Skocz do zawartości
szuwarek102

Samsung NP550P5C blue scren

Rekomendowane odpowiedzi

Witam syn coś namieszał w kompie jak w tytule windows 7 64 komp się włącza pokazuje się trwa uruchamianie systemu i po chwili jest niebieski ekran z napisami i się restartuje ,i uruchamiam narzędzie do naprawy systemu i tak w kółko można jakoś to naprawić czy czeka mnie format.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie zasadnicze - syn coś namieszał czy padł jakiś podzespół? - dysk? Nie działa tryb awaryjny - niedobrze, nie jest to błahostka. Ostatnia dobra konfiguracja się wyłożyła - niedobrze i dziwne, że przywróciło, ale znowu padło.

Narzędzie do naprawy systemu uruchamiasz i można podać system na penie lub płycie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak myślę ale dosłownie pojechałem na wczasy i nie mam nic przy sobie jutro wracam i będę działał .Trochę się wcześniej namęczyłem przy nim żeby 7 zainstalować ,bo orginalnie miał 8 , teraz jakby przyszło mi format robić to co lepiej zainstalować 7 czy 8 na tym lapku .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Profilaktycznie zaczął bym od testu dysku Victorią. Może masz gdzieś bad sector-y i po formacie puki tam dane istotne nie trafią to będzie działać ale po dwóch tygodniach powiedzmy znów format?

Choć smarta podejrzyj, jak jest czysty to można założyć że jest ok teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już jest postawiony 8.1 , ale mam karte graficzną NVIDIA GeForce GT630M i stary sterownik 376.54.  weszłem na strone nvidi i wskazało mi wersje 385.41 ale przy wgrywaniu sprawdza zgodność i lipa nie pasuje. jak dopasować sterownik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że posiadasz wersję 64bit tego Windowsa? Wygląda na to, że oficjalnie jest 385.41 wypuszczone jako ostatni, spróbuj z tąd:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Wcześniejsze sterowniki grafiki możesz usunąć za pomocą tego (lecz pierw odinstaluj je standardową metodą, tą która jest w linku możesz usunąć starsze wersje sterownika, przydaje się to):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A jak Ci wyskakuje tabelka, że brak zgodności czy coś to dopuść go do instalacji tego sterownika tak na przyszłość. Ja tą samą sytuację z 8.1 miałem w jakimś Lenovo, dałem pozwolenie na instalację tego "Kontynuuj mimo to" czy coś podobnego a i tak grało jak powinno po instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszło .Teraz tak w tym lapku pisze że są dwie karty .Intel® HD Graphics 4000 i nvidia geforce GT630M. I teraz tak jak są obie zainstalowane to w grach nie ma obrazu a dźwięk jest a jak odinstaluje nvidie to gry normalnie działają . o co to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przekombinowałeś ze sterami lub uwaliła się nVidia.

Przywróć ostatnie wspierane sterowniki dla jet nVidii.

Jak to nic nie da to:

Wyłącz w menadżerze urządzeń grafikę intela. Jak ci lapek nie wstanie lub wstanie z czarnym ekranem to masz uwaloną grafikę i zostaje żyć na intelu lub wymienić nVidię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi