Jump to content
WinClub
djrys

WINDOWS 10 1909, 2004, Beta, Dev Channel by DJRYS

Recommended Posts

2 godziny temu, frankopan napisał:

Po ustawieniu W centrum uwagi windows i po zamknięciu ustawień, po ponownym włączeniu ustawień automatycznie wraca do obraz jak na skrinie.

Sprawdziłem przed chwilą i działa normalnie (nawet restartowałem system).

KB4470788 Aktualizacja systemu Windows 10, 1809, 7 grudnia 2018
KB4470788 dla pakietu zbiorczego aktualizacji Windows 10 października 2018 

Ta aktualizacja rozwiązuje również następujące problemy:
Automatyczne naprawianie uszkodzenia (ACR) kończy się niepowodzeniem z kodem błędu 0x80070057.
Komputer oparty na Server Core może nie być w stanie uruchomić po zainstalowaniu instalacji Server Core App Compatibility Feature na żądanie (FOD).

x64: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

x86: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ARM64: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

12 godzin temu, darkowal napisał:

KB4470788 Aktualizacja systemu Windows 10, 1809, 7 grudnia 2018
KB4470788 dla pakietu zbiorczego aktualizacji Windows 10 października 2018 

Ta aktualizacja rozwiązuje również następujące problemy:
Automatyczne naprawianie uszkodzenia (ACR) kończy się niepowodzeniem z kodem błędu 0x80070057.
Komputer oparty na Server Core może nie być w stanie uruchomić po zainstalowaniu instalacji Server Core App Compatibility Feature na żądanie (FOD).

ARM64: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Powtórnie powtórzona wstawka, bardzo proszę Administratora o wyciągnięcie konsekwencji i wykasowanie, jest to nabijanie ilości postów.

W dniu 9.12.2018 o 12:32, frankopan napisał:

Pobrałem obraz z innej lokalizacji i teraz wszystko jest OK. W centrum uwagi windows działa.

która lokalizacja jest nie tak ??

Używam wersji 1809 od dwóch dni. Po kastracji skryptem chodzi b. dobrze. Mam jednak problem z Lenovo y50 70. Na tej wersji systemu wiatraki zdają się pracować na okrągło. Reasumując. Na razie ok. Zobaczymy co dalej.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

KB4471332 Aktualizacja systemu Windows 10 1809, 11 grudnia 2018 (17763.194)
11 grudnia firma Microsoft wydała pakiet aktualizacji zbiorczej KB4471332 dla systemu Windows 10 października 2018 r. Aktualizacja (wersja 1809) w ramach swoich miesięcznych wtorkowych poprawek. Po aktualizacji numer kompilacji systemu Windows 10 zmienia się na 17763.194.

Poprawki w tej wersji:
Rozwiązuje problem, który może uniemożliwić korzystanie z paska wyszukiwania w Windows Media Player podczas odtwarzania określonych plików. Ten problem nie ma wpływu na normalne odtwarzanie.
Aktualizacje zabezpieczeń dotyczące uwierzytelniania systemu Windows, mechanizmu Microsoft Scripting Engine, przeglądarki Internet Explorer, platformy aplikacji i systemów Windows, komponentu Microsoft Graphics, pamięci i systemów plików Windows, sieci bezprzewodowej Windows, jądra systemu Windows, Microsoft Edge i aparatu Microsoft Scripting Engine.

arm64 [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Czy ktosik ma problemik taki na 19H1 - 18298.1000, że dźwięk zanika/znika, (nie wiem czy po uśpieniu, czy inaczej)?

Nie pomaga zmiana źródła dźwięku, ani włącz-wyłącz głośników. Jedyne co pomaga, to ---- wyjąć Jacka z gniazda i włożyć ponownie.
Ech...ten M$.... 

darkowal likes this

Godzinę temu, ziloth napisał:

Czy ktosik ma problemik taki na 19H1 - 18298.1000, że dźwięk zanika/znika, (nie wiem czy po uśpieniu, czy inaczej)?

Nie pomaga zmiana źródła dźwięku, ani włącz-wyłącz głośników. Jedyne co pomaga, to ---- wyjąć Jacka z gniazda i włożyć ponownie.
Ech...ten M$.... 

Zainstaluj normalnie 17763.194 i sprawdż bo wersje testowe 18298.1000 mają swoje zdychy

ziloth likes this

2018-12 Cumulative Update for Windows 10 Version 1803 for x64-based Systems (KB4471324)

Direct download links for KB4471324 MSU file from Microsoft Update Catalog:

arrow.png [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

arrow.png [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

44 minuty temu, renatan napisał:

KB4471324  (Wersja 1803) (17134.471)

Lista naprawionych problemów: Problem nieprawidłowego wyświetlania niektórych elementów interfejsu w menu Start.
Naprawiono problem, który uniemożliwiał korzystanie z panelu odtwarzania w Windows Media Player podczas odtwarzania określonych typów plików.
Aktualizacje zabezpieczeń dla Internet Explorera, silnika Microsoft Scripting Engine, platformy aplikacji i frameworków Windows, komponentu Microsoft Graphics, Microsoft Edge, systemów pamięci i systemu Windows, systemów uwierzytelniania systemu Windows, sieci bezprzewodowych Windows i jądra systemu Windows.
Problem nie wpłynął na normalne odtwarzanie. Przeczytaj więcej o problemie.
Naprawiono błąd, który powodował wyświetlanie niebieskiego lub czarnego ekranu z błędem wyjątku "wyjątek wątku systemowego nieobsługiwany".
Naprawiono błąd w usłudze Microsoft Intune, który doprowadził do nieprawidłowej identyfikacji urządzeń jako niezgodnych, ponieważ zapora zwróciła status "Słaby". W rezultacie urządzenia nie spełniały warunków dostępu i nie miały dostępu do zasobów firmowych, takich jak poczta.

Znane błędy:

Po zainstalowaniu wersji wersji zapoznawczej aktualizacji jakości z sierpnia lub aktualizacji systemu .NET Framework z 11 września 2018 utworzenie instancji SqlConnection może spowodować wyjątek.
Mogą występować problemy z przypinaniem linków do stron internetowych w menu Start i na pasku zadań.

ziloth likes this

Czysta instalacja Windows 10 1809 pobrana z 1 postu po wyborze regionu kończy się błędem oobekeyboard.
Na Virtulboxie i na VMawere Player sprawdzałem też jest ten sam błąd.

Czysta instalacja Windows 10 1803 pobrana z 1 postu jest bez problemowa.

Aby mieć Windows 10 1809 musiałem zrobić aktualizację na Windows 10 1803.

Aktualizacja RS 4 do wersji 17134.471

Aktualizacja RS 5 do wersji 17163.194  :smokeing::D

Ps. Udrop.net zniknął ponieważ po przerwie technicznej jaką mieli nic tam nie da się wysłać sypie ciągle błędami przy 99% gdy to naprawią hosting wróci

W dniu 13.12.2018 o 16:16, wozmar napisał:

Czysta instalacja Windows 10 1809 pobrana z 1 postu po wyborze regionu kończy się błędem oobekeyboard.
Na Virtulboxie i na VMawere Player sprawdzałem też jest ten sam błąd.

Czysta instalacja Windows 10 1803 pobrana z 1 postu jest bez problemowa.

Aby mieć Windows 10 1809 musiałem zrobić aktualizację na Windows 10 1803.

instalowałem tą wersje ostatnio na lenovo y520 i nie miałem żadnych ale to żadnych problemów z instalacją

Toolmaniac and henryt like this

Od publikowanej tutaj instalki W10K1809 kompilacja 17763.107, jak również kompilacji z 11.12.2018r., 17763.194 pojawia się w wersjach x64 i X86 problem
z ustawieniem pliku stronicowania: pagefile.sys. We wcześniejszych wersjach nie było tego problemu, nie było tego także w publikowanych instalkach
@SCHONALDO, które mimo że okrojne pozwalają bez problemów ustawiać ten plik na dysku C: oraz na innych partycjach i dyskach.
Znamienne jest to, że próby które przeprowadzałem instalując W10 do systemu na pliku VHD, blokuje się możliwość zmiany pliku stronicowania pokazując
najpierw jak w obrazku, a następnie mimo że każe po zmianie powtórnie uruchomić system wraca do załączonego obrazka nic nie zmieniając.

Mało tego plik pagefile.sys jest tworzony na odpowiedniej partycji w żądanym rozmiarze, lecz jak gdyby był nieczynny, brak także swapfile.sys.

Czy i jak można ten problem usunąć?W poprzednich wersjach instalacji W10 nie było takich problemów, czy coś się zmieniło?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W dniu 15.12.2018 o 18:55, czarek1212 napisał:

zrobiłem świeżą instalacje nie można zainstalować sterowników do karty graficznej nvidia

zainstalowałem i nie widzę problemu

W dniu 15.12.2018 o 17:25, aorz napisał:

Od publikowanej tutaj instalki W10K1809 kompilacja 17763.107, jak również kompilacji z 11.12.2018r., 17763.194 pojawia się w wersjach x64 i X86 problem
z ustawieniem pliku stronicowania: pagefile.sys. We wcześniejszych wersjach nie było tego problemu, nie było tego także w publikowanych instalkach
@SCHONALDO, które mimo że okrojne pozwalają bez problemów ustawiać ten plik na dysku C: oraz na innych partycjach i dyskach.
Znamienne jest to, że próby które przeprowadzałem instalując W10 do systemu na pliku VHD, blokuje się możliwość zmiany pliku stronicowania pokazując
najpierw jak w obrazku, a następnie mimo że każe po zmianie powtórnie uruchomić system wraca do załączonego obrazka nic nie zmieniając.

Mało tego plik pagefile.sys jest tworzony na odpowiedniej partycji w żądanym rozmiarze, lecz jak gdyby był nieczynny, brak także swapfile.sys.

Czy i jak można ten problem usunąć?W poprzednich wersjach instalacji W10 nie było takich problemów, czy coś się zmieniło?

sprawdziłem u siebie ustawiłem i zrestartowałem System nic się nie zmieniło

co do pytania są integrowane tylko poprawki Microsoftu i to te tylko oficjalne nic nie usuwam i nic nie dodaje !!

W dniu 15.12.2018 o 18:55, czarek1212 napisał:

zrobiłem świeżą instalacje nie można zainstalować sterowników do karty graficznej nvidia

To jest błąd od sterowników / instalatorów nvidia połączonych z tym, że z WU ściąga automatycznie wersję sterowników nvidia w której jest jak by zablokowana instalacja najnowszych.... i trzeba wgrywać 3 wersje ( lub 2 z pominięciem WU ).

Gdyby się ktoś zastanawiał to nie jest błąd od danego obrazu / systemu operacyjnego.