Jump to content
WinClub
razor1995

TotalFinder

Recommended Posts

TotalFinder to niewielka ale funkcjonalna nakładka na systemowy Finder. Po jej zainstalowaniu nowe katalogi będą otwierane w kolejnych kartach, jak to ma miejsce w przeglądarkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może jeszcze wygodniej pracować z plikami. To główna lecz nie jedyna funkcja narzędzia, pozwala ono też na ukrycie/pokazanie ukrytych plików czy zmianę kolejności wyświetlania danych (foldery wyświetlane przed plikami).
 


totalfinder.png

 
Główne funkcjonalności
Możliwość otwierania katalogów: Korzystając z tej funkcji mamy możliwość otwierania katalogów na wzór kart w przeglądarce Chrome. Pozwala to nam na szybki dostęp do folderów bez konieczności ich szukania. Aby otworzyć wybrany katalog w nowej zakładce, wystarczy zaznaczyć go i wcisnąć skrót klawiszowy (CMD+Tab). Nowe okna można również dodawać, klikając ikonkę + obok wcześniejszego okna - podobnie jak w przeglądarce Chrome. TotalFinder zapamiętuje otwarte karty i podczas następnego uruchomienia wyświetla je w ustalonej wcześniej kolejności.

 • Dual Mode: To bardzo przydatne narzędzie, które umożliwia przeglądanie plików w dwóch oknach TotalFinder umieszczonych obok siebie. Funkcje tę uruchomić możemy za pomocą skrótu klawiszowego.
 • Korzystanie z zapisanych ustawień: TotalFinder umożliwia korzystanie z raz zapisanych ustawień, co oznacza, że po ponownym uruchomieniu zapamięta, gdzie skończyliśmy pracę oraz jaka była kolejność ułożenia zadań.
 • Zmiana niektórych ustawień: Dzięki TotalFinder możemy wybrać opcję wyświetlania ukrytych plików, zmienić skróty klawiszowe, a nawet wybrać własną ikonkę dla TotalFindera. Program pozwala również na wyróżnianie plików UNIX, a także zmiany w układzie okna.
 • Visor: Visor to funkcjonalność, która minimalizuje inne działające programy przy pomocy jednego skrótu klawiszowego. Po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy naszym oczom ukaże się proste okno. Visor działa błyskawicznie, bez znaczenia czy używamy Worda, przeglądarki internetowej czy mamy uruchomioną grę.

Changelog:
What's New in TotalFinder 1.10.3:

 • Fixed crash when relaunching Finder from TotalFinder preferences after disabling/enabling Tabs feature. High Sierra
 • Fixed TotalFinder window dragging via Finder’s toolbar background. High Sierra
 • Fixed newly introduced tab redrawing issue when tearing tabs off and dropping them back.

 
DOWNLOAD (wersja 1.10.3): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Wesja witaminizowana.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information