Skocz do zawartości

Konto MS - Nie można nawiązać połączenia z usługami firmy Microsoft - błąd


Hunter3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odświeżyłem sobie system na tablecie Asus T200TA w wersji Windows 8.1 Pro.

Zaktualizowany generalnie do najnowszej wersji (nie pokazuje już aktualizacji).

Problem jest jeden - nie mogę w żaden sposób podłączyć konta microsoft do konta lokalnego. Wywala taki błąd "obecnie nie można nawiązać połączenia z usługami microsoft. jeśli ten problem będzie się powtarzać, wyszukaj tekst "problemy z siecią" na ekranie startowym."

 

Jest to dość dla mnie poważny problem - nie mogę aktywować OneDrive!

 

Do tego przy OOBE również nie mógł tego zrobić i musiałem od razu lokalne konto stworzyć.

 

Czy ktoś miał z tym problem bądź wie jak to rozwiązać?

 

err.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgraj w10 i koniec problemu.

Ale tylko z logowaniem do konta MS.

Ostatnio co 2 tygodnie stawiam W10 od nowa. Mam programy, które źle działają w jednym systemie więc mam 2 SSD na różne systemy. Na jednym starusieńki 8.1 na drugim(podstawowym 1TB SSD) W10.

Po paru przebootowaniach dziesiątka przestaje działać. Scenariusz jest ten sam wykrywa błąd partycji(tej, która tworzy się przed systemem) zaczyna skanowanie, którego nie kończy i to już jest koniec. Można zrestartować i zatrzymuje się na kręcącym kółku. Przywracać można(jak są punkty, nauczyłem się robić je raz na tydzień), naprawiać z konsoli bez efektu/ Przywracania z kopii i do stanu początkowego nie próbowałem, bo tyle samo trwa wgranie nowego Windowsa.

Tak dzieje mi się mniej więcej co 2 tygodnie, zależy ile razy bootuje drugi system i mam już dość.

Starusieńki 8.1 na starym SSD działa, jako podstawowy też będzie 8.1, a W10 będę bawił się na laptopie, tablecie, ale nie na komputerze do pracy.

W10 ma jakiegoś okrutnego babola, którego nie potrafię namierzyć i puki się to nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% wada dysku SSD, a nie systemu. 5% na wadę jakiegoś sterownika który pobiera ci WU. 5% na wadę jakiegoś programu, który instalujesz. Alternatywnie 100% na wadę siedzącego przed monitorem.  :L

Naprawdę wydaje Ci się że to takie proste?

 

15gcd29.png

 

I nie pada żaden inny OS tylko W10 i to w tym samym scenariuszu?

Na wszelki wypadek dodam że to retoryczne pytania.

W ramach podobnych ciekawostek poczytaj jakie niespodzianki MS zafundował właścicielom Surface 3. Też mają pięknego bootlopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sądzisz, że na podstawie "Good" można wywnioskować czy dysk jest 100% sprawny? Albo myślisz, że masz dobrej jakości dysk? - 850 EVO to bardzo, bardzo przeciętna konstrukcja. Ja sam jestem wrogiem Win 10, ale jeszcze nie słyszałem, aby kilkukrotnie instalowany Win 10 w różnych wersjach/buildach wysypywał się po 2 tygodniach - niemożliwe. A stawiałeś ten znienawidzony Win 10 na tym drugim SSD? Jeśli nie dysk, to skup się nad aktualizacją sterowników przez WU(najlepiej na wstępie instalując system offline, wyłącz całkowicie aktualizację sterowników i zainstaluj ręcznie prawidłowe) oraz przejrzyj instalowane programy, czy jest jakiś wspólny mianownik. A próbowałeś wyłączyć hybrid boot?

 

P.S. SMART jakiegokolwiek dysku nie obejmuje ewentualnych wad:

- elektroniki w ogóle w przypadku dysków HDD

- kontrolera w przypadku dysków SSD

- pamięci podręcznej w przypadku SSD jeśli dysk taką posiada(większość posiada)

- wyodrębnionej pamięci pracującej jako bufor w dyskach TLC(a takim jest Samsung 850 EVO) - kilka GB w każdym dysku TLC jest wyodrębniona na bufor działający w trybie SLC - przejmuje on główne obciążenie częstych zapisów małych plików.

Jak widzisz kilka istotnych detali każdego dysku nie jest monitorowanych i ich bieżący stan jest nieznany, więc nie zakładałbym, że dysk jest na 100% sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... ja wiem co to za aplikacja i ona pokazuje tylko SMART i stopień zużycia komórek - żadna aplikacja nie pokazuje i nie kontroluje pamięci podręcznej, kontrolera i bufora w przypadku dysków TLC(nieliczne dyski MLC też mają bufor).

Nie odpowiedziałeś na pozostałe pytania. Nie zadałeś sobie trudu przetestowania wskazanych możliwości. Skoro z góry zakładasz winę systemu(a ja stawiam, że tak nie jest), to po co instalujesz Win 10 i zakładasz temat? Zainstaluj Win 7, 8, 8.1. My ci nie rozwiążemy problemów z Win 10 - pisz do Microsoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS zlał wsparcie Win 8.1? - raczej nie - ma problemy na serwerach.

 

Czy jeśli to byłby problem z serwerami MS to na Konto microsoft mozna by było się normalnie zalogować przez przeglądarkę internetową.

Logowałem się w momencie gdy napisałeś tego posta i teraz dla sprawdzenia, wszystko działa poprawnie dostęp do plików OneDrive mam

bez żadnego kłopotu.

Ale na konto MS loguję się poprzez przeglądarkę bo mam Windows 7 a nie 8.1 czy 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft jedynie jakąś informację podał łaskawie, że są problemy z logowaniem na koncie. Minęło już sporo czasu, a MS dalej nie poinformował, co z błędem. Możliwe, że użytkownicy 8.1 poczekają jeszcze. Też miałem 8.1 obok Win10 i również logować się nie mogłem na konto MS.
Jedynie co mnie ratowało w tej sytuacji, to "osobno" logować się np. do Sklepu, i do Poczty. Do OneNote również osobne logowanie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Win 7, 8, 8.1, a my ci nie rozwiążemy problemów z Win 10 - pisać do Microsoft.

Przecież napisałem że zainstalowałem inny system i skąd teza że proszę o rozwiązanie problemów?

Zauważyłem i opisałem, a jak masz 2 dyski to możesz testować czy prawdę pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytania:

- czy zweryfikowałeś sterowniki pobierane z WU? - lub wyłączyłeś tą funkcję po zainstalowaniu systemu w trybie offline?

- czy zweryfikowałeś instalowane programy pod kątem możliwości powodowania błędów? - lub nie instalowałeś żadnych programów na Win 10 przez okres kilku tygodni sprawdzając czy system się nie wykłada?

- czy zweryfikowałeś działanie po wyłączeniu zaraz po instalacji hybrid boot(szybkiego startu)?

- czy zainstalowałeś Win 10 na drugim dysku SSD? - lub na całkowicie innym dysku, może być HDD?

Dodatkowe pytania:

- czy przed ponowną instalacją systemu wykonałeś Secure Erase dysku SSD na którym instalujesz Win 10?

- czy na czas instalacji Win 10 odpiąłeś wszystkie inne dyski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie, bo instalowałem najnowsze szybciej niż sam sobie pobrał. U mnie instaluje się bez karty sieciowej, więc mam czas.

- nie bo to standardowy zestaw programów które są potrzebna do pracy. To nowe wersje kompatybilne z W10 bez kombinowania z trybami zgodności

- nie

- nie 

- nie

- nie

Nie rozumiem tylko po co CI te informacje. Inne systemy działają, w10 z czasem się wykłada, łapie bootlopa. Inne systemy(teraz 8.1 w miejsce 10) działają. Z czym masz problem?

Nie znajdziesz rozwiązania na systemie, którego nie da się postawić nawet z konsoli. Nie dojdziesz do tego co w nim siadło. Nawet zakładając że winny jest dysk, to wybiórczo działa wyłącznie na W10 na inne systemy nie. Ciężko pisać w kółko to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie bo to standardowy zestaw programów które są potrzebna do pracy. To nowe wersje kompatybilne z W10 bez kombinowania z trybami zgodności

To nie wyklucza problemów!

 

 

 


Nie rozumiem tylko po co CI te informacje. Inne systemy działają, w10 z czasem się wykłada, łapie bootlopa. Inne systemy(teraz 8.1 w miejsce 10) działają. Z czym masz problem?

Problem to raczej masz Ty z systemem. Skoro już postanowiłeś nie instalować Win 10, to po co drążysz temat? Nie wyczerpałeś dostępnej diagnostyki i uznałeś, że winny jest Win 10 - koniec, po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej diagnostyki na systemie który nie może się zabootować ani z konsoli, ani standardowego trybu awaryjnego. Jedyne co można to spod linuxa podmienić mu plik jak wiesz na jaki i który.

A problem rzeczywiście mam i opisałem go, mało tego znalazłem i rozwiązanie(inny system operacyjny). To wszystko pisałem pod post "zainstaluj w10 i po problemie". Nie nie dla każdego jest po problemie. Do zaawansowanej pracy, a tam pal 6 zaawansowaną wymagającej pracy na wielu systemach operacyjnych W10 jest źródłem problemów i to takich przy których rozkładam ręce, bo jeśli wszystkimi znanymi mi sposobami się nie bootuje to nie daje mi szansy na diagnozę, Znalezienie problemu i próbę jego obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie