Jump to content
minciula

Czy Win7 64bit pójdzie na moim kompie?

Recommended Posts

Witam,

Stoję przed moją pierwszą instalacją Win7 zamiast Visty i nie za bardzo wiem czy mogę wgrać wersję 64bit czy jednak muszę wgrać 32bit? Cmd zgłasza, że procek jest x64, a system x86. Proszę o podpowiedz i wyjaśnienie, którą wersję mogę zapodać na moim kompie?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Guest

Matko bosko zlituj się, co tu się odwaliło czyś ty to tetował :D ?
A tak na serio, dlaczego są dwa tematy a po drugie nie znamy specyfikacji a kule nam padły :E

Moja szklana kula wywróżyła mi jeśli masz 4 lub więcej giga ramu możesz śmiało instalować x64, w innym przypadku tylko wersja 32bitowa. Kula podpowiada mi że jeśli nie ma sterowników pod w7 to te od visty będą dobre :)

P.S

Na przyszłość jak dodajesz zdjęcie w załączniku to tego załącznika nie usuwaj bo to tak nie działa :D

A tak czysto teoretycznie gdybym zwiększył ilość ramu z 2 do 4 GB to rozumiem, że wtedy mógłbym wersję 64bit obsłużyć? Czyli to co pod prockiem (x64) to jest kluczowe z punktu widzenia instalacji systemu?

Serio na 2gb ramu chcesz instalować system 64 bitowy :L

A tak czysto teoretycznie gdybym zwiększył ilość ramu z 2 do 4 GB to rozumiem, że wtedy mógłbym wersję 64bit obsłużyć? Czyli to co pod prockiem (x64) to jest kluczowe z punktu widzenia instalacji systemu?

Ale wyjaśnij nam po co sie uparłeś na system 64bit ?

No 64bitowy chyba będzie szybciej chodził?

Jeśli sprzęt jest słaby system 64bit może go zamulić, a zapewne sprzęt jest słaby :) ja u siebie na stacjonarce przy 4gb ramu mam 32bitowy system :)

OK, zrozumiałem. Przy moim złomie rekomendacja jest w stronę systemu 32 bitowego nawet jeśli teoretycznie po dołożeniu 2 GB ramu procek obsłużyłby 64 bitowy system. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi .

A tak czysto teoretycznie gdybym zwiększył ilość ramu z 2 do 4 GB to rozumiem, że wtedy mógłbym wersję 64bit obsłużyć?

Tak, tylko najpierw dodaj te dodatkowe pamięci,a potem instaluj system. :)

Kolego  za instaluj  Minta  dostrój  wygląd  do  WIN  X  i będzie  Ci  to  w miarę płynnie  chodziło.

Jak  się  ma  taką leciwą  " syrenkę "  to  się nie uruchamia  " 500 " programów ,stron itd..  a Ty widzę że  masz  przy  2GB  po otwierane  skypy, torenty , strony www i pełno innego badziewia - zrobić  porządek , powywalać  wszystko z auto startu i  uruchamiać  tylko tą  usługę - program jaki w danej chwili potrzebujesz.

Sprzęt  " dziadek "  to nie znaczy że od razu na  złom  bo  i taki w miarę  można  dostroić  żeby  jeszcze popracował  no ale rakieta sojuz 2  to nie będzie.