Skocz do zawartości

Jak się obronić przed WannaCry? (i jego odmianami)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To stwierdzenie raczej odnosi się ogólnie do systemu, czyli jak każdy system, nie tylko Windows, zawsze jest coś do załatania. Coś co człowiek stworzył, drugi człowiek jest wstanie, to pokonać. Druga sprawa, to ciekawe jak wygląda tłumaczenie słów założyciela Kaspersky?  :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem newsa ze nawet hackują pliki ISO systemy linuxowe z ransormware podobny był integrowany złośliwy kod do Wannacry i jedynym bezpiecznym miejscem jest torrent P2P i sprawdzanie sum. Tak było na forum i Ubuntu.

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avast Ransomware Decryption Tools ( 17 in 1 )

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jeśli ci pomogłem daj strzałeczkę, ciebie nie kosztuje mi zwiększa reputację. Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Czytam nie tylko te posty o już ogłoszonym zainfekowaniu. I nadal nie rozumiem jednej zasadniczej prostej żeczy.  Jak można złapać to ustrojstwo ? tak jak w przypadku czegoś tam w poczcie google,ludzie płaczą i lamentują, a ja nic. W domu kilka komputerów, korzysanie z neta do woli, i nic. Poczta na google jest, ba nawet odwiedziłem kilka stron +18. Nie kożystam chyba tylko z bankowości internetowej,fejsa , i zadnych serwisów społecznościowych. Więc proste pytanie mam. Co trzeba zrobić aby dostać w prezencie adidasa nie do pary. Dlatego że to  co się dzieje , jest dla mnie mocno nie zrozumiałe. Natomiast,co do MS i wirusy. Nie od dziś wiadomo że i tam były one tworzone,w celu zasiania paniki, i tworzenia łatek na szybko,a potem pod niebiosy wznoszenie, MS , z tłumnym okrzykiem (jesteś wielki) . Wirusy i linuksy. Od czasów podmiany iso na serwerach mint-a nic nie działo się. Przynajmniej , ja o tym nic nie wiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bug niedotyczy Windows 10. Ale...

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Dyski SSD z układami MLC są podatne na ataki

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Po ataku WannaCry - dlaczego wniosków nie warto lekceważyć?

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

[ Wysłane z satelity Falcon9 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakoś dużo tych nowych wirusów, ataków itp.

Czy mogę się czuć bezpiecznie z serwerem na Windows Server 2016 z zainstalowaną łatką łatającą dziury w sambie, oraz z wystawionym portem 445 na publicznym ip?

Czy może na czas tych ataków zablokować większość portów razem z 445?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w Polsce nie było takich zgłoszeń, tj. nie zgłoszono takowych infekcji. Pewnie były, ale powód "niezgłoszenia" pozostawię w domyśle. ;)

 

Nie chodzi o wchodzenie "gdzieśtam". Wystarczy, że komp jest podłączony do sieci.

 

Jeśli nie wyłączasz aktualizacji systemu (w przeciwieństwie do zaleceń 90% pseudo-informatyków, którzy zrobili Tobie/komuś "darmowy" Windows), to nie masz powodów do obaw. Poprawka blokująca to cuś wyszła nawet dla niewspieranego od 3 lat Windows XP. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] (choć tu piszą o 16 latach, ale oni liczą od pierwszego wydania systemu, bo wtedy w nagłówku artykułu lepiej wygląda "16 lat" niż "3 lata". Prawda? ;) Pismaki. :L)

No raczej ja odkąd mam Windowsa 98 SE to zawsze robię aktualizacje i zawsze mi aktywator bez problemów działał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antywirusy nie umieją blokować małych skryptów. Takie ciasteczko właziło i uruchamiała się strona, bo właśnie taki przykładowy  szyfrujący wirus Komorowskiego wlazł, Absolutnie przepuszczają wszystko z serwerów googla, bo to "dobre znane pliki". Przepuszczają wsio jak leci i ląduje w windowsie z serwerów MS. To też wszystko jest "dobre, znane" pomijane.

Gdy przyjdzie wannacry, albo inne sry, to antywirusy na systemach przepadną. Teraz reklamują, że potrafią blokować wirusy szyfrujące. Na tym zarabiają. Potem inne bzdury będą wmawiać.

 

Kochanowski pisał, że Polak i po szkodzie głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradziło jedno słowo - Hakerzy z Chin?

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Tego jeszcze nie było - wirus zaatakował restauracje

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

Kolejna grożńa luka zgłoszona przez google microsoft tym razem drugi raz załatał.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Użytkownicy starszych wersji Windows są narażeni na utratę danych i sporo nerwów. Wszystko przez błąd, który odkryto już w Windows 95. Pozostaje niezałatany i nie jest pewne, że będzie.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

[ Wysłane z satelity Falcon9 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CybereasonRansomFree.msi (4.3 MB)

 

4uF6Sz0.jpg

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Get ransomware protection (including WannaCry) for your PC with RansomFree

Protects against 99% of ransomware strains, including WannaCry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie