Skocz do zawartości
RemixPL1994

Kontrolowanie Komputera Przez Telefon Z Androidem - Jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, skonfigurowałem sobie aplikację na androidzie o nazwie PcAutoWaker tak abym mógł włączać swój komputer przez Telefon + Wifi.

Mam kilka pytań, może ktoś akurat wie i bawił się z tym już bardziej zaawansowanie.

1. PcAutoWaker posiadam w wersji darmowej i nie pozwala on utworzyć widżetu na ekran telefonu. Płatna wersja tej apki to umożliwia. Znacie jakąś alternatywę darmową co pozwala na utworzenie widżetu? Lub alternatywną płatną wersją z witaminką dostępną w internecie.

2. Nie pamiętam czy dobrze kojarzę, ale kiedyś znajomy z pewnego forum chwalił mi się, że on może być nawet w innej sieci poza domem i jakimś sposobem wysyła sygnał do routera do swojej sieci i wtedy też odpala mu komputer. Czy jest coś takiego możliwe?

3. Po włączeniu komputera chciałbym mieć nad nim kontrolę z poziomu telefonu. Na myśl przychodzi mi TeamViewer albo PC Remote. PC Remote w wersji beta sprawdzałem i niestety w mojej sieci na dobrym Wifi są duże opóźnienia. Na TeamViewer opóźnienia są akceptowalne. Może znacie coś innego lepszego?

Ten znajomy mi mówił, że miał możliwość nawet szybkiego podglądu z kamery i mikrofonu co też wydaje się fajne :)

Nie mam możliwości go podpytać bo forum już nie istnieje, a nie mieliśmy innego kontaktu.

Aktualnie mam tak, że wybudzam komputer z aplikacji na telefonie bez widzetu - tylko z poziomu aplikacji, po włączeniu kompa teamviewer startuje wraz z systemem.. mam na nim konto i łączy mnie automatycznie, następnie z poziomu telefonu mogę połączyć się z kompem i nim sterować.

Brakuje mi jeszcze info co do widżetu na ekran androida, jakiś lepszych funkcji jak szybki podgląd z kamery, mikrofonu.. oraz czy da radę wybudzać komputer z innej sieci WiFi wysyłając sygnał do mojej sieci WiFi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja do tego co potrzebuje używam darmowej wersji [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a ten trik kolegi przez VPN zrobiony

Widzę, że w darmowej wersji też nie da rady widżeta itp.. nie wiem jak z opóźnieniami bo nie zainstalowałem.. nie wiem wgl jak przebiega w tym konfiguracja szczerze bo skomplikowana mi się wydaję :D

A z VPN to niby jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2. Nie pamiętam czy dobrze kojarzę, ale kiedyś znajomy z pewnego forum chwalił mi się, że on może być nawet w innej sieci poza domem i jakimś sposobem wysyła sygnał do routera do swojej sieci i wtedy też odpala mu komputer. Czy jest coś takiego możliwe?

Ma jakiegoś cienkiego klienta z wystawionym DynDNS i po nim łączy się do WOL. Mam tak samo :)

3. Po włączeniu komputera chciałbym mieć nad nim kontrolę z poziomu telefonu. Na myśl przychodzi mi TeamViewer albo PC Remote. PC Remote w wersji beta sprawdzałem i niestety w mojej sieci na dobrym Wifi są duże opóźnienia. Na TeamViewer opóźnienia są akceptowalne. Może znacie coś innego lepszego?

TeamViewer jest najlepszy. Chyba, ze VPN i RDP.

Widżety, widżety... Android rozleniwia. 

A z VPN to niby jak?

Jak napisałem - cienki klient z postawionym jakimś Debianem i wystawionym DynDNS. Na nim wgrany OpenVPN i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak napisałem - cienki klient z postawionym jakimś Debianem i wystawionym DynDNS. Na nim wgrany OpenVPN i tyle.

Dobra, walić ten widżet. Pokazałbyś i pomógłbyś to zainstalować ustawić? Co, gdzie jak, które :)

Aktualnie mam Windowsa 10 64 bit PRO i LG Nexus 5x z Androidem 7.1.2 - 8.0.1.

Da radę takie odpalanie na odległość również na mojej konfiguracji zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie