Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrolowanie Komputera Przez Telefon Z Androidem - Jak?

auto pc kontrola android wakeup

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• 942 postów
  • Czas online: 74d 1h 25m 23s
Reputacja: 334

Napisano 27 sierpień 2017 - 02:28

Witajcie, skonfigurowałem sobie aplikację na androidzie o nazwie PcAutoWaker tak abym mógł włączać swój komputer przez Telefon + Wifi.

Mam kilka pytań, może ktoś akurat wie i bawił się z tym już bardziej zaawansowanie.

1. PcAutoWaker posiadam w wersji darmowej i nie pozwala on utworzyć widżetu na ekran telefonu. Płatna wersja tej apki to umożliwia. Znacie jakąś alternatywę darmową co pozwala na utworzenie widżetu? Lub alternatywną płatną wersją z witaminką dostępną w internecie.

2. Nie pamiętam czy dobrze kojarzę, ale kiedyś znajomy z pewnego forum chwalił mi się, że on może być nawet w innej sieci poza domem i jakimś sposobem wysyła sygnał do routera do swojej sieci i wtedy też odpala mu komputer. Czy jest coś takiego możliwe?

3. Po włączeniu komputera chciałbym mieć nad nim kontrolę z poziomu telefonu. Na myśl przychodzi mi TeamViewer albo PC Remote. PC Remote w wersji beta sprawdzałem i niestety w mojej sieci na dobrym Wifi są duże opóźnienia. Na TeamViewer opóźnienia są akceptowalne. Może znacie coś innego lepszego?

Ten znajomy mi mówił, że miał możliwość nawet szybkiego podglądu z kamery i mikrofonu co też wydaje się fajne :)

Nie mam możliwości go podpytać bo forum już nie istnieje, a nie mieliśmy innego kontaktu.

Aktualnie mam tak, że wybudzam komputer z aplikacji na telefonie bez widzetu - tylko z poziomu aplikacji, po włączeniu kompa teamviewer startuje wraz z systemem.. mam na nim konto i łączy mnie automatycznie, następnie z poziomu telefonu mogę połączyć się z kompem i nim sterować.

Brakuje mi jeszcze info co do widżetu na ekran androida, jakiś lepszych funkcji jak szybki podgląd z kamery, mikrofonu.. oraz czy da radę wybudzać komputer z innej sieci WiFi wysyłając sygnał do mojej sieci WiFi ;)

• 0

M2lzXCz.png

Za Każdą Unikalną Osobę Która Klikając Powyższą Grafikę Zarejestruje Się i Aktywuje Konto Dostanę 50 MB Transferu.

Wszystkie Moje Testy / Poradniki ITD Na Forum W Jednym Miejscu

Wszystkie Moje Wstawki Programów Na Forum W Jednym Miejscu

Mój Autorski Skrypt:

Usuwanie / Przywracanie Strzałek Z Ikon Skrótów   *Kliknij Tutaj Aby Sprawdzić Inne Moje Skrypty / Kody.

#2 OFFLINE   BartAcid

BartAcid

Zaawansowany użytkownik

• 183 postów
  • Czas online: 9d 14h 51m 43s
Reputacja: 19

Napisano 27 sierpień 2017 - 11:02

Ja do tego co potrzebuje używam darmowej wersji

Please Login or Register to see this Hidden Content

a ten trik kolegi przez VPN zrobiony

• 0

#3 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• Autor tematu
  • 942 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 11:15

Ja do tego co potrzebuje używam darmowej wersji

Please Login or Register to see this Hidden Content

a ten trik kolegi przez VPN zrobiony

Widzę, że w darmowej wersji też nie da rady widżeta itp.. nie wiem jak z opóźnieniami bo nie zainstalowałem.. nie wiem wgl jak przebiega w tym konfiguracja szczerze bo skomplikowana mi się wydaję :D

A z VPN to niby jak?

• 0

M2lzXCz.png

Za Każdą Unikalną Osobę Która Klikając Powyższą Grafikę Zarejestruje Się i Aktywuje Konto Dostanę 50 MB Transferu.

Mój Autorski Skrypt:

Usuwanie / Przywracanie Strzałek Z Ikon Skrótów   *Kliknij Tutaj Aby Sprawdzić Inne Moje Skrypty / Kody.

#4 ONLINE   razor1995

razor1995

Fanboy Apple

• 4368 postów
  • Czas online: 170d 5h 33m 30s
Reputacja: 2238

Napisano 27 sierpień 2017 - 11:24

2. Nie pamiętam czy dobrze kojarzę, ale kiedyś znajomy z pewnego forum chwalił mi się, że on może być nawet w innej sieci poza domem i jakimś sposobem wysyła sygnał do routera do swojej sieci i wtedy też odpala mu komputer. Czy jest coś takiego możliwe?

Ma jakiegoś cienkiego klienta z wystawionym DynDNS i po nim łączy się do WOL. Mam tak samo :)

3. Po włączeniu komputera chciałbym mieć nad nim kontrolę z poziomu telefonu. Na myśl przychodzi mi TeamViewer albo PC Remote. PC Remote w wersji beta sprawdzałem i niestety w mojej sieci na dobrym Wifi są duże opóźnienia. Na TeamViewer opóźnienia są akceptowalne. Może znacie coś innego lepszego?

TeamViewer jest najlepszy. Chyba, ze VPN i RDP.

Widżety, widżety... Android rozleniwia. 

A z VPN to niby jak?

Jak napisałem - cienki klient z postawionym jakimś Debianem i wystawionym DynDNS. Na nim wgrany OpenVPN i tyle.

• 0

PC: Intel Core i5 2400S @2.5GHz + SilentiumPC SpartanPro | Gateway DT71 | nVidia GT 640 2GB | 8 GB RAM Kingston| Patriot Blaze SSD 120 GB | Seagate ST2000DM001 HDD 2TB | MacOS Sierra 10.12.6
Laptop: Lenovo IdeaPad Y580 | Intel Core i7 3630QM @ 3.4 GHz| nVidia GeForce GTX660M | 16GB RAM Kingston | LKingston mSATA 128GB | HGST 7k-500 1TB | MacOS Sierra 10.12.6 i Windows 10
Serwer:HP Thin T610 | AMD G-T56N @ 1.65GHz | Radeon HD 6320 | 6GB RAM Kingston | HGST 500GB + Seagate 2TB | Debian 9 Testing x64
Japko: Apple iPhone SE | Apple A9 @1.85 GHz | PowerVR GT7600 | 2GB RAM | 128GB PAMIĘCI | iOS 10.3
Satelita: Corab 90cm Black | STRONG SRT L762 Monoblock | Philips 43PFS5301 | Opticum AX 300 Mini | Hot Bird 13E + Astra 19.2E | Cyfrowy Polsat 
"Niestety, ludzie nie buntują się przeciwko Microsoftowi. Nie znają niczego lepszego." - Steve Jobs      

Nie pomagam na PW/GG/FB itd.! Masz problem, pytanie, wątpliwość? Zadaj je w odpowiednim temacie lub załóż nowy!

#5 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• Autor tematu
  • 942 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 11:26

Jak napisałem - cienki klient z postawionym jakimś Debianem i wystawionym DynDNS. Na nim wgrany OpenVPN i tyle.

Dobra, walić ten widżet. Pokazałbyś i pomógłbyś to zainstalować ustawić? Co, gdzie jak, które :)

Aktualnie mam Windowsa 10 64 bit PRO i LG Nexus 5x z Androidem 7.1.2 - 8.0.1.

Da radę takie odpalanie na odległość również na mojej konfiguracji zrobić?

• 0

M2lzXCz.png

Mój Autorski Skrypt:

#6 ONLINE   razor1995

razor1995

Fanboy Apple

• 4368 postów
  • Czas online: 170d 5h 33m 30s
Reputacja: 2238

Napisano 27 sierpień 2017 - 11:50

Musisz mieć urządzenie, które jest stale włączone - np terminal thin Client (ja mam HP T610) albo jakieś Raspberrypi, na którym stałby DynDNS, VPN.

Wysłane z Japka SE za pomocą Tapatalk
  • 0

PC: Intel Core i5 2400S @2.5GHz + SilentiumPC SpartanPro | Gateway DT71 | nVidia GT 640 2GB | 8 GB RAM Kingston| Patriot Blaze SSD 120 GB | Seagate ST2000DM001 HDD 2TB | MacOS Sierra 10.12.6
Laptop: Lenovo IdeaPad Y580 | Intel Core i7 3630QM @ 3.4 GHz| nVidia GeForce GTX660M | 16GB RAM Kingston | LKingston mSATA 128GB | HGST 7k-500 1TB | MacOS Sierra 10.12.6 i Windows 10
Serwer:HP Thin T610 | AMD G-T56N @ 1.65GHz | Radeon HD 6320 | 6GB RAM Kingston | HGST 500GB + Seagate 2TB | Debian 9 Testing x64
Japko: Apple iPhone SE | Apple A9 @1.85 GHz | PowerVR GT7600 | 2GB RAM | 128GB PAMIĘCI | iOS 10.3
Satelita: Corab 90cm Black | STRONG SRT L762 Monoblock | Philips 43PFS5301 | Opticum AX 300 Mini | Hot Bird 13E + Astra 19.2E | Cyfrowy Polsat 
"Niestety, ludzie nie buntują się przeciwko Microsoftowi. Nie znają niczego lepszego." - Steve Jobs      

Nie pomagam na PW/GG/FB itd.! Masz problem, pytanie, wątpliwość? Zadaj je w odpowiednim temacie lub załóż nowy!

#7 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• Autor tematu
  • 942 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 11:52

Czyli w obecnej formie nic nie wykombinuję niestety ;)

• 0

M2lzXCz.png

Mój Autorski Skrypt:

#8 OFFLINE   RemixPL1994

RemixPL1994

Maniak Realizmu

• Autor tematu
  • 942 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 11:10

Temat do zamknięcia :)

• 0

M2lzXCz.png

Mój Autorski Skrypt:

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: auto, pc, kontrola, android, wakeup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych