Jump to content
WinClub
Masteralien

Skutki uboczne stosowania ComboFix

Recommended Posts

 ComboFix to nie jest narzędzie do "tworzenia loga", tylko bardzo ingerencyjny program, który zgodnie z przyrostkiem w nazwie robi potężny "FIX" oraz modyfikuje system.
 Użytkownicy, którzy prawdopodobnie mają czysty system, są w paskudny sposób zmuszeni do przejścia przez ingerencyjną rundę skanującą, tylko po to by "wytworzyć log"?! To nigdy nie jest w pełni "tylko-do-odczytu", a w skutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności czy pecha może się zdarzyć, że zostanie nawet pogorszony stan dotychczas sprawnego Windows.
 Procedury ComboFix w szczególnych przypadkach mogą doprowadzić do uszkodzeń systemowych (błędne użycie programu, interakcja z określoną infekcją lub innym oprogramowaniem, nieprawidłowy restart komputera, błąd programowy etc...). Więcej na ten temat po tym linkiem.
 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież o tym jest wiadomo od lat...współczucie dla nagminnie polecających i używających tego rygorystycznego programu do byle badziewianej infekcji którą można zwalczyć w inny łatwiejszy sposób...w swojej długoletniej przygodzie użyłem tego programu tylko dwa razy,raz u siebie bez znaczących skutków ubocznych i raz u znajomego który miał tak zasyfiony system (zawirusowany) i nie chciał stawiać od nowa że mu to zaproponowałem i się udało...pamiątkę jaką dostałem po tej walce z jego syfem była infekcja pena jaką przytargałem do domu (na szczęście od razu wykryta i wyeliminowana) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Ja uzywalem 1 raz w zyciu kiedy to bylo na topie, a do dzis wielu znafcow to poleca, ba zajmuje sie logami itp nie potrafiac tego robic. Jak infekcja to tylko fixitpc.pl bo to jedyne forum w Polsce obeznane na 100% w temacie z wieloletnim stazem (jeszcze pamietam czasy searchengines ktore zeszlo na dno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na fixitpc ostatnie porady były do 2010 roku [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i tam ani nie jest polecany, ani nikt się nie zajmuje combofixem. Amen. "Zdechło" wsparcie do combofixa i tylko producent spamuje kolejnymi wersjami, choć sam ostrzega przed szkodami.

Ten program wyrzyna szkodliwe/zepsute pliki z oprogramowania systemowego i innych aplikacji, przez to gro oprogramowania przestaje działać.

Usuwanie pozostałości po combofixie jest też problematyczne. Jedyna zaleta, to pobrać, uruchomić, zainstalować konsolę odzyskiwania i zamknąć, usunąć program.

Trzy lata temu sam miałem pretensje do fachowców, że odpuścili. To mój własny post: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Nadal dają nowe wersje combofixa i to działa na granicy - albo naprawi, albo zepsuje, a nikt nie poradzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ComboFix nie służy do tego, by po jego użyciu dalej normalnie korzystać z komputera. Jest po to, by móc zgrać dane i w bezpieczny sposób przenieść je na inną pamięć w sytuacji, gdy nie mamy innej możliwości (LiveCD, wyjęcie dysku itp.) Po jego użyciu system należy postawić od nowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information