Skocz do zawartości

dysk ssd w laptopie


Tadzik443

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz śmiało klonować - Acronis True Image robi wierną kopię całego dysku. Używam na bieżąco, nigdy żadnych niespodzianek. Nawet przekładam w jedną czy drugą stronę zamiennie HDD i SSD.

 

P.S. Oczywiście dobrze by było, żeby system był sprawny czyli wart klonowania i dalszego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostalem laptopa zrobilem backup systemu na plhty dvd bo to mialem pod reka kiedys i na szczescie bo pare lat pozniej padl dysk z partycja systemowa odzyskalem system wlasnie dzieki tym plyta no i teraz tez tak mialo byc 6plyt przemielilo mialem zrestartowac kompa i ten napis tak chodzby nie bylo systemu ... co zrobic jak to ogarnac

Co do dysku C to powiem szzeze ze jest w dobrym stanie bo niedawno stawialem system bo win 10 nie przypadl mi do gustu i wrocilem na win7 wiec ma tak naprawde pare programow i system ostatnio bardzo malo korzystam z kompa starcza mi komorka tak jak teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mam lapka starego chodz jeszcze daje rade :) a mianowicie g51jx 3d i mam 2 wejscia na dysk. 1 dysk to hdd a 2 dzis kupiony plexor m6s uzywany. 

 

Jakie masz firmware na tym dysku?

Bo swego czasu było jedno [ 1.07 ] wyjątkowo awaryjne, potem wypuścili aktualizację i już było lepiej.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja juz wymiekam jak nie urok to sr*czka :) chcialem zainstalowac czystego win7 pobranego tutaj z forum no to :

Nie znaleziono podpisanych sterownikow urzadzen. Upewnij sie czy nosnik instalacyjny zawiera prawidlowe sterowniki a nastepnie kliknij ok no i po ptokach masakra...

instalujesz z usb 2.0 czy 3.0 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wszedlem do biosu i wyglada sprawa tak:

boot option

- boot option #1 sandisk (pen)

- boot option #2 p1 hl-dt-... (dvd rom)

pozniej jest cd/dvd rom drive bbs priorites

Pozniej hard drive bbs priorites

-boot option #1 sandisk (pen)

-boot option #2 plexor (ssd)

Gdy zmieniam w tym 1 boot option priorites tam nie ma opcji (ssd) tylko dvd, pen, lub disabled

Nie mam usb3.0

Ja juz wymiekam z tym.... chyba czuje ze bede musiec sklonowac dysk o ile sie da !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tadzik443 - to jest nieważne jeśli bootuje z pena. Włóż tylko dysk SSD na czas instalacji do tej zatoki gdzie jest poprawnie wykrywany, ustaw odpowiednio bios pod kątem MBR, wykonaj prawidłowo pendrive z systemem pod kątem MBR, instaluj z USB 2.0

Pendrive sformatowany, pobrany system sprawdzone sumy kontrolne.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie