Skocz do zawartości

Dłuższe wsparcie dla Windowsa XP (3)


MARCIN_ZIOMEK

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem kolejny teścik. Zainstalowałem zaktualizowany do kwietnia 2014 XP Pro OEM. Nie działało WU/MU w kwestii wyszukania tych poprawek Custom wydanych w ostatnim czasie. Wyszukiwało tylko opcjonalne składniki w MU. Zainstalowałem poprawki krytyczne ręcznie. Następnie przerobiłem XP na POSReady2009 za pomocą tricku rejestru. Teraz odpaliłem WU/MU i wyszukało aktualizacje, ale do pewnego momentu i nie pomagało już nic. Brakowało ok 20 szt najnowszych z ostatniego okresu kilku miesięcy. Za to ponownie po instalacji najnowszych aktualizacji do NET 2.0, 3.0, 4.0 z WU wyskakiwały przestarzałe sprzed zakończenia wsparcia oficjalnego - swoją drogą dziwne. Zainstalowałem ręcznie wszystkie aktualizacje krytyczne. POSReady2009 działa idealnie. Nie ma żadnych problemów z rejestrem.

 

@razor1995 - sprawdź czy wyskakują Tobie z WU również najnowsze poprawki.

 

Kilka screenów:

Przechwytywanie.jpg

Przechwytywanie1.jpg

Przechwytywanie2.jpg

Przechwytywanie3.jpg

 

Brak ok 20 najnowszych aktualizacji w tym tych istotnych - dziwne dlaczego WU/MU działa do pewnego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten XP Mode to bagno i koniec, wyszukuje poprawki w nieskończoność podobnie jak W7 bez kombinowania.

Zainstalowało automatycznie 75 po restarcie zapętla się na amen.

Nie ma znaczenia czy na IE6 czy IE8 reakcja taka sama szuka ponad godzinę a może i dwie i nic nie ma.

Wpis do rejestru dodany poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test na w pełni zaktualizowanym XP + w pełni zaktualizowanym POSReady 2009 - WU/MU działa. Co prawda błędnie wyszukuje przestarzałe poprawki 5 do XP + 3 do NET, ale to wina Catalogu WU. Nie ma już tylu błędnych poprawek co na wcześniejszej wersji XP + POSReady 2009. Zobaczymy jak będzie działać WU po aktualizacjach lipcowych.
 
P.S. Przypomnę tylko pełen wpis tricku:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Można z niego zrobić True Addona i zintegrować z systemem za pomocą nLite. True Addona robimy za pomocą tego małego narzędzia o ogromnym potencjale: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić jednoznacznie, że po kilku testach okazuje się że znowu jest jakiś problem z działaniem WU/MU w XP. Po instalacji działa tylko jeden raz. Poczekałem do momentu, aż ukażą się aktualizacje z kolejnego miesiąca i nie ukazują się one w WU/MU. Nie pomaga wyczyszczenie folderu SoftwareDistibution, ani zmiana muweb.dll i wuweb.dll z wersji 257 na 256 jak radzą w niektórych portalach. :wacko: :g:

Działa oczywiście ręczna instalacja aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dziwi mnie, to że pierwszy raz po zainstalowaniu wyszukuje. Przetestowałem starsze systemy i najnowsze, Home i Pro, OEM i VLK, z oryginalnym kluczem OEM aktywowane i na kluczu VLK - zawsze to samo, zmienił się tylko skład tych aktualizacji wyszukanych za pierwszym razem co jest logiczne. Co uszkadza WU/MU??? Sprawka VB albo lokalizacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę kolejne 3 XP z netem czy wyszukiwały aktualizacje.

 

 

Bez najmniejszego problemu  wszystkie 3 systemy wyswietliły informacje o aktualziacjach.

 

 

!P.S.! - Mam dodany tylko wpis WPA.

 

EDIT: Pojawił się jeden zbuntowany :E szuka szuka i znaleźć nie może i choćby dostał tysiąc pakietów i każdy po TCP się sprężał to znaleźć nie może taki to ciężar /dla niego :L /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"pobrać gotowy plik (jest w załączniku) by RemixPL1994

 Po tym należy dodać klucz do rejestru"

 

Po dodaniu klucza system wyrzuca informację: "Niektóre klucze są otwarte przez system lub inne procesy, nie wszystkie dane zostały zapisane". Próbowałem w trybie awaryinym, to samo. Ale po sprawdzeniu w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady\ istnieje wpis: REG_DWORD  0x00000001 (1). Czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem czysty Win XP SP3 Prof. (NiKKA) i klucz PosReady, pobrał instalacje automatycznie i nie wstał. Zainstalowałem tylko poprawki WEPOS i RosReady i Seurity Update i system hula. Ale ukryłem około 28 poprawek NET Framework, 2 poprawki Microsoft Visual i 1 IE8. I teraz mam pytanie czy instalować te ukryte aktualizacje?. Jeżeli tak to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linkami do systemów na stronie:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

którą mi podałeś jest informacja:

 

Uwaga - jeszcze jeden link jest z małym dodatkiem.We folderze znajdują się aktualizacje certyfikatów głównych oraz folder z poprawką oferującą update plików systemowych do nowszych wersji znanych z nowszych systemów. Ten trick działa, można instalowac bez obaw. W zamyśle autora ma on oferować wsparcie dla niektórych programów nie działających już z XP.

od m4s i link datowany na 20 lipca 2017 - 01:35, i o ten dodatek mi chodzi.

Co do stawiania na nowo sytemu to biorąc pod uwagę fakt, że chodzi bez zarzutów i mam już zainstalowane wszystkie niezbędne dla mnie programy reinstalacja raczej nie wchodzi w grę. Jak wspomniałem wcześnie poukrywałem część aktualizacji ale zapisałem ich nr. KB (część na pewno niepotrzebna). Czy jest jakaś lista krytycznych/niezbędnych poprawek, które mógłbym pobrać np. ze strony:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników][Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i zainstalować ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie