcze sporo będę musiał dołożyć.

 

Więc teraz tak czysto teoretycznie. Jakbym chciał rozbudować kompa to na co go rozbudować?

Potrzebna będzie Płyta główna, Procesor i Ram 16gb (resztę podzespołów zostawiam).

Myślałem z początku aby brać Intela, ale jak oglądam różne testy to Ryzen go dogania.

Wiadomo w grach nadal wygrywa Intel, ale to pewnie kwestia czasu. Więc Ryzen można powiedzieć, że jest przyszłościowy.

Jak tylko dodadzą pełne wsparcie Ryzena w grach to będzie na równi z Intelem lub go przegoni.

A waszym zdaniem co lepiej wybrać? Nie chcę rozpętać g##no burzy :)

P.S. Komputer ma być na conajmniej 3 lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie długo wchodzi coffylake intela może warto poczekać?

Ceny mają podobno być porównywalne z i 7 7700k najlepszy coffy.

Ale do tego nowe płyty głównte-teraz co nowa generacja to nowe płyty wymagane- ja mam z270 i do nowych intelów znowu bym musiał kupić nową płytę.Kto będzie wymieniał non stop do nowego procesora także płytę.

Więc może ryzen jest bardziej przyszłościowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten 8700k ma kosztować tyle samo to raczej lepiej go brać :)

Bo jeśli 7700k wygrywa z Ryzenem w grach to 8700k raczej będzie jeszcze lepszy od 7700k, bo raczej gorszego procka by nie robili.

To potem może kolejna seria Ryzenów dopiero wyprzedzi 8700k.

Poczekam do premiery i do niezależnych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

reszta wyjdzie w praniu  :)

 

 

porównanie cen (w dolarach Kanadyjskich) pomiędzy dwoma generacjami.

 

 

Core i7-7700 vs Core i7-8700 $406.35 $407.73

Core i5-7600K vs Core i5-8600K $313.95 $338.00

Core i5-7400 vs Core i5-8400 $235.87 $237.58

Core i3-7350K vs Core i3-8350K $241.82 $233.41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania polecam Ci procesory które mają od 4 rdzeni w górę z taktowaniem przynajmniej 3,3 GHZ.

 

Pamięci ram dla ddr4 możesz zacząć od 2400 FBS, bo 3000 FBS są o kilka stówek drożej.

Procek oczywiście z potencjałem K. dla czego? ponieważ bez potencjału OC nie opłaca się kupować procesorów.  Różnica niby 300 zł tak ale kompa tak często nie będziesz zmieniał wiec raz na 3-6 lat jak ci wytrzyma będziesz wymieniał. Wiec się opłaca brać OC.

 

Co do opini innych na temat coffylake, nie wiem czy wiecie ale bzdury piszecie że nowe procesory to nowa podstawka, wcale nie prawda. Będą kompatybilne jak ktoś ma podstawkę 1151. 

 

Oczywiście osoby co mają chipsety 100 , 200 będą musiały zrobić upgrade biosu.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - lipton dokładnie opisał.

 

 

Także najpierw poczytajcie dokładnie, a potem doradzajcie innym.

 

Powiem ci tak jeżeli chcesz poczekać do premiery, słusznie.

 

Bierz intela bo jest mocniejszy w grach, potencjał OC, płytkę pod OC i ramy z taktowaniem 3000 MHZ w dualu.  Komputer taki sam posiadam u dziewczyny sam jej składałem wiec za jakies 4 lata nie będzie musiała go wymienia:d. Ramy mają dożywotnią gwarancje:) wiec jak bd mieć problemy to na gwarancje i dadzą ci nowe.

 

Grafikę na przyszłość zaopatrzyć się w coś mocnego do grania, np GTX 1080  11GB ramu.

Zasilacz sobie do danego zestawu przyszłościowego możesz zmienić wraz ze zmianą grafiki. Na google jak wpiszesz jaki zasilacz morele.net to lipton Ci powie jaki zasilacz itp. Są tam strony jedna enermaxa:) gdzie ustawia się parametry kompa ilość dysków ramy, coolery( ważna sprawa tyle ile masz coolerów musisz sprawdzić, to podajesz tam na stronie i w tedy wiesz jaki zasilacz musi być. Na zasilaczu nie warto oszczędzać. Mój Bequiet trzymał 12 LAT . Z płyt głównych żadne MSI i cuda wianki z dopiskiem GAMING bo to wcale nie jest gaming tylko chwyt reklamowy za który płacisz. Płyty główne tylko ASROCK , ASUS, Ewentualnie GIGAbyte ( odrazu jak nie działa to odsyłają - Gigabyte, nową tak jest w toruniu w sklepie PC Komp Mrotek ). MSI ma problematyczny serwis.

 

 

Karty graficzne polecam CI ze względu na wymianę pasty : EVEGA . Ale warto tez napisać do różnych producentów. 

Pasty stosuj zawsze Thermal Grizly Kry cośtam . CPU/GPU kosztuje 100zł na morele.  

Dotego szpatułkę żeby zamiast palcem robić.

Cooler jakiś porządny

 

Dozbieraj więcej kasy to ci złoże zestaw za 3,5 tysia z ramów coolera płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już pierwszy test Liptona z nowym prockiem 8700k, wypadł najlepiej w grach i ogólnie w innych testach też dobrze wypada.

Tylko jednak jest dla mnie za drogi. Może zrobię tak, że kupię 8600k lub nawet 7700k a w przyszłości (za 2-3 lata) zmienię na inny.

Z tego co widzę to 8700k to koszt około 1700zł. To dla mnie za dużo jak za sam procesor.

 

Myślałem nad kupnem 3 podzespołów (płyta, ram i procek) za max 2000zł.

Jakub co do grafiki to GTX 1080 oczywiście, że kupię... ale za 5 lat jak będzie po max 1500zł.

 

Aktualnie będę polował na GTX 970 MSI Gaming lub na 1060 MSI Gaming (zależy od tego czy będę miał kasę).

Tak czy tak będzie lepsza od tej co mam aktualnie (GTX 660, który mam tylko dlatego, bo go tanio kupiłem, a nie miałem żadnej innej karty).

Oraz będzie lepsza od tej co miałem w zestawie, zanim sprzedałem czyli to był R9 280x XFX.

 

Więc muszę teraz poczekać czy 8700k stanieje, jeśli tak to nawet dołożę do 3 podzespołów i zamiast 2000zł to wydam 2500zł i wtedy coś się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakub :)

nie do końca jest tak z tym Biosem

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Okazuje się bowiem, że podstawka LGA 1151 z płyt głównych z serii 300 ma inny rozkład pinów niż podstawka LGA 1151 z płyt głównych z serii 100 i 200. Nowe gniazdo musiało zostać tak zmodyfikowane, aby dostarczyć więcej mocy do procesorów (rozstaw styków jest taki sam, ale wykorzystano część rezerwowych kontaktów do doprowadzenia zasilania). W rezultacie stare płyty nie obsługują nowych jednostek, a nowe płyty również starych układów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Twój zestaw do mnie przemawia bardziej, własnie myslałem nad tym 8600k, bo z tego co widziałem to jest bardzo dobry do OC.

A w przyszłości np. za 2 lata zmienie sobie na inny procek, tylko czy będą "lepsze" procki pod tą płytę i na ten socket?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiada :)

Tylko zaczynaj od 8 GB Ram,żeby to w kosztach jakoś pomieścić.

 

A w przyszłości np. za 2 lata zmienie sobie na inny procek, tylko czy będą "lepsze" procki pod tą płytę i na ten socket?

 

 

 

i7 :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie sam za bardzo nie wiem co brać. Bo wiadomo są różne opinie o różnych rzeczach.

Ale pomyślałem o zmianie na Intela, tylko dlatego, że jest lepszy do gier (do niczego innego nie jest mi potrzebny).

Bo co do Ryzena to żadna gra nie wykorzystuje tak dużo rdzeni i wątków ile ma Ryzen.

A także jest o wiele gorszy na "pojedynczym rdzeniu" dlatego pomyślałem o Intelu.

 

A tak to przez cały czas byłem wierny AMD (np. z racji tego, że nie było mnie stać na Intela).

Nie narzekałem mając AMD. Bo nie miałem z nim nigdy żadnych problemów.

Pierwszy AMD jaki miałem (nie licząc staroci, które tylko były bo były). AMD X4 QUAD PHENOM II X4 960T BE miałem go od 2010-2013 roku.

Byłem z niego zadowolony, wszystkie gry mi chodziły na bardzo wysokich ustawieniach itp.

Potem zmieniłem cały komp i miałem od 2013-2015 roku procka FX 6300. Tak samo chodziło mi wszystko na bardzo wysokich ustawieniach.

W 2015 roku rozbudowałem kompa, dodałem ramu i procka FX-8350. Gry chodziły nadal bez problemu na bardzo wysokich ustawieniach.

Jakoś pod koniec 2016 roku pozbyłem się grafiki XFX R9 280X a tak to do wtedy wszystko chodziło mi bez problemu.

Myślałem aby nadal zostać przy FX-8350, bo nie jest wcale taki zły, jest rekomendowany nawet do najnowszych gier (w sensie w parametrach) tylko bym kupił dobrą grafikę i wszystko dalej będzie chodzić przez długi czas.

 

Wszystko zależy czy będę miał kasę czy nie. (po prostu ktoś ma mi oddać, więc do miesiąca muszę poczekać) Jeśli nie będę miał kasy, to tylko dokupuję płytę główną i zostaje przy tym co jest.

A jeśli dostanę to sprzedaje procek, chłodzenie oraz ram i zmieniam na nowy zestaw.

P.S. Nie jestem FPSofilem ani ULTRAfilem, że muszę mieć wszystko na ULTRA przy 80-100 FPS. W zupełności wystarczy jak będa chodzić gry do 60 FPS,

zawsze można minimalnie obniżyć ustawienia aby uzyskać więcej FPS. Bo nie muszę mieć także każdej gry na ULTRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz to co dla Ciebie wyjdzie cenowo odpowiednio.

Na obu zestawach można bardzo dobrze grać.(przy odpowiedniej grafice i pamięciach) :)

 

Chociaż cenowo to może wyjść bardzo podobnie

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Nie jestem FPSofilem ani ULTRAfilem, że muszę mieć wszystko na ULTRA przy 80-100 FPS. W zupełności wystarczy jak będa chodzić gry do 60 FPS,

 

i tutaj moim zdaniem "wystarczyłby" ten 

Procesor Intel Core i5-8600K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Ryzen to poczekam dwa lata chodzi mi głównie o monitory 4K z HDR tak jak konsole i 3 ekrany i chełm VR. O ile kasa jeszcze w czasie odłoży. Odradzam intele. Rdzenie są potrzebne dla współdzielonej pamięci do różnych zastosowań np Vulkan.

 

[ Wysłane z satelity Falcon9 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

8600k jest mało dostępny, wykupili

 

Co do porównania Ryzen/Intel wypada lepiej Intel. Oczywiście w grach a mi tylko do gier jest potrzebny.

Ale z tego co widziałem to 8600k jest troche lepszy od 7700k. Tylko go nigdzie nie ma.

To że wykupili to wiem, tylko kiedy je doprodukują? czy jest gdzieś jakieś info czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania Ryzen/Intel wypada lepiej Intel. Oczywiście w grach a mi tylko do gier jest potrzebny.

Ale z tego co widziałem to 8600k jest troche lepszy od 7700k. Tylko go nigdzie nie ma.

To że wykupili to wiem, tylko kiedy je doprodukują? czy jest gdzieś jakieś info czy coś?

nie wiem kiedy doprodukują, śledź na bieżąco, niedługo pewnie będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zmiana planów... myśle sobie... a co będę co chwile kompa rozbudowywał.

Kwota 3200zł na 3 podzespoły.

Procek, Płyta główna i 16gb RAM.

Co myślicie o moim wyborze?

Procek: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ram: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Płyta główna: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wybrany :-)
Intel Core i7-8700k
ASROCK Z370 KILLER SLI
G.SKILL RipjawsV DDR4 2x8GB 3200mhz CL16 rev2

Suma: 3126zł :)

 

Teraz to tylko brakuje mi karty graficznej, bo wsadzać GTX 660 do takiego kompa to trochę dziadowanie. To tak jakbym kupił Lamborghini i przerobił na gaz :D

Chyba zrobię sobie "patronajta", bo już kasy nie mam :D Albo sprzedam całe masło z lodówki aby kupić grafikę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie