Skocz do zawartości

Gothic 3


krzyhu392

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna się przymierzałem żeby wrócić do tego tytułu i go ukończyć. Trochę kłuje mnie w oczy podczas rozgrywki to, co zawsze irytowało mnie w tej grze, mianowicie niewytłumaczalne przycięcia. Wiem, że na pewno w moim przypadku nie jest to wina słabego sprzętu i że silnik tej gry jest skopany, ale może da się coś zrobić, żeby trochę to poprawić? Macie na to jakieś sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna się przymierzałem żeby wrócić do tego tytułu i go ukończyć, a zainstalowałem dzisiaj. Trochę kłuje mnie w oczy podczas rozgrywki to, co zawsze irytowało mnie w tej grze, mianowicie niewytłumaczalne przycięcia. Oczywiście wiem, że nie jest to wina zbyt słabego sprzętu i że silnik tej gry jest skopany, ale może da się coś zrobić, żeby trochę to poprawić? Macie na to jakieś sposoby?

 

Napisz do mnie PW i przypomnij mi to wieczorem w piątek odpiszę tutaj w temacie jakie znam sposoby + dam linki.

 

Przycięcia ?? swego czasu w to grałem i nic takiego nie zaobserwowałem :P

 

Ta gra ma skopany silnik i wszystkim klatkuje i przycina się. Każdy jednak inaczej reaguje na FPS, mikro przycięcia, opóźnienia dlatego temat czy ktoś coś widzi czy nie to temat rzeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Chciałbym grać na oficjalnym CP 1.6 (mniejsza dlaczego nie na 1.75), ale w tym patchu nie ma ustawienia synchronizacji pionowej. Wiem, że da się ustawić w panelu sterowania NVidia, że da się przez D3DOverrider, ale chciałbym wiedzieć, czy da się to jakoś ustawić w UserSettings znajdującym się w folderze z savem albo w ge3.ini?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już druga osoba myśli, że nie wiem o istnieniu CP 1.75, więc piszę: nie, ten patch nie eliminuje problemu z przycinkami. Tutaj nie chodzi o framerate, który na moim sprzęcie jest bardzo wysoki, tylko o freezy/stuttering/sekundowe zwiechy.

 

Oczywiście tak czy inaczej dzięki za pomoc, to tylko sprostowanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SkU-C_tDTLm1dKei1xVkPQ.png

 

Ja używam tego, wtedy mam najlepszą grafikę, najwięcej FPS i najmniej freezów/stutteringu/sekundowych zwiech.

 

Z ciekawości dlaczego wolisz CP 1.6 od CP 1.75 ?

 

CP 1.75 ma tylko poprawione + nowe rzeczy. W instalatorze jest wybór czy chcemy używać ustawień z 1.6 itp oraz dodatkowych więc dlatego sens 1.6 dla mnie jest zagadką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie przepadam za modami w grach, wolę grać w gry zgodne z wizją oryginalnych twórców. Tutaj częściowo muszę zrobić wyjątek, bo gra na patchu 1.12 (ostatni od Piranha Bytes) jest niegrywalna. W skrócie im mniej zmienione względem oryginału tym lepiej. 1.75 zmienia sporo w rozgrywce (mały przykład: podczas prób otwarcia skrzyń łamią się wytrychy, a w 1.6 i wcześniejszych tego nie ma). Poza tym jakoś "spójniej" graficznie to dla mnie wygląda z CP 1.6 w porównaniu do 1.75, bardziej mi wizualnie odpowiada. No i na 1.75 już kiedyś grałem, a na 1.6 nie i chcę spróbować. ;)


 W instalatorze jest wybór czy chcemy używać ustawień z 1.6 itp oraz dodatkowych więc dlatego sens 1.6 dla mnie jest zagadką.

W instalatorze oryginalnego patcha 1.75.14? Nie zauważyłem.

 

Tak z innej beczki... Mam G3 na płycie i na Steam. Jeśli dobrze pamiętam, od wersji CP 1.6 zabezpieczenia zostały zniesione. W wersję z płyty bez problemu można grać bez żadnych ograniczeń. Z kolei w wersję ze Steam można grać bez uruchamiania Steam, ale gra nie uruchamia się jeśli nie ma połączenia z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie ustawić :) Tesktury, zasieg rysowania.. czy ma dodawać jakieś nowe stwory, dźwięki itp. Łamanie wytrychów itp też idzie ustawić poziom trudności i pewnie w trudniejszych jest to łamanie wytrychów itp ..  pokazywanie radaru.. Nie ma mowy, że nowsza wersja nie pozwala wybrać tego co było w 1.6. A nawet instalując idzie poustawiać, że mają być usprawnienia FPS, a  zmian w rozgrywce względem oryginałem wcale lub bardzo mało.

 

Wiem tylko, że instalacja jest po rusku chyba lub angielsku.. i nie ma po polsku i nie można odznaczać wszystkiego lun zaznaczać na chybił trafił. Ale idzie znaleźć w internecie opis po PL i wtedy instalując wiemy co dokładnie chcemy a co nie.

 

Nie mogę sprawdzić instalatorów bo wymagają gothica 3 zainstalowanego by się odpaliły. Lecz jak chcesz mogę ci wysłać te pliki, poszukasz sobie ten poradnik PL instalacji albo może ja znajdę i wtedy na pewno po instalacji wszystkiego będziesz zadowolony bardzo.

 

= YT zniszczył efekt grafiki i rozdzielczość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rady od siebie dotyczące wydajności G3 jakie mogę dać to przy instalacji bodajże Content Moda uważaj na opcję odpowiadającą dystansowi widzenia, drastycznie zwiększa ona pobór RAM tej gry i wywołuje dodatkowe przycinki. Inne kwestie są takie że G3 najlepiej mieć zainstalowanego na dysku SSD dzięki czemu szybciej doczytuje świat i ścinki które towarzyszą tej grze od jej powstania są dużo mniejsze. Ostatnią sprawą jest fakt taki że jeżeli masz 8GB+ Ramu to na czas gry najlepiej całkiem wyłączyć plik stronicowania z którego ta gra też obficie korzysta (Nie trzeba robić tego wówczas kiedy masz grę na SSD) Taka ciekawostka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tymczasowe rozwiązanie swojego problemu z Gothic 3, w którym doczytujące się w locie dane z dysku powodują freezy. Akurat w przypadku G3 niemożliwym jest całkowite wyeliminowanie tego problemu, ale i tak jest lepiej. Wystarczy za pomocą MSI RAMDisk utworzyć wirtualny dysk z pamięci RAM i skopiować do niego folder z grą. Oczywiście im szybszy RAM i im jest go więcej, tym lepiej.

 

            RAMDISK creates a virtual RAM drive using the available memory in your computer,
            the performance of the RAMDISK is faster than an SSD and hard drive. RAMDISK
            allows you to store any temporary information on it. Furthermore, using the RAMDISK
            will extend your SSD?s life by sparing it from excessive reading and writing.

 

Pobierz:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten MSI Ram Disk posiada opcję by nie usuwało plików z Ram Dysku po wyłączenie, restarcie systemu? Kiedyś testowałem takie i po restarcie usuwało.. więc logiczne, że ciągle by trzeba po każdym uruchomieniu kompa kopiować od nowa tam pliki od gry :) Ale jeśli ma opcję przechowywania to super.

 

Druga sprawa, posiadasz SSD czy HDD? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żeby Gothic 3 działał bardzo dobrze i miał ten klimat poprzednich gothiców???

 

To tak zainstaluj:

1.Gothic 3

2.Gothic 3 Patch v1.12 EU

3.Gothic 3 Community Patch v1.74 Full International

4.questpack 4

5.I na koniec:CM_3.1_INT_FINAL

Troszkę sporo ale Gothic 3 w końcu będzie wyglądał jak Gothic ! Trzyma klimacik:)

I działa dużo lepiej .Także instaluj to wszystko w takiej kolejności.Lepszych rzeczy nie znajdziesz bo sam dużo szukałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żeby Gothic 3 działał bardzo dobrze i miał ten klimat poprzednich gothiców???

 

To tak zainstaluj:

1.Gothic 3

2.Gothic 3 Patch v1.12 EU

3.Gothic 3 Community Patch v1.74 Full International

4.questpack 4

5.I na koniec:CM_3.1_INT_FINAL

Troszkę sporo ale Gothic 3 w końcu będzie wyglądał jak Gothic ! Trzyma klimacik:)

I działa dużo lepiej .Także instaluj to wszystko w takiej kolejności.Lepszych rzeczy nie znajdziesz bo sam dużo szukałem .

Sporo tego jest. Możesz podać mi linki na pw skąd to pobrać.? Mam org. wersje Gothic 3 z cdaction + dodatek tez z cdaction.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.Dzięki! nie wiedziałem.Zaraz podam linki 

 

Wszystko w jednym miejscu .Jeden klik i download!

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jak już wszystko zainstalujesz to daj znać czy lepiej ci się gra i jakie wrażenia. :)

 

 

Dzięki ostatniemu dodatkowi to jest content mod bezio wygląda tak jak powinien wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.Dzięki! nie wiedziałem.Zaraz podam linki 

Dzięki. Planuje w to pograć jak skończę wiedźmina 3 z dodatkami do końca mam tylko dodatki do wykonania + kilka misji pobocznych. Więc Gothic 3 + dodatek będzie następny do pogrania.

Jak już wszystko zainstalujesz to daj znać czy lepiej ci się gra i jakie wrażenia. :)

 

Dzięki ostatniemu dodatkowi to jest content mod bezio wygląda tak jak powinien wyglądać

Dzięki a jak jest z dodatkiem do tej gry.? Tez ma jakieś poprawki czy nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Lista poprawek jest długa :)

 

Tutaj fragment tekstu dotyczący instalacji tych dodatków.

 

 

I. Instrukcja instalacji.
1. Instalujemy oczywiście podstawkę Gothic 3.
2. Następnie Community Patch 1.75.14.
3. Kolejno polskie wydanie Quest Packa - Quest Pack 4 Update 2, szczegóły niżej.
4. Teraz czas na Gothic 3 EE 1.75.14 Update Pack 1.04.10, szczegóły niżej.
5. Teraz czas na Content Mod 3.1 (Zawiera konsekwencje), szczegółowy opis opcji instalacji niżej.
6. Polecam teraz zainstalować czcionkę, Gothic3 
 
 
Tak to powinno wyglądać.Wszystko jest na stronie the modders do pobrania.
Jeszcze mogę "szepnąć wam ciekawostkę" że do gothic 1 oraz gothic 2 noc kruka też jest dodatek "content mod" dodający usprawniający ropzgrywkę.To nie jest modyfikacja zmieniająca świat itp.Tylko content to tak jakby dodatek noc kruka do gothic 2.
 
Podaję LINK :::::::   [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
 
Wszystko w jednym poście! 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko ze ja mam wersje Gothic 3 złota edycja trochę masakra bo nie pamiętam czy było można zainstalować bez dodatku wydanie gry z cd-action 07/2011.


Edit.:

Już wiem można i normalnie bez dodatku, na dvd 1 mam tez patch jakiś nieoficjalny trzeba by to sprawdzić jaka to wersja i czy warty instalacji.


Problem.:

Mam problem z instalacją G3_QUEST_PACK_4_U2_pl_DIGI. Co z tym zrobić jak nie idzie odpalić tego bo pojawia się ten błąd.? Działam na Windows 10 rs3 pro x64 modyfikowanym.

Przechwytywanie_1.PNG


Edit.:

Szukam info. na temat naprawy tego błędu mam nadzieje ze się uda.


Błąd już naprawiłem okazało się ze na mega był plik zjechany do pobrania pobrałem z 2 linka i ok.


Po zainstalowaniu patchów i modów.:

Efekty jakie są - To nie podoba mi się

1. kiedy klikam na kolesia aby z nim pogadać nie ma głosu, czyli dokładnie mowy, to tak jak by nic nie mówili. Testy się pokazują ale mowy brak.

2. Grafika mi się nie podoba.

 

Więc.:

Najlepiej wygląda już org. gra nie modyfikowana. Powiem tak zainstalowałem tak jak w opisie i nic mi to nie dało tylko popsuło grę.


Jak już mod to tylko ten co lepiej poprawia grafikę. 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie