Skocz do zawartości

Karta graficzna ? Co wybrac ?


hardfall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto specyfikacja aktualnego sprzetu:

Pł. główna: gigabyte ga-ex58-ud4p
Procesor: i7 940 @~ 3.2 GHZ
Ram: 8GB DDR3 1100 MHZ 
Dyski: SSD Good Ram cx 300 + HDD 
Karta graficzna: nv GT 440 OEM 1,5 GB DDR3 OC@~  GPU - 737 MHZ MEM: 959 SHADER: 1474
Zasilacz: MODECOM FEEL 3 - 500 ATX 500W PFC

Chciałbym wymienić kartę graficzna w przyszłym tyg. raczej używana do 350-400 zl. mi jak narazie odpowiadają dwa modele i jestem skory na sugestie czy aby coś lepszego można by było "szarpnąć" w tym przedziale cenowym  ;) , oto nad czym się zastanawiam:
Radeon R7260x, R7 360, gtx 750TI, 




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki zasilacz i model 500 może być w nazwie a na lini 12 120 wat XD  ? Radeon = ścierwo 10% w grze nie warte świeczki bo awaryjność tego paździerstwa i kompatybilność  a poza tym to może gtx 680,670,760 ? W zależności co trafisz najlepiej podaj model zasilacza bo może co innego trzeba wymienić :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej marki zasilacz i model 500 może być w nazwie a na lini 12 120 wat XD  ? Radeon = ścierwo 10% w grze nie warte świeczki bo awaryjność tego paździerstwa i kompatybilność  a poza tym to może gtx 680,670,760 ? W zależności co trafisz najlepiej podaj model zasilacza bo może co innego trzeba wymienić :)

MODECOM FEEL 3 - 500 ATX 500W PFC uaktualnilem post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz 750TI nawet o tym nie myśl to szrot ! 

Zamiast tego poszukaj dobrze GTX660 np tu masz [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Cene zawsze możesz utargować trochę a jest ona lepsza od 750

 no widac roznice:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

dzięki za podsuniecie tej karty ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MODECOM FEEL 3 - 500 ATX 500W PFC

 

Zasilacz jeśli tylko jest sprawny możesz go zostawić,

Feel3 nie są już tak złe jak Feel2, a masz na lini +12V dla karty graficznej 204 W (samej grafiki) więc wystarczy.

 

PS.

Oczywiście zawsze możesz wymienić na coś lepszego, :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie karta potem ewentualnie zasilacz i za pól roku albo wiecej znowu inwestycja. Najrozsądniejszy wydaje mi się ten GTX 660 dzięki za sugestie  :rolleyes:


Sorki ,nie zauważyłem ,za tyle to ja bym szedł w jakieś radeony. Spróbuj to wynegocjować [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]


ale zasilacz koniecznie inny

Ten ktory mam aby napewno nie starczylby do r9 270x ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslisz na temat R9 280X 3GB ? bo tak wlasnie mysle i mysle

 

Będzie wydajniejsza :)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Tylko tutaj musisz mieć na uwadze, właśnie zasilacz.

Dopóki nic nie będziesz podkręcał to ten obecny wystarczy.

 

PS.

Tutaj co prawda napisałeś ,ze do 350 zł karta,ale jak byś był zainteresowany to bardziej się opłaci

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

wpisz kod  msi-15

cena powinna się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z tym monitorem mógłbyś się wstrzymać,to brać tego gtx-a z kodem rabatowym

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

natomiast jak musowo musi być monitor,to już sam musisz sobie rozplanować,jak najlepiej wyjdzie finansowo dla Ciebie. :)

 

PS.

Ten GTX 1050Ti byłby z obecnym zasilaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci polecił coś z GTX'ów, kolega miał karty z AMD i zawsze były jakieś problemy

Myślę ze to wina sterowników bo były jakiś czas temu problematyczne, trochę czytałem o tym ale juz niby czerwoni nadrabiają. Z gtx za 400 zl coś w wydajności podobnego do r9 280x trudno szarpnąć sam teraz poluje na aukcje jakaś dobra

Jeśli z tym monitorem mógłbyś się wstrzymać,to brać tego gtx-a z kodem rabatowym

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

natomiast jak musowo musi być monitor,to już sam musisz sobie rozplanować,jak najlepiej wyjdzie finansowo dla Ciebie. :)

 

PS.

Ten GTX 1050Ti byłby z obecnym zasilaczem.

Monitor ? Nic nie wspominalem lub zle czytam twoj komentarz mi chodzilo tak czy siak o uzywki ;) i tanio dzieki za polecenie grafiki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nr.18 :)

ale to ja źle odczytałem,myślałem,że chodzi też dodatkowo o monitor :)

 

Jak GTX, to pozostaje Tobie ten 660 co podał TheStraight

660 odpada już bo czytałem tez trochę, przestarzały układ mniej jednostek cieniujących u zielonych (Nvidia), r9 nowszy uklad etc.

Jak wspomniałem poluje na r9 280x nic lepszego chyba nie znajdę w tym przedziale cenowym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeon-R9-specs-650x368.png

 

 

dobry wybor do rozdzialki FullHD, powyzej juz niekoniecznie. Dla zwyklego gracza lepszym wyborem bedzie R9 280X z 3GB pamieci, ale oczywiscie wszystko zalezy od cen.

no i wszystko jasne, temat uwazam za zamkniety ;) Dzieki Laguna za poswiecony czas i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie