Skocz do zawartości

Kosz na dysku C jest uszkodzony..


bungar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem. Gdy wybudzam laptopa ze stanu uśpienia wyświetla mi się komunikat : "Kosz na dysku C jest uszkodzony. Czy chcesz opróżnić kosz na tym dysku" Niestety nic nie mogę wtedy zrobić i trzeba użyć hard reseta. Próbowałem naprawic komendą chkdsk jednak na następny dzień jest znów to samo. Mógłby ktoś pomóc jak to naprawić, bo to dośc uciążliwe.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odmowa dostępu, to mam wątpliwość czy CMD poprawnie Pan wywołał. Jeśli zaś tak, to w takim razie proponowałbym zacząć szukać głębiej - od spójności plików po test dysku (chkdsk nie jest do tego wymarzonym narzędziem), bo uprawnienia same z siebie nie ulegają ograniczeniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zacząć od sfc /scannow - w ten sposób zostanie dokonane sprawdzenie, a czasem i nie tylko - stanu systemu.

Można również pokusić się o "nakładkę" - uruchomienie instalacji z poziomu działającego systemu z wyborem "aktualizacji" (zachowania plików i ustawień).

To od strony programowej. Od sprzętowej stan dysku (S.M.A.R.T.) też warto sprawdzić.

 

 

PS

Brak danych o systemie nie pozwala na bardziej precyzyjne sugestie co do, choćby, kolejności działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zacząć od sfc /scannow - w ten sposób zostanie dokonane sprawdzenie, a czasem i nie tylko - stanu systemu.

Można również pokusić się o "nakładkę" - uruchomienie instalacji z poziomu działającego systemu z wyborem "aktualizacji" (zachowania plików i ustawień).

To od strony programowej. Od sprzętowej stan dysku (S.M.A.R.T.) też warto sprawdzić.

 

 

PS

Brak danych o systemie nie pozwala na bardziej precyzyjne sugestie co do, choćby, kolejności działań.

 

SPrawdziłem ta komendą , jednak niczego nie wykryto. System to Windows 10 64 bity. Jak wykonać te dalsze kroki ?

 

Sprawdzałeś mój sposób?

Nie sprawdzałem bo jednak chcę by pliki były w koszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli okaże się, że CDI, o którym mowa w poście nr 11, nie stwierdzi niczego niepokojącego, to wtedy może Pan jeszcze - znowu z poziomu CMD z prawami administratora wywołać polecenie dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth - pliki systemowe zostaną sprawdzone i ew. uszkodzone wymienione, a brakujące uzupełnione.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz sprawdzić czy jakiś efekt da.

kliknąć prawym przyciskiem myszy na Pulpit i wybrać z rozwijanego menu kontekstowego komendę "Personalizuj". Przeniesie nas ona bezpośrednio do zakładki Personalizacja w ramach Ustawień.

 

windows10ikonypulpitu1.PNG

 

Po otwarciu Personalizacji w Ustawieniach klikamy w lewym pasku menu zakładkę o nazwie "Kompozycje", a następnie zakładkę "Ustawienia ikon pulpitu".

 

windows10ikonypulpitu2.PNG

 

i odznacz ikonę kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja może pomóc ? Bo żaden ze wcześniejszych sposobów nie działa niestety ?

Może,ale nie musi.

 

Jak pisał jednorazowiec

problem Kosza może być tylko jednym z objawów ogólniejszej usterki (np. uszkodzona struktura plików).
 

 

Tutaj jeszcze taki poradnik podam w razie czego,warto sobie zrobić.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

ewentualnie od nowa

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie