Skocz do zawartości

Kiano Slimnote 14.2 - jaki system?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki system do tego laptopa?

Aktualnie posiadam Windows 10 i nie jest najgorej ale po prostu chce osiągnąć jak najlepszą wydajność.

W sumie uzywam na nim tylko internetu (przeglądarki)

Ewentualnie odtwarzacz muzyki i czasem jakiś fiilm.

Myślałem zeby coś na bazie Chrome OS zainstalować ale niestety nie wyszukuje mi sieci WiFi na ChromeOS a bez tego instalacja jest niemożliwa.

 

Nie mam zadnych sterowników do niego wiec pewnie w gre wchodzi tylko Windows 10 chociaż moge się mylić.

 

Procesor: Intel Atom x5-Z8350 (4 rdzenie, od 1.44 GHz do 1.92 GHz, 2MB cache)

Pamięć: 2 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)

Grafika: Intel HD Graphics

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym ci sprawdzić czy w ogóle są sterowniki do tego. Nie tak dawno bratowa kupiła i musiała oddać, bo w "zestawie" nie było żadnej płyty ze sterami, na stronie producenta też nie ma, a w sklepie nie potrafili jej pomóc, chociaż stało nad tym trzech facetów. W jej przypadku chodziło o sterownik dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma nic właśnie.

Ani płyty ani w sieci na stronie producenta wiec chyba jednak jestem wieźniem Win10

 

Zrób kopie aktualnych sterowników programem Snappy Driver Installer. a nóż może znajdzie nowsze niż masz?

Co do sterowników - to napisz maila do pomocy technicznej niech udostępnia ci linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety może się okazać iż te cuda są niezgodne z czymkolwiek poza Win 10. A i to sterowniki są jedynie w postaci zainstalowanej lub w posiadaniu autoryzowanego serwisu o ile takowy istnieje i robi cokolwiek poza wymianą sztuki za sztukę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że nie ma co się bawić w inny system niż Windows na tym laptopie.

 

A gdybym zrobił sb kopię sterowników za pomocą tego programu i chciał wgrać inną wersję systemu np ten zmodyfikowany Win10 i potem przywrócił jakoś sterowniki to myślicie że dałoby radę tak?

 

Ewentualnie taką samą sprawę zrobić i zainstalować Windows 7.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja podobna do mojego miniPC z Chin.

Oryginalnie też Win10 był zainstalowany.

Po wielu próbach z przeróżnymi systemami pozostały do wyboru:

  • Win10 org lub jakiś lżejszy mod
  • Win 8.1 org lub lżejszy mod
  • modyfikowany android z sterami pod taki sprzęt, ale nadal są problemy z kompatybilnością

Systemy na linuxach wszystkie odpadły jak i czysty android z powodu braku sterowników do Wi-Fi i często do dźwięków.

Windows 7 org, czy mod nie dał się zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem zestaw z 4GB, dodatkowo do tego sprzętu mam lepsze wsparcie od producentów, czy użytkowników [jak na Chiński krzak, to bosko], nie miałem problemu z zmianą 64 na 32 bit.

 

U Ciebie niestety wsparcie jest zerowe od producentów, pozostają źródełka od użytkowników, które są na ten moment biedne, właściwie brak takowych.

Natrafiłem na takie coś, wersja starsza 14.1, ale pewności co do jakości nie mam:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Samemu musisz eksperymentować i dzielić się ze światem wynikami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić kopie partycji systemowej i spróbować się bawić. Czyli zainstalować lekko przyciętego moda 10 w wersji 32 bitowej i zobaczy się co ci sama instalka wykryje. Jeśli wykryje jakąkolwiek karę sieciową to masz internet i możesz próbować jakimś programem poszukać sterowników do tego co się nie wykryło Jakby co zawsze możesz przywrócić to co miałeś. Na zabawę z Win 7 czy 8.1 nie traciłbym czasu bo raczej to działać nie będzie. Te cuda są po prostu robione w zasadzie jedynie pod win 10 i nic więcej. Tak na marginesie to wersja 14.1 od 14.2 trochę się różni i sterowniki nie koniecznie musza być w 100% zgodne nie mniej jest szansa iż sporo rzeczy ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej zrobić kopię partycji. Wtedy masz 100% gwarancje iż po przywróceniu to co było będzie. Ze sterownikami bywa różnie - teoretycznie niby powinny pasować ale nie koniecznie musi być zgodność między tymi dla 32 i 64 bitowej wersji Windows. Oczywiscie kopię sterowników też możesz zrobić. Ja po prostu w sytuacji kiedy sprzęt jest z gatunku nietypowych zalecam zwiększenie ostrożności. Bo co innego jak jest to zwykły laptop normalnego producenta  gdzie na stronie producenta w zasadzie wszytko się znajdzie a co innego gdy w zasadzie nigdzie nie ma niczego a może się okazać iż serwisu też w zasadzie nie ma. Notabene wrzucanie na taki sprzęt gdzie w żaden sposób nie da się rozbudować ilości RAM -  64 bitowej wersji Windows uważam nie za nieporozumienie a lecz za idiotyzm. Korzyści z tego nie ma żadnej natomiast 64 bitowy system zabiera zdecydowanie więcej zasobów - zwłaszcza RAM. Na 4 GB można się zastanawiać i dyskutować o ewentualnych korzyściach z 64 bitowego systemu choć 32 bitowy z patchem umożliwiającym pełną obsługę 4 GB w zasadzie załatwia sprawę zwłaszcza w przypadku Laptopów gdzie i tak cześć pamięci RAM zabiera dla swoich potrzeb zintegrowana karta graficzna. No ale tu powiedzmy najczęściej jest możliwość rozbudowy (w normalnych sprzętach) więc można go (System 64 bitowy) potraktować jako z opcją na przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie