Jump to content
WinClub
xkx

Jak ponownie aktywować Win 10

Recommended Posts

Mam następujący problem. Padła mi płyta główna do której miałem przypisaną aktywację Windows 10. Płytę wymieniłem ale teraz oczywiscie nie ma aktywacji Windowsów. Czy jest możliwość ponownego jej dokonania (nie chodzi mi o aktywacje KMS) w sposób legalny. Windows 10 był zainstalowany jako uaktualnienie legalnego Windows 8,1. Czy np. powiedzie się aktywacja Windows 10 na kluczu z Windows 8,1?  Czy też jedyne wyjście to ponowna instalacja Windows 8,1 i aktualizacja do Windows 10? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktywacja Windows 10 na klucza Windows 8.1 bez problemu przejdzie ale w twoim przypadku po wymianie Mobo to już tak łatwo nie będzie.

Raczej na pewno nie dasz rady aktywować przez internet i to nie ma znaczenia czy 8.1 czy 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że się powiedzie, ja też myślałem o kupnie nowego Windows 10, po tym jak mi padł stary laptop, na którym była 10 po aktualizacji z 8.1. Na kupionym niedawno używanym laptopie zainstalowałem Windows 10 i pomyślałem, że trzeba kupić nowy klucz, aby system aktywować, ale na szczęście pomyślałem, czemu nie spróbować go aktywować starym kluczem Windows 8.1 z poprzedniego laptopa przecież nic nie tracę ! I o dziwo online system się aktywował bez problemów, a było to tydzień temu. TAK ŻE PRÓBUJ !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejność działań, po wymianie komponentów podstawowych - tu: płyta główna - do sprawdzenia jest następująca:

 

1. Nie robić nic - sprawdzenie w Ustawienia Aktualizacja i zabezpieczenia - Aktywacja czy system się po zmianie nie jest opisany jako aktywowany (to nie jest niemożliwe).

2. Tamże użyć opcji "dokonałem zmian sprzętowych" (taki jest sens opisu dokładnego brzmienia nie pomnę) - najczęściej niewiele z tego wynika, ale czasem aktywacja jest możliwa.

3. Tamże "Zmień klucz produktu" i użycie klucza systemu bazowego - tu: Windows 8 - szansa na to, by ten sposób nie zadziałał jest wyjątkowo mała, jeżeli jednak i on nie przyniesie powodzenia, to...

4. Kontakt telefoniczny z konsultantem Microsoft Answer Desk.

Powyższy opis dotyczy sytuacji, w której poprzedni komputer (stara konfiguracja) nie był wyrejestrowany, a system (Windows 10) nie był stawiany od zera zaś jego aktualizacja odbyła się na systemie (Windows 7/8), który nie był preinstalowany fabrycznie.

 

PS

Panie gsobanski4 - to co Pan zrobił jest rzeczywiście efektywne. Ma tylko jedną wadę - nie spełnia warunku legalności, a ten Pan xkx postawił. Proszę porównać brzmienie lit a i b pkt 4 licencji, a będzie Pan wiedział skąd moja uwaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego  jak tu wyżej  ci podpowiadają  " a aktywuje - może a jak nie  to telefonicznie itd "  a czas leci i nerwy też  - ja to robię tak :

win 7  pro  golutki  nic nie dogrywać  aktywować  Windows Loader v2.2.2  ( zawsze go używam i nie mam problemów )

z win 7 startuje  win 10  instalacja  od nowa  - format partycji  - uruchomienie  i aktywowany  cały czas do gołego  35 - 40 min  i 100 %  pewne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak tylko kolega postawił jasny warunek- windows ma być aktywowany w legalny sposób loader nie spełnia tego warunku. To że się aktywuje niewiele znaczy bo taki system to piracik.

Ma  klucz więc podmienia i po ptakach - kolego te aktywacje to dla nie kumatych i pic fotomontaż   a i  może powiedzieć że aktywował  jak dawali wszystko aktywować.

A tak po za tym  mają to ( MS ) w czterech literach  zarabiają  inaczej i na frajerach co  kupią w10  w sklepie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hej, a ja mam zgoła odmienne pytanie ale w temacie:)

- czy możliwe jest zainstalowanie i zaktywowanie Windowsa 10 na oryginalnym kluczu od Win7/8 ? od siebie dodam, że owe klucze nie były wykorzystywane do aktualizowania systemu niższej wersji do 10, baaa, nawet nie były nigdy używane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak postępują uczciwi ludzie ale ****** nie zrozumie tego nigdy. Po prostu tak został wychowany czy tam zaprogramowany i nie można go edytować.

Wyrwałeś to  z kontekstu  ale i ja jestem  za uczciwością  ( też mnie tak  wychowywali )  tylko  ciężko  zachować  kulturę  uczciwości  jak się ma  taką " sztukę  jak MS " co  to mówi że  towar  zapłacony  nie jest  twoim  towarem bo to bo tamto !  a sami  dopuszczają  do legalnego " oszustwa "  licząc  na  mały procent  tych " kumatych  "  co  będą wiedzieli jak  to  zrobić.

Kogo  oszukać ? , kogo zerżnąć   na kasę  nie tego  bogatego bo się nie da  tylko  najprościej zwykłego  Kowalskiego bo jego najprościej.

Żeby nie klientela  to bym  win  nie ruszał  -  ostatnio  "  uszyłem  "  klientom  L-Minty  tak że   myśleli że mają  Win 10 - na szczęście to nie gracze i wodotrysków nie potrzebują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 


czy możliwe jest zainstalowanie i zaktywowanie Windowsa 10 na oryginalnym kluczu od Win7/8 ? od siebie dodam, że owe klucze nie były wykorzystywane do aktualizowania systemu niższej wersji do 10, baaa, nawet nie były nigdy używane

 

Można.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można.

Zaje*iście! :D zatem jak powinienem zrobić, zainstalować najpierw 7/8 i update do 10, czy mogę bezpośrednio instalować 10 i przy zapytaniu o klucz wpisać jeden z tych, które posiadam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 


czy mogę bezpośrednio instalować 10 i przy zapytaniu o klucz wpisać jeden z tych, które posiadam ?

 

Czysty 10 instaluj  i wpisz klucz  z któregoś systemu(orginalne) 7 czy 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,  temat trochę stary ale mam pytanie - może ktoś odpowie? 

W czasie gdy dostępna była darmowa aktualizacja z Win7 do Win10 zaktualizowałem swój system ( Win7 Professional ) i po krótkim czasie powróciłem do 7 bo dla mnie jest wygodniejsza . Czy zostało to gdzieś zapisane i czy obecnie mogę ponownie przejść na 10-tkę ? Czy niestety będę musiał zapłacić za nową licencję ? Zależy mi na oryginalnym systemie . Pozdrawiam.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Marcin074 napisał:

W czasie gdy dostępna była darmowa aktualizacja z Win7 do Win10 zaktualizowałem swój system ( Win7 Professional ) i po krótkim czasie powróciłem do 7 bo dla mnie jest wygodniejsza . Czy zostało to gdzieś zapisane i czy obecnie mogę ponownie przejść na 10-tkę ?

Tak,jak już raz była zainstalowana to teraz możesz ją zamieniać z 7-mką i ponownie wracać do 10-siątki.

Marcin074 likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie . 

Za kilka dni zmieniam zestaw : płytę główną,  procesor itp. Aktualizacja z Win7 do Win10 poszła pomyślnie. Będę się starał o przeniesienie licencji i jeżeli to się uda to czy będę mógł zainstalować od razu 10 i użyć obecnego klucza czy muszę powtórzyć aktualizację zaczynając od 7 ? Wydaje mi się że jeżeli mam licencję przyznaną to nie będzie problemu z instalacją czystej 10tki ? Brat twierdzi że będę musiał zaczynać od Win7 . Jak to wygląda faktycznie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information