Jump to content
marmoladaz

Windows 10 pro downgrade do 8.1 .

Recommended Posts

Zrobiłeś upgrade z 7 do 10 i teraz chcesz downgrade z 10 do 8.1 hahaha zapomnij:)

downgrade możesz zrobić tylko do 7 jeśli nie minął miesiąc a jak miną to musisz mieć klucz do 7 :)

8.1 tylko czysta instalacja jeśli masz klucz ewentualnie aktywator

Ponieważ tytuł tematu pasuje do mojego pytania podczepię się pod niego.

Mam Dell Vostro z fabrycznie zainstalowanym Win10Pro i rozmyślam nad downgrade do 8.1 Pro. Tak żeby pozostać legalnym użytkownikiem

Na stronie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  jest szczegółowo ale zawile rozpisane, że niby teoretycznie można.

Ale czy na pewno? Gdzieś tam wyczytałem, że owszem można zrobić downgrade na tym komputerze ale ... po zakupieniu Win 8.1 Pro :D

Czy ktoś przez to przechodził, bo nie chciałbym wylądować z ręką w nocniku.

1 godzinę temu, nudzija napisał:

jeśli masz fabrycznie instalowaną 10 to musisz zrobić czystą instalacje 8.1, pro i core

Downgrade dotyczy tylko systemów Pro.

@ogotaj - podaj specyfikację tego laptopa (wystarczy procesor), czy on w ogóle umożliwia instalację Win 8.1?

Pobierz narzędzie DeLLa

Dell OS Recovery Tool.

Wpisz swój Service Tag i tam masz do wyboru systemy.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za odzew model to:

dell-vostro-5568-i5-7200u-8gb-256 SSD m2 -Windows10pro-fullHd - grafika Intel zintegrowana

# Po wpisaniu ServiceTag RecoveryTool  pobiera i tworzy nośnik z Windows10 Pro. Nic więcej do wyboru nie ma.

Ten model obsługuje tylko Win10 - 64 bit

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Uściślając - Win 8.1 da się zainstalować na 7 generacji Intela w laptopach. Wymagane modowane sterowniki grafiki zintegrowanej. Resztę sterowników trzeba sobie poszukać samemu.

Jeżeli zależy ci na lekkim systemie to o ile nie możesz wybrać wersji to możesz pobrać najlżejszą wersję z zależności od aktualizacji z [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] a potem spróbować wklepać klucz o ile posiadasz. Zoptymalizuj go sobie,powyłączaj zbędne usługi i powywalaj z niego to co zbędne. Looknij na necie jest tego pełno. ;)

W dniu 9.05.2019 o 08:04, ogotaj napisał:

Da się ot tak, po prostu czy trzeba czarować przy instalacji i wgrywać jakieś łatki typu "wufuc by zeffy" ?

Oczywiście, że trzeba instalować wufuc jeśli chcesz pobierać aktualizacje na 7 gen wzwyż. MS założył blokadę.

Zainstalowałem wersję Win 8.1 zrobioną przez MrT. Sterowniki znalazłem, trzeba było trochę pokombinować ale działa. Aktualizacje WindowsUpdate niestety nie chcą się uruchamiać, nawet wufuc nie pomógł. System chodzi jednak o wiele lepiej niż Win10 i nie wiem czy to tylko dzięki dokonaniu odchudzenia przez MrT czy po prostu Win 8.1 sam w sobie jest lżejszy i lepszy.

Niestety nie jest różowo z aktywacją, bo nie chce aktywować na legalnym kluczu Win 8.1. Jest komunikat, że klucz nie działa i z rozpoznania wynika, że jest to konflikt z kluczem Win10 zaszytym w oprogramowaniu ukladowym Della. Nie ma opcji aktywacji telefonicznej, po prostu "klucz nie działa" i tyle.

KMS-em daje się aktywować ale nie po to mam legalny system, żeby rzeźbić aktywatorami. Poza tym KMS nie podoba się antywirusowi.

Trzeba było zainstalować 8.1 pobrane z DELLA.

Ale nie wiem czy istnieje możliwość aktywacji swoim kluczem, na pewno masz zgodne wersje windowsów (CORE <> PRO) ?

Podaj service tag laptopa

Kolego  ogotaj

Zadzwonić możesz  co za problem ?  ( możesz im tam nawtykać że aż  słuchawka będzie czerwona a system będzie aktywny )   , ale  jak już chcesz omijać i mieć swoim kluczem  aktywowany to :

Microsoft.Toolkit.2.6   ( sprawdzony na 100% )   podajesz swój  klucz  > klikasz   install  ( wcześniej  zaznaczając odpowiednią wer...  windows  ) >  aktywuj  (  wszystko na wyłączonym internecie )  > restart > podłączenie  internetu  i po " bólu  ząbek wyrwany " .

Pamiętaj że wer.....  win 8.1 musi być taka sama jak  klucz do niej  ! , a jeżeli  klucz  masz od  home  a instalujesz pro  to  pomijasz  wpisywanie swojego klucza a resztę robisz jak napisałem  i musi aktywować.

Nie wiem co  za  wer..... win 8.1 pobrałeś i masz problemy  z   " Aktualizacje WindowsUpdate niestety nie chcą się uruchamiać "   ?

Pobierz  sobie tą i zrób tak jak napisałem  i nie będziesz miał problemów :

możesz  też użyć  ten  programik  DWS Lite   i   też załatwisz swoje problemy.

Zrobiłem pena przy pomocy DellOsRecovery wybierając własny obraz systemu Win 8.1.

Instalacja się udała. Klucz/system musiał być aktywowany telefonicznie. Sterowniki wzięte trochę z DRP.su /dla bezpieczeństwa ściągam zipy, sprawdzam i dopiero później instaluję/ , trochę z Intela, trochę z Della. Jakoś się dało wszystko zainstalować.

Aktualizacje ściagnąłem WSUS i nim się daje zainstalować.