Skocz do zawartości

Windows 10 22H2 by Djrys


djrys

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, plamka200@wp.pl napisał:

z moich dokumentów nic ci nie usunęło ? bo ja robiłem czystą instalacje i usunęło mi pliki z moich dokumentów,obrazów i pobrane

U mnie zawsze pierwszą rzeczą po instalce jest zmiana domyślnego położenia wszystkich folderów jak Dokumenty, Pobrane, Zdjęcia itp, w tym też Temp (tworzę własny katalog) i zmniam ścieżki środowiskowe. Dane trzymam zawsze na drugim dysku wyłączanym na czas instalacji :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plamka200@wp.pl
3 minuty temu, henryt napisał:

U mnie zawsze pierwszą rzeczą po instalce jest zmiana domyślnego położenia wszystkich folderów jak Dokumenty, Pobrane, Zdjęcia itp, w tym też Temp (tworzę własny katalog) i zmniam ścieżki środowiskowe. Dane trzymam zawsze na drugim dysku wyłączanym na czas instalacji :thumbsup:

teraz też tak zrobię dla bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że nie ma chętnych na mój problem więc trochę drążyłem i sprawa wygląda tak iż to obraz 1809 z którego modyfikacja była robiona albo ona sama powoduje że nie można zaktualizować systemu a tylko postawić na nowo,zaś obraz pobrany z MS który pojawił się do ściągnięcia pl_windows_10_consumer_edition_version_1809_updated_sept_2018_x64 bodajże z 3.10 nie ma takiej bolączki...chyba że to dotyczy wersji x64 ale tu może obada sprawę i się wypowie nasz spec od modyfikacji djrys którego pozdrawiam.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś będą nowe obrazy z nową poprawką przy okazji uprzedzam że tylko najnowsza wersja będzie miała enterprise a edycja 1803 ją straci

 

W dniu 8.10.2018 o 18:57, ampa napisał:

Dobra widzę że nie ma chętnych na mój problem więc trochę drążyłem i sprawa wygląda tak iż to obraz 1809 z którego modyfikacja była robiona albo ona sama powoduje że nie można zaktualizować systemu a tylko postawić na nowo,zaś obraz pobrany z MS który pojawił się do ściągnięcia pl_windows_10_consumer_edition_version_1809_updated_sept_2018_x64 bodajże z 3.10 nie ma takiej bolączki...chyba że to dotyczy wersji x64 ale tu może obada sprawę i się wypowie nasz spec od modyfikacji djrys którego pozdrawiam.:)

 

będą nowe obrazy to spróbujesz

PS Jaki spec spec to MR.T ja się uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR.T już nie robi a jak będą nowe to chyba sprawdzasz czy działa to i możesz czy robi aktualizację bo to dziwne że nie...gdzieś błąd jakiś się wkradł albo w obraz albo przeróbkę...ja często aktualizuję z obrazu bo z WU to różnie bywa i tu mnie zaskoczyło że się nie da   to nie wstyd zasięgnąć porady od nawet samego guru ale fakt że robisz dobrą robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ampa napisał:

MR.T już nie robi a jak będą nowe to chyba sprawdzasz czy działa to i możesz czy robi aktualizację bo to dziwne że nie...gdzieś błąd jakiś się wkradł albo w obraz albo przeróbkę...ja często aktualizuję z obrazu bo z WU to różnie bywa i tu mnie zaskoczyło że się nie da   to nie wstyd zasięgnąć porady od nawet samego guru ale fakt że robisz dobrą robotę. 

Wszystkie obrazy robię tak samo dziś wyszedł nowy ntlite z obsługą 1809 więc może będzie dobrze jak Microsoft czegoś nie zepsuł

 

Aktualizacja do wersji 17134.345

 

Aktualizacja do wersji 17163.55 :D:smokeing:

Toolmaniac lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam błąd na 1809 z ilością wolnego miejsca więc dalej coś nie tak...nie sprawdzałem wcześniej twoich przeróbek pod kontem aktualizacji,ostatnią była wersja prezesa tam działała...może MS coś zmienił....stawiałem twoje na czysto parę razy i jest ok...jak będzie okazja to sprawdzę czy robi aktualizację twoja wersja 1803 to będę wiedział czy to tylko z tą wersją (systemu/przeróbki) jest problem,czy było wcześniej a skoro nie robiłem to mi umknęło i twoje tylko da się na czysto postawić.Śledząc forum to raczej stawiają na czysto a nie aktualizują stąd nikt tego problemu nie zauważył.I dlaczego z czyściocha da się zrobić aktualizację a z przeróbki nie:g:

Szybka edyta...brak wyboru innych opcji tylko na czysto,więc albo nie da się z 1809 zaktualizować wstecz co było by logiczne a innej opcji na razie nie mam jak sprawdzić.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś u siebie czy da się zrobić aktualizację?...u mnie nie idzie a kiedy następny komp będę robił aby to sprawdzić to mogą minąć lata:) nie ciekawi cię taka niemożność w twoim obrazie?....mnie ciekawi czy microsyf czegoś nie zrobił albo może z moim kompem coś nie tak,dużo ludzi ściąga obrazy a sprawdzenie tego to dokładnie 2-3 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ampa napisał:

Ten sam błąd na 1809 z ilością wolnego miejsca więc dalej coś nie tak...nie sprawdzałem wcześniej twoich przeróbek pod kontem aktualizacji,ostatnią była wersja prezesa tam działała...może MS coś zmienił....stawiałem twoje na czysto parę razy i jest ok...jak będzie okazja to sprawdzę czy robi aktualizację twoja wersja 1803 to będę wiedział czy to tylko z tą wersją (systemu/przeróbki) jest problem,czy było wcześniej a skoro nie robiłem to mi umknęło i twoje tylko da się na czysto postawić.Śledząc forum to raczej stawiają na czysto a nie aktualizują stąd nikt tego problemu nie zauważył.I dlaczego z czyściocha da się zrobić aktualizację a z przeróbki nie:g:

Szybka edyta...brak wyboru innych opcji tylko na czysto,więc albo nie da się z 1809 zaktualizować wstecz co było by logiczne a innej opcji na razie nie mam jak sprawdzić.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ok specjalnie dla ciebie po każdym kroku będę sprawdzał w którym momencie przestaje działa aktualizacja zajmie mi to cały dzień ale dojde o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

znalazłem przyczynę chociaż nie wiem co ma piernik do wiatraka winowajcą jest usunięty onedrive dziś zrobię wszystkie obrazy z nie usuniętym one drive by można było robić upgrade z 1803 do 1809

To chyba to wejdzie na stałe do twojego kanonu przerabianych obrazów aby i aktualizacje działały a nie tylko stawianie na czysto.Więc to MS miesza z tymi powiązaniami im bardziej się te pseudo usługi ze sobą zazębiają tym większe problemy dla osób chcących coś odchudzić...Dzięki za poświęcony czas na rozwiązywanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ampa napisał:

To chyba to wejdzie na stałe do twojego kanonu przerabianych obrazów aby i aktualizacje działały a nie tylko stawianie na czysto.Więc to MS miesza z tymi powiązaniami im bardziej się te pseudo usługi ze sobą zazębiają tym większe problemy dla osób chcących coś odchudzić...

Niestety no chyba że autor ntlite coś w tej kwestii wymyśli albo pojawi się narzędzie zaczynam powoli rozumieć Mr. T czemu tym wszystkim rzucił MS chyba chce bym i ja kiedyś tym walną 

Toolmaniac lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, djrys napisał:

dodany one drive by działała aktualizacja z danej wersji systemu

 

Aktualizacja do wersji 17134.345

 

Aktualizacja do wersji 17163.55 :D:smokeing:

ok, dzięki ale dla śledzących dyskusję powinieneś zmienić datę aktualizacji na dzisiejszą aby byli pewni co pobierają ... :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie