Skocz do zawartości

Najlepsza na chwilę obecną zoptymalizowana modyfikacja siódemki x64?


skorpi25061

Rekomendowane odpowiedzi

być może napiszę nie na temat.. ale polecam najbardziej wgrać sobie czystą siódemkę z forum z najnowszymi aktualizacjami zintegrowanymi w obrazie. Dopasować do siebie czy ma być to wersja pro, home czy może jakaś mniejsza lżejsza podstawka.. 32 bit czy 64 bit. I po wgraniu dostosować, zoptymalizować ręcznie samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam poprzednią wersję od WinCluba, ale chyba coś się stało z nią - ponieważ za każdym razem po każdej instalacji się buguje pasek start, lub coś innego - aczkolwiek sumy kontrolne się zgadzają.... ściągam teraz wersję z marca, i też chciałbym odrazu sobie ściągnąć jakąś modyfikacje. :)
 

 

Z resztą nigdy nie będe szczęśliwy z żadnego windowsa, od siódemki w górę.... Całe życie używałem windowsa XP i było dobrze, tyle że z wiekiem czasu zaczął mnie ograniczać... A z tymi znowu zawsze jakieś krzywe akcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam poprzednią wersję od WinCluba, ale chyba coś się stało z nią - ponieważ za każdym razem po każdej instalacji się buguje pasek start, lub coś innego - aczkolwiek sumy kontrolne się zgadzają.... ściągam teraz wersję z marca, i też chciałbym odrazu sobie ściągnąć jakąś modyfikacje. :)

 

 

 

 

Czyli sam prosisz się o problemy.

Zainstaluj czysty system [ o ile masz licencję] bez żadnej optymalizacji i działa jak marzenie.

Pod SSD tylko należy wyłączyć indeskowanie i kilka innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, ze wstawek z 2015roku nigdy nie korzystałem....

 

Zaciekawił mnie ten bug z paskiem start itp. Jakie bugi jeszcze miałeś oprócz paska? Były one już prosto po instalacji systemu, czy może po wgraniu sterów? czy po wgraniu oprogramowania? aktualizacji? A może dopiero po użyciu jakiś narzędzi optymalizujących / wycinających coś z systemu?

 

Pytałem o starsze wstawki bo ciekawi mnie czy jak były wcześniejsze wstawki tzn. wcześniej niż z marca tego roku.. to czy tam też miałeś takie bugi czy może w wczesniejszych obrazach nei miałeś tych bugów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainstalowałem wersję zmodyfikowaną ''Win DreamOS - New Extreme [x86-x64] 2k17"" co zapewnie jest bazowane na tej wersji ''Windows 7 Sp1 (x86.x64) grudzień 2016 winclub PL'' i co restart komputera za każdym razem się buguje pasek start. A dokładniej nie wyświetlają się ikonki, lub nawet jak są to zero reakcji na kliknięcię w nią... Co najlepsze dzisiaj znalazłem rowiązanie na YouTube... Trzeba zamknąć proces Explorer.exe i ponownie go odpalić i wtedy działa normalnie... A co do samej zmodyfikowanej wersji bardzo, bardzo wątpie w jej całokształt optymalizacji... Ogólnie brak jakiejkolwiek odczuwalnej różnicy między tymi dwoma wersjami. Różnice chyba stanowi jedynie waga instalki i ta śmieszna ilość procesów gdy przy oryginalnej wersji jest może z pięć procesów...

TTYGerh.png
moxbAQd.png

Naprawdę wątpie żeby taka ilość procesów nie miała wpływu na wydajność sprzętu.... Ogólnie ostatni raz zainstalowałem jakąkolwiek modyfikację siódemki, nic to nie daje - chyba nawet dłużej startuje system... Zajmuje 1gb mniej, a prędzej czy później coś będe chciał zrobić i nie zrobię bo kastrak taki już jest... Napaliłem się tylko dlatego na to bo gram w różne gry i myślałem że drobnego kopa to da, aczkolwiek nic z tego.:(

 

Ale jak już jest, to niech sobie będzie do następnej reinstalki systemu. :D

 

Z tego co pamiętam, to chyba jedynie modyfikacje windows'a XP były coś warte od Sromotnika gdy się miało naprawdę tragiczny sprzęt. :P

 

To na tyle by było. :)


Zaciekawił mnie ten bug z paskiem start itp. Jakie bugi jeszcze miałeś oprócz paska? Były one już prosto po instalacji systemu, czy może po wgraniu sterów? czy po wgraniu oprogramowania? aktualizacji? A może dopiero po użyciu jakiś narzędzi optymalizujących / wycinających coś z systemu?

 

Pytałem o starsze wstawki bo ciekawi mnie czy jak były wcześniejsze wstawki tzn. wcześniej niż z marca tego roku.. to czy tam też miałeś takie bugi czy może w wczesniejszych obrazach nei miałeś tych bugów ;)

Ten bug występuje przy pierwszym ręcznym wyłączeniu i włączeniu komputera, nie mam potrzeby nic instalować na świeżym systemie próćz sterowników do grafiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to błąd sterownika od grafiki skoro na czystym i zmodyfikowanym systemie takie rzeczy się dzieją? Bez sterownika graficznego też taki bug jest? Sprawdzałeś?

Nie sprawdzałem, jak odczytałem twój post to już dawno byłem po formacie - kiedyś sprawdzę, nie będe teraz przeprowadzał kolejnej instalacji... Jak będe miał informacje na ten temat to dam Ci znać...

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co do samej zmodyfikowanej wersji bardzo, bardzo wątpie w jej całokształt optymalizacji... Ogólnie brak jakiejkolwiek odczuwalnej różnicy między tymi dwoma wersjami. Różnice chyba stanowi jedynie waga instalki i ta śmieszna ilość procesów gdy przy oryginalnej wersji jest może z pięć procesów...

Kwintesencja różnicy modyfikacja vs czysty system :P 

Na czystej wersji Windows 7 SP1 RTM z MSDN tez masz ten problem? Mozliwe że albo któraś aktualizacja robi problem, lub jest konflikt sterownika z aktualizacją. Musisz potestować różne wersje Windows 7, wtedy  wykluczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie