Skocz do zawartości

Jaki windows pod stary komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko jaki windows był by dobry na ten komputer oprócz win xp 

na tym kompie mam licencje na system win 7 pro x86/x64 możliwa aktualizacja do Win10 ;)

 

wykorzystanie komputera do internetu (Przeglądarki Chromium, Firefox) Klient poczty Mozilla Thunderbird, i reszta programów VLC, office - Openoffice, Office 2010 starter, Studio One 3, ACID Xpress, 

 

Ogólnie teraz działa pod Windows 7 x86 i nie jest aż tak najgorzej 500-600mb ramu przy odpaalaniu systemu

 

czy jak by wrzucić jakąś modyfikacje to by trochę spadło z użycie ramu  ? 

 

czy może jednak jakis mod windowsa 10 

 

pare komputerów z win 7 jak na win 10 robiłem to było widać poprawe lepiej działało o wiele 

 

wcześniej był też win 7 x64 ale kiepsko było  :huh:

 

Specyfikacja:

Płyta główna: MSI MS-7267 

Procesor: Intel Core 2 Duo E4600

Karta graficzna: Intel Corporation 82945G/GZ Integrated Graphics Controller

RAM: 1 GB DDR2

Karta sieciowa ethernet: RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (enp2s0)

Kontroler audio: Intel Corporation NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller

Dysk: 500GB

 

co byście polecili?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to tak:

 

1. Jeśli zmiana systemu to tylko na Windows XP.  Jeśli nie chcesz by działało szybciej.. bo na Windows XP by właśnie działało lepiej szybciej to obecnie tylko czysty, nie modyfikowany Windows 7 32 bit PRO + ręczna konfiguracja + optymalizacja.

 

2. Przyśpieszyć komputer mogło by kupienie 1x4 GB, 2x2 GB, 2x4 GB z lepszym taktowaniem i mniejszymi opóźnieniami niż w tym obecnym 1 GB i wgranie czystego, nie modyfikowanego Windows 7 64 bit PRO + ręczna konfiguracja + optymalizacja.

 

3. Przyśpieszyć można też kupując SSD, polecam nawet najtańszy na najgorszych kościach o pojemności minimum 120 / 128 GB byle nie z firm KRZAK co robią wszystko i nic. Najtańszy jakieś znanej cenionej firmy.

 

4. Wgrywanie Windows 10 na 99% pogorszy tylko sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie chce się instalka odpalić wogóle ale na tej płycie głównej są problemy takie bo wcześniej też pisałem tutaj na forum że windowsa wgrać się nie dało ale zobaczę bo może teraz się da wgrać 

 

bo on ogólnie pokazuje te ładowanie plików a potem ten myślnik w lewym górnym rogu i myśli tak cały czas i myśli 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejsze czasy bez dołożenia minimum 1 GB RAM Win 7 nawet jako MOD nie ma sensu. Cześć RAM - u zajmie k. graficzna i będzie horror bo ilość RAM-u dostępna dla systemu będzie poniżej wartości minimalnej. Na dzisiejsze czasy 1 GB to tak z ledwością na pełne XP lub Windows THIN PC. Zresztą co z tego iż Windowsy wystartują skoro na wczytanie strony internetowej trzeba będzie czekać wieczność a dysk będzie chciał odlecieć?

 

XP najlepiej instalować z płyty CD lub DVD bo z instalacją z PENDRIVA z XP nie jest tak prosto i czasem są problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy wiem internet to tylko żeby coś ogarnąć a tak to programy które podałem wyżej tylko są używane 

przy odpaleniu chromium i youtube i filmiku w 720p nie jest źle bo działa płynnie 
 

ale myślałem jednak że może coś by dało zrobić żeby go lekko przyspieszyć bez wymiany podzespołów to ewentualnie później 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez inwestycji w sprzęt nic nie przyspieszysz albo naprawde niewiele - tyle iż zabawy będzie więcej niż zysku z tego. To czy inwestycję w sprzęt (rozbudowę) uważasz za sensowną i opłacalną czy też nie to już Twój wybór. Pamiętaj żaden mod nie przeskoczy pewnego minimum który potrzebują uruchamiane programy. Zreszta z MOD  -ami różnie bywa na rożnych sprzętach. Win 7 na minimum potrzebuje 1 GB RAM dla samego siebie do działania. Jeśli jest mniej lub wartość graniczna (minimalna) będzie się przywlekał bo musi bardzo intensywnie używać pliku wymiany. A to trwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie chce się instalka odpalić wogóle ale na tej płycie głównej są problemy takie bo wcześniej też pisałem tutaj na forum że windowsa wgrać się nie dało ale zobaczę bo może teraz się da wgrać 

 

bo on ogólnie pokazuje te ładowanie plików a potem ten myślnik w lewym górnym rogu i myśli tak cały czas i myśli 

 

 

Próbowałeś oryginalnego XP i tam taki problem? Próbowałeś ściągnąć z innego źródła od nowa i nagrać na nową płytę ( może coś się uszkodziło na płycie i źle odczytuje )

 

Inną sprawą jeśli nie próbowałeś np XP 51 Lite v3.3 to spróbuj takiego wgrać. A po XP 51 Lite v3.3 polecam jeszcze XP JG Lite by Sromotnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam orginalnego xp ale się nie odpala.

Nagrane na płytę też nie. Zwykły z sp2 tez nie.

I tutaj z forum pobrany z sp3 i ze zintegrowanymi sterownikami do sata i tez sie nie odpala.

Dysk jest na sata ale w biosie tylko ustawienia "IDE"

Żadnych ustawień AHCI ani RAID tez nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci nie działa XP spróbuj WIN THIN PC. Tu 1 GB wystarczy. Wygląda to i zachowuje się jak Win 7 tyle iż jest dużo,dużo lżejszy. Jedynie po instalacji trzeba sobie samodzielnie włączyć i ustawić plik wymiany bo jest wyłączony. Aktywacja KMS -m po zainstalowaniu środowiska NET Framework. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie