Skocz do zawartości

Problem z instalacją Win 7 na laptopie


Miazgus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio postanowiłem zrobić format laptopa, jednak nie poszło tak gładko jak z innymi komputerami.

W laptopie nie mam stacji CD, jedynie dodatkowa na USB wiec zbotowałem sobie pendrive z WIN 7 od krzycha

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Wszystko szło pięknie do momentu kończenia instalacji windowsa i restartu laptopa. Po restarcie pokazuje mi sie napis "No bootable device -- insert boot disk and press any key"

Mimo ze pendrive jest wsadzony to po wcisnieciu przycisku nic sie nie dzieje, znowu ten sam napis.

Macie pomysł jak temu zaradzić?

 

PS. System na instalatorze Win 10

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wejdź do biosa. Ustaw żeby bootowanie było z dysku, dalsza instalacja zbootuje z dysku ale nie wyciągaj pendrive

Nie wiem czy dobrze to zrobiłem, ale po kilku próbach nadal żadnego efektu, wyświetla mi sie "Windows Bot Manger has been blocked by the current security policy."

W załaczniku daje screena tego błedu oraz biosa, coś mam przestawić? Dodam że nigdzie nie mogę znaleźć opcji USB Secure

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz możliwość nagrania w ntfs? bo ntfs nie wspiera uefi

a pendrive do usb 2.0 podłączyłeś czy do 3.0?


FAT 32
Bootowany rufusem

a w gpt czy mbr?


stwórz w fat32 w mbr


albo tą metodą [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio postanowiłem zrobić format laptopa, jednak nie poszło tak gładko jak z innymi komputerami.

W laptopie nie mam stacji CD, jedynie dodatkowa na USB wiec zbotowałem sobie pendrive z WIN 7 od krzycha

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Wszystko szło pięknie do momentu kończenia instalacji windowsa i restartu laptopa. Po restarcie pokazuje mi sie napis "No bootable device -- insert boot disk and press any key"

Mimo ze pendrive jest wsadzony to po wcisnieciu przycisku nic sie nie dzieje, znowu ten sam napis.

Macie pomysł jak temu zaradzić?

 

PS. System na instalatorze Win 10

W Biosie wyłączyć opcję (disabled) network boot, bo to jest najlepiej to by chyba było mieć w każdym z tych kompów sieciówkę z biosem, żeby się bootowała z sieci.

USB boot (enabled)

Network Boot opcję (disabled)

Musisz najpierw w BIOSie ustawić pendrive (EFI USB Device) jako pierwszy na bootliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biosie wyłączyć opcję (disabled) network boot, bo to jest najlepiej to by chyba było mieć w każdym z tych kompów sieciówkę z biosem, żeby się bootowała z sieci.

 

to nic nie da po prostu nie będzie pxe ale będzie tylko że nie ma urządzenia do zbootowania tj jest

Ale w efi 7 nie działa musu być ten pendrive bez dopisku efi

Ale w efi 7 nie działa musu być ten pendrive bez dopisku efi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc, juz zaradziłem problemowi ;)

Skończyło się na tym że zbootowałem innego pendrive z win 7 z innego źródła, wyskoczył mi bład o stylu partycji GPT, ale po usunięciu wszystkich partycji i nie tworzeniu zadnej nowej windows sam zaradził problemowi. Teraz pozostało mi powgrywać sterowniki ;p

Temat do zamknięcia

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie