Skocz do zawartości

Nagłe restarty komputera w nieoczekiwanych momentach


lawek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pewien bardzo duży problem od jakiegoś czasu.

Mianowicie mój komputer resetuje się nagle w sytuacji gdy np. oglądam film na yt lub słucham muzyki na Spotify,

ale na przykład gdy gram w CSa komputer się jeszcze nigdy nie zrestartował. Temperatury sprawdzałem Everestem,

napięcia na zasilaczu są dobre, a przed formatem i po formacie problem dalej występuje. Dodam, że nie pojawia się

bluescreen tylko po prostu komputer resetuje się jakbym kliknął reset na obudowie. Restartuje się różnie. Niekiedy przez godzine

się nie zrestartuje, a niekiedy zrestartuje się 2 razy w ciągu 5min. Bardzo proszę o pomoc.

 

Moja specyfikacja:

Windows 7 Ultimate x64

Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2.40ghz

AMD Radeon R7 240 OC

 

Pozdrawiam i proszę o jakieś rady. Dodam że komputer jest czyściutki i nie ma syfu z kablami w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test memtestem i 2 cykle przeszły i 0 błędów. Jakieś propozycje?


w dzienniku zdarzeń mam takie coś oznaczone jako błąd: ''Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.''

 

Dodam że to nie jest błąd w godzinie restartu komputera, ale pojawia się co jakieś 20-30min.


Usługa Grupowanie sieci równorzędnej zależy od usługi Protokół rozpoznawania nazw równorzędnych, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu: 
%%-2140993535 --- Po tym błędzie był chwile później restart komputera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam odznaczone automatyczne ponowne uruchamianie. Komputer wciąż się restartuje jakbym zrobił to przyciskiem. Podmienione dysk twardy i zrobiłem czysta instalacje ale po godzinie znowu się właśnie zrestartował. Ja już nie mam pomysłów co można zrobić. Obstawiam że zasilacz pada na pysk


Tylko też mnie bardzo dziwi że w grach się nie restartuje, wczoraj miałem csa włączonego od rana do południa żeby sprawdzić i się nie zrestartowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem grafiki na płycie integry a drugą masz AMD Radeon R7 240 OC i ta w grach chodzi dobrze a jak przejdzie na integre która się bardzo mocno grzeje i robi restart.Może w opcjach grafiki ustaw na sztywno że ma używać tylko AMD Radeon R7 240 OC, podaj jaką masz płyte główną, bo tylko gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizowałem, mam HDD. Na innym dysku po czystej instalacji systemu restarty wciąż są :c

 

A w jaki sposób aktualizowałeś? Ręcznie, czy też korzystając np. z DriverBooster, Snappy Driver Installer czy czegoś podobnego? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że niekiedy (niezbyt często, ale jednak) te programy mogą być przyczyną takich problemów. W dwóch sprawnych laptopach po zastosowaniu takich metod pojawiły się BSODy lub freezy. Po przywróceniu systemów z backupów z domyślnymi sterownikami problemy się skończyły. W wielu innych było ok, ale warto wykluczyć tę potencjalną przyczynę. 

 

Podmieniłbym jeszcze ten zasilacz na Twoim miejscu, chociaż jak piszesz, problemy pojawiają się przy niewielkim obciążeniu systemu, więc to może znaczyć, że źródłem jest jakiś proces (albo zaplanowane zadanie) uruchamiające się w takich sytuacjach. Solidnie przyjrzałbym się wpisom z dziennika zdarzeń. Może też czasem pomóc WhoCrashed - ładnie analizuje dumpy i wiele razy naprowadził mnie na źródło problemów tego typu. Jeszcze bym wymienił taśmy i kartę grafiki. Więcej nie przychodzi mi do głowy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina zasilacza, 3 miesiące temu miałem taki sam problem, gram sobie i się zresetował, myślałem że to przez grę bo może przegrzał się procesor. Parę godzin później siedząc na YT znów się zrestartował, tym razem się nieco wkurzyłem i przeskanowalem komputer w wyniku wirusów, zaczął się proces i jebs, ostatni raz się wyłączył. Wina leżała w zasilaczu, jeśli masz jakis znajomych którzy mają gdzieś stary zasilacz poproś o pożyczenie i sprawdź czy z nowym zasilaczem będą restarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie