Jump to content
WinClub
djrys

WINDOWS 10 1909, 2004, Beta, Dev Channel by DJRYS

Recommended Posts

Guest
4 godziny temu, jednorazowiec napisał:

WU i  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] "zdezaktualizowały" wersję 18975 - pojawiła się 18980.1 (vb_release)*.

* Cokolwiek to znaczy.

vb to skrót od nazwy kodowej Vibranium

Guest
W dniu 12.09.2019 o 08:52, m4s napisał:

Czy Oni tam Marvela ogladają ?

Najwidoczniej Windows 10 będzie przygotowywany w Wokandzie :E

Wokanda forever

Aktualizacja RS5 do wersji 17763.774

Aktualizacja 19H1 do wersji 18362.357

Wersja insider  RS 20H1 18990.1

Wersja insider  RS 19H2 18362.10022 B) :smokeing:

czekam na wersje ssu na razie wersja w cab

KB4517211 CU (build 18362.387)

([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników])  ([Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników])

jorgusek likes this

Wy jakby mogli to by się łohajtali z tym Windows 10, co?  :tooth:

Podziwiam "zaangażowanie" :laie_67:    ale nadejdzie Windows 11 i wszystko Wam pozamiata i co wtedy? Od początku "tworzenie/przerabianie/usprawnianie" nieprzerabialno/nieusprawnionego? 

To ... może lepiej jakiś linuks?  Przynajmniej "przerabialny" ...

:lUvxz:

ps. i dokończony ...

15 godzin temu, user1 napisał:

To ... może lepiej jakiś linuks?  Przynajmniej "przerabialny" ...

:lUvxz:

ps. i dokończony ...

No tak, bo linuks nie jest przerabiany i nie miał miliona wersji (w tym nazw z du*y zwierzaków najczęściej), nakładek graficznych,  nie borykał się z brakiem sterowników do podstawowych urządzeń będących na rynku. Przechodziłem ten etap jarania się daaaawno temu (jakieś 15 lat temu i jakieś 5 lat temu) i powiem Ci tak. Użytkownik chce mieć coś uniwersalnego, a linuks taki nie jest dla normalnego Kowalskiego i ma w "Jestem Idiotą" wszystkie plusy linuksów i update Windowsa. Włącza i ma działać. Tyle w temacie.

Cytat

Podziwiam "zaangażowanie" :laie_67:    ale nadejdzie Windows 11 i wszystko Wam pozamiata i co wtedy? Od początku "tworzenie/przerabianie/usprawnianie" nieprzerabialno/nieusprawnionego? 

Z takim podejściem, to na pewno w życiu sobie poradzisz i będziesz czekał na życie idealne, pracę idealną...Gratuluję! :biggrin5:

36 minut temu, my_g0t napisał:

Z takim podejściem, to na pewno w życiu sobie poradzisz i będziesz czekał na życie idealne, pracę idealną...Gratuluję!

Ja już jestem po życiu kolego.

nie borykał się z brakiem sterowników do podstawowych urządzeń będących na rynku

Zmowa kolego, zmowa... czyli najpierw dostaje Microsoft, potem "jabłko" a na końcu linuks ale to zależy w głównej mierze od "widzi mi się" producentów sprzętu.

No tak, bo linuks nie jest przerabiany i nie miał miliona wersji

Linuks jest jeden i wywodzi się z Unixa, to dystrybucji linuksa jest pierdylion np. Android czy iOS czy nawet macOS

Przechodziłem ten etap jarania się daaaawno temu (jakieś 15 lat temu)

Przecie to "wczoraj" było a nie jakieś "dawno", dawno to było gdy słynny Billy G. się "jarał"

na życie idealne, pracę idealną

Mam życie idealne, fajne dzieci, super żonę, fajną chałupę, dobre autko, zero długów, zero wrogów, zdrowia jeszcze pod dostatkiem, zero nerwicy, zero stresu... no i świata sporo widziałem... Nie zamieniłbym na nic innego, za jakiekolwiek piniondzorki ... uwierz na słowo honoru. A praca? Bajer, Panie, bajer. Jej też nie zamienię na jakąkolwiek inną bo nie ma to jak, szefować sobie samemu :good3: bez dorabiania swoim garbem czyjegoś garba :tooth:

Włącza i ma działać. Tyle w temacie.

Czyżby? Z tego co widzę po forach to WŁĄCZAJĄ i NIE DZIAŁA.

I wiesz co w tym wszystkim jest UNIWERSALNEGO?

Ano to że nie działa u wszystkich (cwl)

Windows jest "maskotką" dla ogółu a linuks/unix dla profesjonalistów. Znajdź chłopie w Nasa windowsa albo na orbicie w stacji...

Wiesz co to byłoby gdyby Windows10 rządził satelitami/rakietami/armią i podobnymi? Już dawno by nie ISTNIAł albowiem sam siebie BY wykończył, pewnie kilkoma aktualizacjami ...

:linuxlover:

2 godziny temu, flywin napisał:

1909 nie działa upgrade

17 godzin temu, frankopan napisał:

Nie chce się 19H2 18363.387 zainstalować spod windowsa

dzięki za info trzeba szukać dalej o co w tym chodzi

jorgusek likes this

23 minuty temu, user1 napisał:

Ja już jestem po życiu kolego.

Zmowa kolego, zmowa... czyli najpierw dostaje Microsoft, potem "jabłko" a na końcu linuks ale to zależy w głównej mierze od "widzi mi się" producentów sprzętu.

Linuks jest jeden i wywodzi się z Unixa, to dystrybucji linuksa jest pierdylion np. Android czy iOS czy nawet macOS

Przecie to "wczoraj" było a nie jakieś "dawno", dawno to było gdy słynny Billy G. się "jarał"

Mam życie idealne, fajne dzieci, super żonę, fajną chałupę, dobre autko, zero długów, zero wrogów, zdrowia jeszcze pod dostatkiem, zero nerwicy, zero stresu... no i świata sporo widziałem... Nie zamieniłbym na nic innego, za jakiekolwiek piniondzorki ... uwierz na słowo honoru. A praca? Bajer, Panie, bajer. Jej też nie zamienię na jakąkolwiek inną bo nie ma to jak, szefować sobie samemu :good3: bez dorabiania swoim garbem czyjegoś garba :tooth:

Ano to że nie działa u wszystkich (cwl)

Windows jest "maskotką" dla ogółu a linuks/unix dla profesjonalistów. Znajdź chłopie w Nasa windowsa albo na orbicie w stacji...

Wiesz co to byłoby gdyby Windows10 rządził satelitami/rakietami/armią i podobnymi? Już dawno by nie ISTNIAł albowiem sam siebie BY wykończył, pewnie kilkoma aktualizacjami ...

:linuxlover:

Wszędzie widzisz spiski? :D

Nie wszystkim dogodzisz, ale jak to p.k Krawiec powiedział dla planktonu wystarczy tego uniwersalizmu. Poza tym, to forum nie dotyczy Windowsa standardowego tylko jego modyfikacji, bo takie były jego źródła. Ludzie się jarają jego usprawnieniami, tak jak przez wiele lat jarałem się wgrywaniem "n" wersji modowych Windowsa na formum "MX" tak jak i tutaj, po 150-200MB systemy androidowe na swojego pożal się Boże Xiaomi, ale cóż tylko na to było mnie stać i wydawanie na jabłuszko 5k jakoś nie to, że mnie nie stać po prostu nie widzę poparcia dla takiej ceny w tym produkcie patrząc na możliwości techniczne sprzętu pod Androidy (zwłaszcza teraz po wydaniu XI). Odszedłem trochę od tematu. Chodzi mi o to, że człowieka siłą napędową jest myślenie, usprawnianie, poprawianie, odkrywanie.

Cytat

Działa wersja podstawowa na konfiguracji do tego przystosowanej. Wymogi minimalne masz podane do każdego z systemów. Nie oczekujmy działania nowych systemów na trupach. Jeśli jesteś sam sobie szefem, to wiesz, że umowy czyta się dokładnie włącznie z małym druczkiem i załącznikami.

Cytat

Że u większości działa...

Cytat

Wiesz ile razy to już słyszałem? Od kiedy zainstalowałem Mandrivię (płyty dostałem od kolegi z Niemiec notabene) czyli w jakimś 1998 lub 1999 nic bardziej uniwersalnego niż Windows nie powstało...Wprowadzając kwestie bezpieczeństwa i odpowiedzialności rozmywasz temat przesuwając je na historie z NASA, stacje orbitalne, rakiety, czas zagłady z Terminatora i na pewno zrobi to Windows sam z siebie (cwl)(cwl). Bez przesady...Jeśli już to zrobi to szaleniec i jak to mówisz zapewne system będzie Unixowy (cwl)(cwl)z nakładką GUI dla tępaka :). Ktoś, kto chciałby kierować armią i uzbrojeniem systemem ogólnodostępnym musiałby być idiotą i mam nadzieję, że za takiego mnie nie uważasz...Proszę Cię :biggrin3:...

No widzisz, a te frazę "ogólnodostępną" można przełożyć na "standardową" a standardową na np. "lichą" ...  ...  no bo jeśli każdy, ależ to każdy miałby "mercedesa" klasy S w full wypasie niebitego i nie od Helmuta zza Odry tylko z salonu nad Wisłą to też, mesio stałby się oklepany i nudny... i taki jest Windows i przyznam bez zbędnego bicia po pyszczku iż waćpan masz rację gdy mowa o podstawie "niemodowanej" z Redmond.

W czym zatem problem?

Ino w tym iż, niemodowanego Windowsika to dałoby się użytkować jedynie świeżo po opuszczeniu jakiegoś zakładu psychiatrycznego, mowa oczywiście o wujku w wersji 10 lub też będąc początkującym użyszkodnikiem komputera w przedziale wiekowym międzyyyy... powiedzmy 8 a 12 lat.

Sam przecież o Panie wiesz iż ktoś, kto siedzi przed ekranem od dekad - dostaje szału mając wuja10 na dysku. Ten system to SystemRzeczy, on ma swój tok "myślenia" i swoją drogę "działania". System ten za mocno rządzi się "sobą" i "zasobami" i trzeba mieć anielską cierpliwość (lub zryty czerep) aby z tym wytrzymać.

W przypadku Windows10 (niemodowanego) ludzie stali się jakby niewolnikami systemu a o to przecie w obsłudze komputera nie chodzi, prawda?

Istnieją takowe jak Home i Pro, prawda? Zatem dlaczego Home nie jest dla lamusów w postaci "aktualnej" a Pro dla profesjonalistów którzy wiedzą co czynią????

Dlaczego podczas instalacji win10 gdy klikasz ptaszki aby ciebie nie raprotowali, inwigilowali i masę innych bzdetów - dlaczego nie ma tam takich opcji jak:

- odinstaluj xbox, nie interesująmnie giereczki

- odinstaluj EDGE, mam inną przeglądarkę

- odinstaluj defendera i śmieszne zapory, używam sprzętowej i mam inne zabezpieczenia

- odinstaluj Windows Store, nie uzywam śmiesznych apek

- nie instaluj w ogóle diagnostyki, sam dbam o swój sprzęt i soft, wiem co robię

- nadaj mi uprawnienia admina adminów do wszelakiego typu plików i folderów systemowych i ustaw prawa dostępu na full:odczyt/zapis/mod

i tak by można było wymieniać, wymieniać... w nieskończoność.

Rozumiem też że owe forum jest dla modowanych Windowsów ale .... ta zabawa w updaty i szał gdy redmond wypuści kolejną porcję poprawek... do wiecznej wersji beta staje się śmiechowa. A czemu? Bo nie potrafię zrozumieć co tu się moduje??

Nie sądzi kolega że na tak poważnym forum winno się zacząć poważne rzeczy?

Moim zdaniem podział na windowsy modowane przez tego i tamtego jest zły. Dlaczego? Ino każdy kastruje wele własnego widzi mi się i nie działa to u wszystkich. Więc po co ta zabawa? Forumowicze chcą pobić liczbę distro linuksa liczbą modyfikacji Windows z których 90% modów nie działa prawidłowo tak jak 90% małych kastratów linuksa?

A możeby tak ogarnąć temat, zebrać się wspólnie, zakasać rękawki i wprowadzić nowy plan modyfikacji systemów z podziałem:

a) dla graczy

b) nie dla graczy

c) dla programistów

d) nie dla programistów

lub coś w ten deseń?

Przekopałem już to forum od A do Z i jak narazie nie trafiłem na nic mega proFESJONALNEGO, no wybaczcie mi moją nadwylewność ale ... jestem zdania iż "kastrację" windows trzeba zacząć od budowy a nie od ... właśnie kastracji. Podstawa istnieje bardzo dobra, np. Windows10 made from HirensBoot. Cudeńko ma 1.2GB po instalacji i hula dość konkretnie jako Live.

Czyżby na forum nie było chętnych pobawić się nad zmodyfikowaniem wersji LIVE tak aby zrobić z tego pełnowartościowy system pod konkretne grono użytkowników?

Oczywiście że nie, że nie ma a wie kolega dlaczego?

Ano dlatego że 90% modyfikacji kończy się tym iż system umiera i "zapał" twórcy z czasem maleje.

Jako osobnik, który będąc w wieku od 8 do 12 lat i mając, świeżo po opuszczeniu zakładu psychiatrycznego, zryty czerep zapytam:

Telefonów z Androidem też Pan, Panie user1,  nie włącza zanim wszystkiego co Panu nie odpowiada nie przebuduje Pan osobiście (przecież nie od kastracji, a od budowy zacząć  trzeba)?

Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie jest taka jaką łatwo przewidzieć, to proszę przed kolejnym postem\wątkiem wymierzony w innych własne dokonania zliczyć, bowiem - póki co - poza krytykanctwem wykazał się Pan wyłącznie wyznawcą zasady: "Weźmiemy się i zrobicie".

foxhound88 likes this

3 godziny temu, jednorazowiec napisał:

Telefonów z Androidem

Nie używam czegoś takiego albowiem ma kolega rację, bez modyfikacji i przeróbek (root i podobne) użytkować tego nie da się. Nadal gustuję w Nokii 6020, od czasu do czasu 6310i, czasami 6510 i często 8210 a w terenie (wakacje, biwaki, wyjazdy) poczciwa 5110 z baterią 1400mAh której wystarczy na aż 10 dni ciągłego wiszenia na słuchawce. Te nowe pseudo foniki to coś podobnego do nowych laptopów z windows10 :D niestety ... bo zawsze gdy owy sprzęt musi spełnić swoją rolę to albo pada bateryjka (której na pół dnia ledwie styka) albo nie daj Boże spadnie i ... już się nie włączy. Te zabaweczki to nie są telefony lecz problemofony :D no bo śmiechowym staje się fakt, iż można zapomnieć o telefonie w kieszeni (w natłoku zadań), wpakować się do auta i ... ukatrupić wyświetlacz - którego .... niestetyyyyy wymiana jest droższa jak zakup nowego pseudo fona (ale to pod warunkiem w którym ponoć nadal telefon zmieści się do kieszeni mając 5-5.5-6 cali).  Ostatnia frajda jaką pamietam z andkiem była z Huawei P9 którego dzięki uprzejmości producenta dało się jeszcze rootować. Następcą był Honor 7s którego już się nie udało i był ostatnim smarfonem z andkiem pod mym dachem. A czemu?  A po ciula mi dwa WINDOWSy 10 w chałupie?

A tak serio to UPRAWNIENIA aplikacji i niemożnośc usuwania szajsu i śmieci. Dlaczego? Ano bo ... nawet spis kontaktów łączy się z internetem i wysyła jakieś pierdoły w świat. Obowiązuje jakaś ustawa o ochronie dancyh osobowych zatem ... nie mogę :D :D dzielić się książką opiewającą na ponad 2500 kontaktów z osobami trzecimi :D 

No i ja lubię gdy telefon włącza się w 3sek i jest gotowy do telefonowania a nie że się włącza 45-55sek tylko po to aby pokazać SŁABA BATERIA i się wyłącza :D

A teraz tak całkiem na powagę:

Kolegooo, nowych sprzętów i nowego oprogramowania nie da się użytkować. Wybacz ... ale nie. Z tym trzeba się urodzić aby nie mieć punktu odniesienia (do przeszłości). Kiedyś istniał sprzęt i soft, dziś została błazenada i odwieczna pogoń za nowszym, nowszym i ciągle nowszym. 

42 minuty temu, user1 napisał:

Kolegooo, nowych sprzętów i nowego oprogramowania nie da się użytkować. Wybacz ... ale nie. Z tym trzeba się urodzić aby nie mieć punktu odniesienia (do przeszłości). Kiedyś istniał sprzęt i soft, dziś została błazenada i odwieczna pogoń za nowszym, nowszym i ciągle nowszym. 

Brak, u mnie, punktu odniesienia już żeśmy ustalili (na drodze consensusu) - przedział wiekowy, typ szpitala itp. Nie bardzo więc widzę powód by do tego wracać, ale pewnie jakiś Pan miał.

W poprzednim swym poście zapomniałem o jednej jeszcze sprawie - pytaniu o szeroko rozumianą prywatność, bo i na jej brak w - tu - przypadku Windows 10 Pan narzeka: 

5 godzin temu, user1 napisał:

Dlaczego podczas instalacji win10 gdy klikasz ptaszki aby ciebie nie raprotowali, inwigilowali i masę innych bzdetów...

Rozumiem, że 99% czasu spędza Pan w jakiejś betonowo-ołowianej "klatce Faraday'a", a gdy już przyjdzie Panu pora wyjść na "świeże" powietrze, to robi Pan to w stroju znanym z obrazów przedstawiających późnośredniowieczne bitwy (postaci rycerzy), bo przecież bez "zakutej pały" narazi się Pan na bezustanną i skuteczną inwigilację - na każdym skrzyżowaniu kamery, między przecznicami bankomaty, przy jezdniach "żółte skrzynki", a nad głową drony i satelity.

Czy w tej sprawie również podzielić się Pan zamierza jakąś "receptą na czapkę niewidkę", czy jednak to Panu nie przeszkadza, bo ew. utyskiwania mogłyby być usłyszane/przeczytane przez kogoś znajdującego się bliżej niż pod adresem: One Microsoft Way Redmond, WA 98052-6399. USA?

Na koniec, jako swego rodzaju podsumowanie:  Pańskie zacietrzewienie i próby przeforsowania swego zdania, w zestawieniu z bezradnościa merytoryczną np. tu:  

czy tu: 

widocznymi pozwalają uznać, że do czynienia mam(y) raczej z kimś kto, z braku siły argumentów, argument siły stosować usiłuje.

PS

Niezależnie od tego jak Pan to słowo pisał będzie - proszę pozwolić, że kolegów jednak będę dobierał sobie sam (nie, nie ma obowiązku używać wobec mnie formy Pan, wobec człowieka w wieku od 8 do 12 lat byłoby to dość dziwne, prawda?).

foxhound88 likes this

Nie lepiej było zmarnować energię na dziewczynie a nie na klawiaturze? (cwl)

Klatka "faradajka"?

:pp

Niestety, na podpuchę którą Pan kolega łyknął jak bociek żabę... nic nie mam...

no może nic prócz tego iż ... jeden się bawi a drugi produkuje ... 

:laie_67:    :biggrin5: :laie_67:

10 godzin temu, user1 napisał:

jeden się bawi a drugi produkuje ... 

:laie_67:    :biggrin5: :laie_67:

Jeden wie co pisze, drugi pisze co wie, a dużo tej wiedzy u Pana dostrzec trudno.

Co do energii "na dziewczynie", to proszę swe niezdrowe popędy pohamować. Swe słowa kieruje Pan przecież do osoby dalekiej od pełnoletności.

PS

Choćby dodał Pan jeszcze "Jaśnie", to nadal do grona moich kolegów się Pan nie wprosi ("skarpety" nie te).