Skocz do zawartości
xkx

Jak ponownie aktywować Win 10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Padła mi płyta główna do której miałem przypisaną aktywację Windows 10. Płytę wymieniłem ale teraz oczywiscie nie ma aktywacji Windowsów. Czy jest możliwość ponownego jej dokonania (nie chodzi mi o aktywacje KMS) w sposób legalny. Windows 10 był zainstalowany jako uaktualnienie legalnego Windows 8,1. Czy np. powiedzie się aktywacja Windows 10 na kluczu z Windows 8,1?  Czy też jedyne wyjście to ponowna instalacja Windows 8,1 i aktualizacja do Windows 10? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że się powiedzie, ja też myślałem o kupnie nowego Windows 10, po tym jak mi padł stary laptop, na którym była 10 po aktualizacji z 8.1. Na kupionym niedawno używanym laptopie zainstalowałem Windows 10 i pomyślałem, że trzeba kupić nowy klucz, aby system aktywować, ale na szczęście pomyślałem, czemu nie spróbować go aktywować starym kluczem Windows 8.1 z poprzedniego laptopa przecież nic nie tracę ! I o dziwo online system się aktywował bez problemów, a było to tydzień temu. TAK ŻE PRÓBUJ !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejność działań, po wymianie komponentów podstawowych - tu: płyta główna - do sprawdzenia jest następująca:

1. Nie robić nic - sprawdzenie w Ustawienia Aktualizacja i zabezpieczenia - Aktywacja czy system się po zmianie nie jest opisany jako aktywowany (to nie jest niemożliwe).

2. Tamże użyć opcji "dokonałem zmian sprzętowych" (taki jest sens opisu dokładnego brzmienia nie pomnę) - najczęściej niewiele z tego wynika, ale czasem aktywacja jest możliwa.

3. Tamże "Zmień klucz produktu" i użycie klucza systemu bazowego - tu: Windows 8 - szansa na to, by ten sposób nie zadziałał jest wyjątkowo mała, jeżeli jednak i on nie przyniesie powodzenia, to...

4. Kontakt telefoniczny z konsultantem Microsoft Answer Desk.

Powyższy opis dotyczy sytuacji, w której poprzedni komputer (stara konfiguracja) nie był wyrejestrowany, a system (Windows 10) nie był stawiany od zera zaś jego aktualizacja odbyła się na systemie (Windows 7/8), który nie był preinstalowany fabrycznie.

PS

Panie gsobanski4 - to co Pan zrobił jest rzeczywiście efektywne. Ma tylko jedną wadę - nie spełnia warunku legalności, a ten Pan xkx postawił. Proszę porównać brzmienie lit a i b pkt 4 licencji, a będzie Pan wiedział skąd moja uwaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego  jak tu wyżej  ci podpowiadają  " a aktywuje - może a jak nie  to telefonicznie itd "  a czas leci i nerwy też  - ja to robię tak :

win 7  pro  golutki  nic nie dogrywać  aktywować  Windows Loader v2.2.2  ( zawsze go używam i nie mam problemów )

z win 7 startuje  win 10  instalacja  od nowa  - format partycji  - uruchomienie  i aktywowany  cały czas do gołego  35 - 40 min  i 100 %  pewne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko kolega postawił jasny warunek- windows ma być aktywowany w legalny sposób loader nie spełnia tego warunku. To że się aktywuje niewiele znaczy bo taki system to piracik.

Ma  klucz więc podmienia i po ptakach - kolego te aktywacje to dla nie kumatych i pic fotomontaż   a i  może powiedzieć że aktywował  jak dawali wszystko aktywować.

A tak po za tym  mają to ( MS ) w czterech literach  zarabiają  inaczej i na frajerach co  kupią w10  w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej, a ja mam zgoła odmienne pytanie ale w temacie:)

- czy możliwe jest zainstalowanie i zaktywowanie Windowsa 10 na oryginalnym kluczu od Win7/8 ? od siebie dodam, że owe klucze nie były wykorzystywane do aktualizowania systemu niższej wersji do 10, baaa, nawet nie były nigdy używane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak postępują uczciwi ludzie ale ****** nie zrozumie tego nigdy. Po prostu tak został wychowany czy tam zaprogramowany i nie można go edytować.

Wyrwałeś to  z kontekstu  ale i ja jestem  za uczciwością  ( też mnie tak  wychowywali )  tylko  ciężko  zachować  kulturę  uczciwości  jak się ma  taką " sztukę  jak MS " co  to mówi że  towar  zapłacony  nie jest  twoim  towarem bo to bo tamto !  a sami  dopuszczają  do legalnego " oszustwa "  licząc  na  mały procent  tych " kumatych  "  co  będą wiedzieli jak  to  zrobić.

Kogo  oszukać ? , kogo zerżnąć   na kasę  nie tego  bogatego bo się nie da  tylko  najprościej zwykłego  Kowalskiego bo jego najprościej.

Żeby nie klientela  to bym  win  nie ruszał  -  ostatnio  "  uszyłem  "  klientom  L-Minty  tak że   myśleli że mają  Win 10 - na szczęście to nie gracze i wodotrysków nie potrzebują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy możliwe jest zainstalowanie i zaktywowanie Windowsa 10 na oryginalnym kluczu od Win7/8 ? od siebie dodam, że owe klucze nie były wykorzystywane do aktualizowania systemu niższej wersji do 10, baaa, nawet nie były nigdy używane

Można.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można.

Zaje*iście! :D zatem jak powinienem zrobić, zainstalować najpierw 7/8 i update do 10, czy mogę bezpośrednio instalować 10 i przy zapytaniu o klucz wpisać jeden z tych, które posiadam ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy mogę bezpośrednio instalować 10 i przy zapytaniu o klucz wpisać jeden z tych, które posiadam ?

Czysty 10 instaluj  i wpisz klucz  z któregoś systemu(orginalne) 7 czy 8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi