Jump to content
WinClub
zbigniew59

Nowy monitor-który lepszy Samsung C34F791WQU czy ROG SWIFT PG348Q

Recommended Posts

Witam. Mam zamiar kupić nowy monitor i wstępnie wybrałem te 2 modele.

Który będzie miał lepszy obraz- według Was - najlepsze opinie od tych , którzy oglądali je na własne oczy.

A może inny - jeśli tak  to dlaczego.

To są 2 trochę różne technologie.

Nie widziałem na oczy ani jednego ani drugiego monitora. Nie jestem w stanie też napisać i zgadnąć który z nich będzie miał lepszy obraz lecz mogę napisać, że kupiłbym Asusa ROG SWIFT PG348Q ze względu na g-sync które wygrywa z free-sync oraz IPS który będzie miał bardzo prawdopodobnie szybszy czas reakcji matrycy.

Podejrzewam, że VA w samsungu prawdopodobnie może mieć jednak bardziej równomierne podświetlenie i lepszą czerń.. ale za to większy input lag / smużenie na ekranie co w grach będzie przeszkadzać i tylko free-sync ;)

Ale jeśli monitor nie do grania, a do pracy i filmów to można VA jak najbardziej :)

Core i7-7700k

msi gtx 960-ale może zmienię jak się trochę uspokoi rynek kart.

Płyta asus z270A prime 

pamięć -2 razy 8 gb corsair vedgenance 3200 mhz

Samsung ma technologię z tzw kropką kwantową-podobno jakość obrazu dużo lepsza.

Budżet ok 5 tyś.

Wielkość ok 34 35 cali

ale może zmienię jak się trochę uspokoi rynek kart

A chcesz zmienić na nvidię czy AMD ? To ważna informacja w przypadku monitora za 5000 zł

Wielkość ok 34 35 cali

To mój telewizor jest mniejszy :O na pewno potrzebujesz tak duży monitor ?

może jeszcze takie informacje Ciebie też zainteresują.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

o samsungu

tylko do takiego monitora przydałaby się dużo lepsza grafika.

Na pewno tak duży. W skrócie - mam też telewizor , jeden z najnowszych OLED 55 cali firmy Lg. Obraz zajewajny - nie do porównania z obrazem w innych technologiach.

Problem w tym, iż okupuje go moja żona i muszę patrzeć na to co ona chce-bez wywoływania awantur. A jak wiadomo gusta mężczyzn i kobiet są diametralnie różne. Dlatego chcę kupić dla siebie nowy monitor.

Oglądam też dużo filmów i chciałbym mieć na swoim monitorze obraz porównywalny  do mojego telewizora.

Wiem, że na razie nie ma monitorów oled- podobno tylko sharp i tylko w usa.

Podobną jakość oglądałem na telewizorach QLED samsunga ,ale to także stara technologia-led, tylko unowocześniona.

O monitorach w tej technologii też nie słyszałem.

Te monitory które podałem są chyba najlepsze w swojej klasie i cenie.

Jeśli chodzi o kartę ,to mogę się dostosować - nvidia czy amd - PRZY OKAZJI -KTÓRA FIRMA LEPSZA - WEDŁUG WAS I DLACZEGO.

Chodzi głównie o monitor- kartę można szybciej zmienić - taki drogi monitor nie tak często.

Wiem, że większość filmów oglądanych w tych proporcjach ma po bokach czarne pasy, ale ja oglądam większość w wersjach kinowych, a te wypełniają cały ekran.

Problem w tym, iż okupuje go moja żona i muszę patrzeć na to co ona chce-bez wywoływania awantur. A jak wiadomo gusta mężczyzn i kobiet są diametralnie różne.

No  to teraz  wytłumaczyłeś dlaczego  chcesz taki sprzęt kupić !.

A ja bym  zrobił  żonie na złość i kupił  drugi taki  sam TV  - "  kto tu rządzi  Leon czy jego dzieci  - jak  wiadomo kobieta to stworzenie  Boże  które stało w oborze  a ze względu na kształt  du*y  chłop  się zlitował i wzioł  do chałupy " .

A teraz na poważnie  ja bym kupił  Samsung C34F791WQU  widziałem  go u znajomego ( kupił  synowi do gierek )  naprawdę  ładnie to pracowało jak bym miał luźne 5 tyś  to bym  go kupił.

Ale wybór  zawsze należy  do Ciebie  bo to Twoja kasa.

nie kupuj z IPS jak już to asusa MX34VQ on jest AMVA i tak nie jest dobry jasność monitora 300 cd/m2    dla mnie żarówka,ciężko ustawić  komfort oglądania,chyba ,że ktoś lubi jak bije po oczach,a o to trzeba dbać .....