Jump to content
djrys

WINDOWS 10 1809 & 1903 & INSIDER BY DJRYS

Recommended Posts

moglby ktos wyjasnic co to za wersje Insider Preview? i co to za wersja Windows 10 1903? pytam bo na laptopie mam oryginalnego win10 i tam tylko 1809 poza tym widze 1809 jest z 3 maja a 1903 z 9 kwietnia - czyli niby kompilacja nowsza/wyzszy numer a starszy o miesiac wtf? :D

lepiej sciagnac insider preview czy 1903 czy moze taka jaka mam na lapku 1809 sorki jesli juz ktos pytal :D

//

moje pytanie w skrocie: ktora wersja win 10 jest na obecna chwile najnowsza/tak by zawierala najnowsze aktualizacje itd.

9 godzin temu, przemo83 napisał:

moje pytanie w skrocie: ktora wersja win 10 jest na obecna chwile najnowsza/tak by zawierala najnowsze aktualizacje itd.

Ta którą masz obecnie. 1903 będzie pod koniec miesiąca lub później a insider to następna kompilacja (jesienna).

Przepraszam, ale nie znalazłem odpowiedzi w tym wątku. Czy instalując dziś wersję 1903, zaktualizuje się ona automatycznie do wersji finalnej i wszystkich przyszłych przez WU ? 

Pozdrawiam i dziękuję za włożony trud.

PS. obraz ściągnąłem przez: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

9 minut temu, adir90 napisał:

Przepraszam, ale nie znalazłem odpowiedzi w tym wątku. Czy instalując dziś wersję 1903, zaktualizuje się ona automatycznie do wersji finalnej i wszystkich przyszłych przez WU ? 

Pozdrawiam i dziękuję za włożony trud.

PS. obraz ściągnąłem przez: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tak, ja już dawno wypisałem się z insidera i na build 18362 wychodzą kolejne delty.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Czy jakaś usługa albo funkcja w skrypcie removespy blokuje możliwość zaktualizowania systemu zarówno z poziomu systemu jak i pendrive? mam wczesną wersję 1809 i próbuje co jakiś czas zaktualizować ale za każdym razem wyskakuje ten błąd, mimo że mam tam po 100gb wolnego na każdym dysku. 

Najprawdopodobniej czeka mnie format bo chyba jakieś pliki odpowiedzialne za możliwość aktualizacji zostały usunięte którymś skryptem albo ręcznie wyciąłem kiedyś ;)

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   Już był nie raz taki problem,chyba podczas dodawania aktualizacji do obrazu tak się dzieje (nie wiem czy to wina MS czy inna) dlatego ściągnij system że strony MS...wiem tylko że podczas aktualizacji się to dzieje,na czysto nie ma problemu....mam nadzieję że jak będzie już z majową aktualizacją to będzie ok.

Sprawdziłem teraz i też nie mogę zaktualizować,ten sam błąd czy to z poziomu windy czy biosu,trzy obrazy ściągnięte łącznie z tym przez narzędzie MS...trzeba więc czekać na WU lub może przez asystenta spróbować....to ostatnie zadziałało i mam już zaktualizowany:biggrin3:

Ooo gitara dzięki! W takim razie odkładam format na przyszłą aktualizację:)

W takim razie dla potomnych, gdy wyskoczy błąd z ilością miejsca na dysku, należy spróbować zaktualizować system za pomocą Asystent aktualizacji systemu Windows 10

U mnie działa, dzięki pozdrawiam ;)

nie mówcie że coś ms znów naknocił spróbujcie wtorkowych wersji

Aktualizacja RS4 do wersji 17134.799

Aktualizacja RS5 do wersji 17763.529 B):smokeing:

Zaktualizowałem ale nie działa karta graficzna kod 43 i nic z tym nie mogę zrobić,nic nie pomaga,stery creativa to oddzielna sprawa...po całodniowej walce się poddałem i powróciłem do poprzedniej wersji...nie ma problemów:)

17 minut temu, ampa napisał:

Zaktualizowałem ale nie działa karta graficzna kod 43 i nic z tym nie mogę zrobić,nic nie pomaga,stery creativa to oddzielna sprawa...po całodniowej walce się poddałem i powróciłem do poprzedniej wersji...nie ma problemów:)

o której wersji mówimy 1809 czy 1903 ??

Ja tylko dopiszę tyle (z moich walk z uaktualnieniem do 1903) że coś MS znów porobił z obrazami...aktualizowałem 4 razy i mogę powiedzieć że można ją zrobić bezproblemowo tylko z pena zrobionego za pomocą narzędzia MS po przekopiowaniu zawartości na dysk,inaczej ani z poziomu boot czy systemu się nie da jak również z innego obrazu bo albo powita nas błąd o jakimś urządzeniu przez które nie można zaktualizować albo pod koniec instalacji jakiś problem z boot coś tam i cofanie zmian,oba te komunikaty miałem albo przy próbie instalacji z pena albo z innej instalki (obrazu) niż ten zrobiony przez narzędzie MS...co do błędu 43 z sady bridge i kartami graficznymi to zainstalowanie sterów 425.31 przed aktualizacją  eliminuje problem.

Instalowałem wersję 1903 z tej strony na czysto  (Rufus na pen) na dwóch różnych komputerach bez żadnych problemów, wszystko też chodzi bez najmniejszych problemów.

Jak to jest w końcu z tą wersją 1903 ( 18362.145 ) to nadal jest Release Preview czy oficjalne wydanie? Bo czytałem że niby już .116 jest oficjalne.