Skocz do zawartości

Niezabezpieczone połączenie Opera problem


cyshe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pewien problem,dzisiaj gdy odpaliłem kompa,chyba musiało Mi wgrać aktualizacje,niechcący bo najpierw wyskoczyło że system fałszywy na pulpicie to wyskoczyło,i potem kazało Mi aktywować system dzisiaj ! dokładnie nie pamiętam co pisało,więc postanowiłem zrobić formata,dodam że przed formatem data nagle zmieniła się na komputerze na 2008r :O Postanowiłem zrobić formata,gdy juz to zrobiłem i doszedłem do pulpitu data była nadal inna,ale juz 2015,wyciągałem nawet baterie z biosu i nic ;/ musiałem ustawić ręcznie,no ale dobra,gdy już poustawiałem i zabrałem się za instalacje programów w tym przeglądarki OPERA no i się coś namieszało,gdzie nie wejdę wyskakuje że |połączenie niezabezpieczone,nieszyfrowane| ... i wszędzie tam gdzie mam wpisać login itd pisze połączenie niebezpieczne ble ble ble.

 

Spotkał się ktoś już z czymś takim? jak to rozwiązać? czy to możliwe że po aktualizacji na modyfikowanym windowsie?  że wykryli że pirat czy coś i teraz co mam z tym zrobić? bo już 3 systemy wgrałem,i ciągle to samo,poza datą,bo gdy zmieniłem ręcznie to jest... 

 

W załącznikach jest zdj,na jednym pokazuje ze nie ma,ale jak robie temat pisze że jest certyfikat,ale na innych stronach nie ma,i nie wiem czy mogę sie bezpiecznie logować czy nie? 

 

Pozdrawiam i czekam na odp,bo nie wiem co mam robić;/

 

P.S: zapomniałem,wcześniej w ogóle nie mogłem się zalogować tu nawet na forum,wpisywałem login itd i tak jakbym nic nie wpisał...

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest to normalna praca przeglądarki,bo na większości stron pisze iż połączenie niezabezpieczone,czy to chce wejść na poczte wp, czy jaką kolwiek inna,nawet przez jakiśczas nie mogłem zalogować się na to forum,bo pisało to samo,teraz o dziwo tu juz jest zielona kłódka :) Ale na innych stronach nie,więc nie wydaje mi sięaby byłą to normalna praca przeglądarki dlatego iż wcześniej nie miałem czegoś takiego.

 

Wgram na nowo i przeglądarkę i eseta,i zobaczymy :P

 

UP&EDIT: Odinstalowanie antywirusa i przeglądarki i wgranie na nowo nic nie zmienia,wciąż na większości stron brak bezpiecznego połączenia,zmiana przeglądarki też nie pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeglądarce? a gdzie jest w operze  antyvirus,bo nie mogę znaleść takiej opcji : ( no chyba że chodziło Ci o zwykłego antywirusa,eset,ale właśnie podłączyłem drugi jakiś stary dysk i mówie wgram tam i zobacze,i nadal tak samo,świeżo po formacie,antywirusa nie ma,więc to nie możliwe że przez antyvirusa :)

A wszystko stało się chyba po tych przypadkowych aktualizacjach,bo po tym zaczęły się szopki ,z datą po wgraniu systemu,raz była 2008r a później 2015r musiałęm ustawic ręcznie,no ale głównie chodzi mi to z netem,bo nigdzie wejść nie mogę,prawie nigdzie,bo akurat tu na forum szyfruje,ale dużo innych stron nie,gdzie nigdy wcześniej nie miałem tego problemu :( masakra,jestem na skraju załamania :D hehe

 

 

a i dodam że po formacie,i podpięciu do neta,zegarek powinien sam się aktualizować,a on tego nie robi,muszę ręcznie wejść i przestawić na aktualizuj z czasem z internetu czy jakoś tak,dopiero wskoczyło na normalna godzine,naprawde,ja już jestem bezradny,nigdy nie miałem takiego problemu :( a już ze 4 formaty robiłem i znó baterie z bios wyciągałem i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bateria z biosu już słaba skoro nie trzyma ustawień...z tym antywirusem w przeglądarce to pewnie chodziło o blokowanie reklam czyli o ikonkę w prawym górnym rogu ale pewniakiem to coś innego...sam używam opery i nie ma z nią żadnego problemu...sprawdź jej ustawienia może tam się coś poknociło...poszukaj też czegoś na temat infekcji w biosie i to sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie mam pojęcia,a mówie,stało się to na jednym z winndows"ów z tego forum,bo jakimś cudem aktualizacje się najwidoczniej pobrały,ale po resecie itd nie instalowały się,jednak gdy wyłączyłem komputer i włączyłem,no to stało się,wyskoczył komunikat coś tam windows może być fałszywy coś  tam ble ble ble,nie pamiętam dokładnie,i wyskoczyło okno żebym aktywował system dzisiaj ! ale dałem zrób to później czy tam pomiń,znikło,ale przez chwile ekran taki się zrobił,jakby to powiedzieć,jakby grafika się pierdzieliła,takie jakby jakieś efekty specjalne :D koloru lekko różowego,wychodzące od środka ekranu po przegi,gdy to zobaczyłem zresetowałem komputer,odpalił normalnie,ale od tamtej pory już nic nie jest normalne. Właśnie znów po formacie z nadzieją iż już będzie wporzo.

 

Czy antywirus jest czy nie, nic to nie zmienia,przeglądarki to samo,opera,comando czy comodo nawet wgrywałem,firefoxa na każdej jest to samo ;/  Ostatni raz próbuję,może wezmę baterię z BIOSu od innego kompa,chyba nic się nie stanie? jeśli będzie pasować,bo powaga,nie wiem kompletnie co mam robić,ale daty już się nie zmieniają,odkąd ustawiłem ręcznie,nawet z prądu kompa odłączyłem podczas pracy i nic,wszędzie pisze brak certyfikatu ,no że połączenie niebezpieczne,niezaufane itp itd.

 

Nie raz się miało różne problemy,ale to Mnie zbytnio przerasta,jestem zwykłym użytkownikiem i nie posiadam takiej wiedzy żeby samemu się z tym uporać,a w necie już szukałem ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi,tylko no na nie których jest zabezpieczenie stronach ale w większości nie ma,takie strony jak alegro,bank jakiś itd to są zabezpieczone,i forum odziwo też ,no ale dużo dużo stron nagle tego nie ma,masakra,aż zbladłem po prostu.


EDIT: Chyba z 10x format,nadal to samo,dużo stron w tym emaile połączenie niezabezpieczone,sory nie chce siać lamentu,ale to stało się po tej modyfikacji z forum,zawsze było ok,zazwyczaj wracałem do wersji SROMOTNIKA ,win 7 lub 8.1 bo były najszybsze i najmniej pamięci ram brały,jednak pokusiłem się na nowa wersje z tego roku win 7,poustawiałem żeby nie robiło aktualizacji,i nie robiło,nagle zrobiło,chyba,tak mi sie wydaje,a stało się to gdy od wyłączyłem kompa,u mnie komp zazwyczaj chodzi na okrągło :)  Mi to wyglądało własnie na jakaś zaawansowana infekcje. Dziwnym trafem,po formacie już 10siątym to lekko,wpisałem w gogle winclub aby tu wejść,jednak na samej górze rzuciło Mi się coś w oczy :O 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] nie wiem co o tym myśleć,ale teraz to mi głowę powyginało :O  

 

Jeszcze raz napiszę,nie chcę siać zamętu ale no dziwne, 

 

Nigdzie nie mogę się logować bo wszędzie to samo,nic nie da rady zmienić,wszystko jest mega po pier****** 

 

MA KTOŚ JAKIEŚ ROZWIĄZANIE :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym było że obrazy z syfem itp....to nie prawda....jadę na tych obrazach już od lat...jaki dokładnie system pobrałeś bo na forum jest ich parę i może pobrałeś coś z lekkich (odchudzonych).Wujek google jako główną przyczynę tego podaje problem z datą i godziną którą należy poprawnie w biosie ustawić.Zobacz też tu [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i przeskanuj kompa programikiem TDSSKiller.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazy są czyste. Sam używam od lat, miałem problem tylko raz na laptopie z wersją z marca, post do znalezienia na forum ;) Miałem XP, Visty, 7, 8.1 i 10 stąd o żadnych takich numerów nie było. Co do wysyłania kluczy (sic!) wg. gości z Wykopu - hmm. kto co sobie poinstalował nie wnikam ale tamten post wygląda jakby ktoś sobie napisał od tak, bez sprawdzania bo nie umiał nawet pokazać dowodów. Z resztą temat walkowany tysiąc razy i tyle też razy tłumaczyliśmy takim osobom że systemy są czyste, nic nigdzie nie wysyłają (no chyba że do M$ :E

 

Przypuszczam że BIOS nie trzyma Ci ustawień i data sama się przestawia. Co do połączeń w Operze - spróbuj np. na Chrome. Mam Operę i czasem lubi rzucić takim certyfikatem. Który dokładnie system masz z forum? Jakie poprawki zainstalowane? (wrzuć screeny itp.) To co widzę dotychczas to ogólniki które nie prowadzą do rozwiązania Twojego problemu. Robisz dokładne formatowanie z usunięciem partycji czy nadpisujesz pliki przy instalacji?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem,dokładnie jaki to system był na pewno widnows 7 jakiś obcięty,modyfikowany,z tego roku,Ja nie mówię że to od was coś,ale dziwny zbieg okoliczności,ja raczej nie szukam i nie ściągam z neta nie wiadomo czego... 

 

a zmiana przeglądarek nic nie daje,chrome,firefox,comando czy jakoś tak,opera,ale zrobiłem krok do przodu,!    Mianowicie,nie wiem skąd co jak,do poczty już mogę się dostać,pozostało jeszcze kilka stron niezabezpieczonych,do sedna: utworzyłem na pendrive RESCUE DISC ! Dobre 2h trzepało dysk, i wykryło 39 INFECTED FILES !!!! Jak to zobaczyłem to aż przestałem wierzyć w cokolwiek:O ;/ z tego pozostało jeszcze 8,których nie skasowało,i z tego co wyglądało,były to aktywatory ich nie skasowało,albo źle zrozumiałem,gdzieś zapisało Mi plik w notatniku ze skanu czy jakoś tak,tylko nie wiem gdzie. Jednakże problem nie do końca zniknął bo no pozostaje jeszcze pare stron.... ale chociaż na poczty już wejść mogę :)

 

także nie wiem,dlaczego tak się stało,pamiętam tylko że napewno był to winndows z forum,nieraz przecież zasysałem i działało super,no i to,że to stało się jak wyłączyłem kompa,a na ikonie od zamykania było te okienko,od aktualizacji,no wiecie... ale dziwne bo nie konfigurowałem aktualizacji,także były niby wyłączone,no i gdy uruchomiłem kompa,stało się to co opisywałem wcześniej. Będe działał dalej,może uda się przywrócić wszystko jak było,ale nie mam zielonego pojęcia jak to się stało,to było coś jak atak z zaskoczenia .

 

hehe ale pamiętam też jeszcze wersje sromotnika,jak instalowałem to takie grzybki halucynki były,i za każdym razem w myślach było takie coś | kurde,to chyba mi infekuje kompa| ale to moja taka tam teoria gdybania,bo ja nie wiem skąd to się w stu procentach wywiodło,także nie obwiniam nikogo,narazie :D puki co :D  zobacze czy cos uda się jeszcze zdziałać,bo serio nic nie pomagało,od rana dzisiaj kompa formatuje aż już oczy mam spuchnięte ... -,- 

 

P.S: Dobrze że jestem biedny jak mysz kościelna,także chociaż tyle że  raczej $$ nie zniknie czy coś,bo nie ma co zniknąć,hah. -,- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz inne partycje (które mogą być już zainfekowane) oprócz systemowej to choćbyś postawił system i sto razy to będzie on od nowa infekowany za każdym razem.Na twoim miejscu przeskanował bym dyski z poziomu boot w sprawach infekcji i dopiero później stawiał system...sprawdź też czy trzyma ci te ustawienia w biosie (data,godzina) bo jak tego tam nie ustawisz to systemowo dalej może być nie tak.Dużo chaosu jest w tym co piszesz i jak ci ktoś doradza to zastosuj to o czym pisze a ty brniesz w jakieś odblokowywanie stron na zainfekowanym systemie co się źle skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,skanowałem wcześniej z poziomu boot,różnymi live cd-usb,z 4 różne,dla upewnienia,wcześniej wykryło tam coś,pisałem o tym wyżej,jednak nie wiem skąd co jak i gdzie,teraz już nic nie wykrywa. 

 

Zatem tak,wszystkie partycje skasowane,utworzone na nowo,sformatowane,Wgrany jest Windows 7 x64 z 31marca od A-TEAM (ten nie modyfikowany)  ,dodatkowo zmieniłem baterię BIOS"u ,od gorszego parametrami kompa,czyli starszego :P ale skoro działa to działa,mam wrażenie że komp lepiej chodzi :P  (czas zsynchronizowany na windowsie z internetu,data,godzina wszystko się zgadza)

 

Sterowników jeszcze nie instalowałem,anty-virusa też nie.Data jest,odłączę od zasilania,też jest,wszystko ok,czyli bateria od biosa trzyma:) Jednak  takie strony jak wp.pl pisze że połączenie nieszyfrowane,tak samo z portalem fotka.pl  gdzie na tym drugim tam gdzie podaje sie login piszę na czerwono nie podawaj loginu itd połączenie nie szyfrowane,tylko te strony zostały,reszta chodzi ,nie wiem jak mam to wytłumaczyć,i to że już nic nie wykrywa antyvirusem z poziomu boot,czyli wygląda na to że już czysto. Tylko z tym fotka.pl mnie męczy,bo czasem tam wejdę jak to się mówi |obczaić| i wcześniej zanim opisywany problem się stał,tego nie było,czy mógłby ktoś sprawdzić czy na fotka.pl,    wp.pl     ,onet.pl też  pisze że połączenie niezabezpieczone,? bo teraz elegancko wszędzie na zielono kłódki że połączenie zabezpieczone ale pozostały właśnie te portale,jak to mam wyjaśnić?  

 

P.S: Na stronie od routera domowego też pisze że nie szyfrowane, a może to przez jakieś aktualizacje przeglądarek? powprowadzali jakieś nowości? bo no zanim to się stało to tak nie miałem,a stało się tak gdy zgasiłem kompa,i wieczorem odpaliłem ,no to co wyżej psiałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz operę. Ja spróbuję wyjasnić na firefoxie. 1[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] to wszędzie już jest takie SSL wykrywane jako niezabezpieczone. Teraz zabezpieczone tylko [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] a co za tym idzie - trzeba ustawiać przeglądarkę, żeby nie pokazywało czerwonego przekreślenia w pasku adresu i żeby wpuszczało na strony niezabezpieczone.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

W about:config trzeba ustawić:

wczytywanie niezabezpieczonej strony
security.mixed_content.block_active_content  - false
wczytywanie zawartości częściowo szyfrowanej
security.mixed_content.block_display_content  - false

 

Oczywiście, że trzeba korzystać z dodatków chroniących przed szpiegostwem przekierowaniami i malware - choćby Disconnect.

 

Na przykładzie slimjeta, to jest prościej. W ustawieniach trzeba znaleźć prywatność i mieć poodznaczane to:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeszcze to:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Chrome ma podobnie i w ustawieniach opery też to jest.

 

Czasami wchodzi się w opcje internetowe, zawartość i czyści się bufor SSL. To czyści bufor także dla innych przeglądarek. To często pomaga przy błędach z SSL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitaro, Postanowiłem wgrać ostatni raz system , zaraz zabieram się za instalację,wgram przeglądarkę slimjest albo tego firefoxa i zobaczymy,a walne formata dla pewności,bo to jakaś czarna magia po prostu,nigdy wcześniej nie było takie problemu,a teraz nawet na router wejść nie mogę,bo pisze no nieszyfrowane, ale dlaczego tak się stało?  nie mam pojęcia. a co do tego co podałeś ABOUT CONFIG to gdzie to mam znaleźć,dla mnie poważnie to czarna magia.

 

Dobra,robię ostatni raz formata,bo już po nocach Mi się te wszystkie formaty śnią i widzę we śnie połączenie nieszyfrowane :D ogród zarósł już trawą bo od 2dni walcze z kompem bez przerwy ::D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj użyć Cent Browser to też jest na bazie Chromium przeglądarka z którą nie miałem problemów od początku (jakieś pół roku) w przeciwieństwie do normalnego chroma + bierze mniej zasobów tylko musisz zaznaczyć w opcjach żeby dział na jednym procesie i oczyszczał pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem ? Akurat te strony o których wspominasz nie są szyfrowane .. np. Onet ale wystarczy, że klikniesz w odnośnik do poczty i natychmiast pojawia się protokół " https " oznaczający szyfrowane połączenie. Identycznie w Fotosiku ... spróbuj się zalogować.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wejściu w ustawienia routera też mi pokazuje połączenie nieszyfrowane ale nie mogę sobie przypomnieć czy tam była wcześniej kłódka czy nie,ale mogę normalnie wchodzić na niezabezpieczone strony a fakt faktem ze jak wchodzisz na pocztę to pojawia się szyfrowanie  czy to  onet czy wp.Doczytałem u wujka że jest to związane ze zmianami w przeglądarce (przeglądarkach) i występują na stronach które przy logowaniu nie wykorzystują bezpiecznego połączenia HTTPS tylko HTTP co do nie dawna chyba było normą i dlatego tak się dzieje co nie znaczy że już przestało być bezpieczne (bo do nie dawna było)...krótko mówiąc strony nie przeszły na https i przeglądarki mówią że nie bezpieczne...więc chyba nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdziłbym protokół internetowy, czy dns nie jest ustawiony na opendns. Jeśli tak, to problem, bo opendns przeszedł do cisco i od iluś tygodni jest restrykcja na SSL nieszyfrowane. Chodzi o te adresy serwerów dns 208.67.222.222 oraz alternatywny 208.67.220.220

Był problem na wszystkich przeglądarkach. Zmieniłem na googlowe i wszystkie strony popuściły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sumując : 

 

1.problem z datą z niewiadomych przyczyn nastąpił po wyłączeniu komputera i po kilku h włączyłem i właśnie tak się stało, więc tego tylko nie mogę zrozumieć, ale z datą już jest ok,bo wcześniej po formacie ciągle przestawiało Mi  o 1h do tyłu,tyle że na początku tego problemu : po wyłączeniu i za kilka h włączeniu kompa data była 2008r ! to był szok,bo gdy gasiłem PC to na okienku "zamknij komputer" było te takie okienko że są aktualizacje i zrobi je właśnie po ponownym włączeniu,( tylko nie wiem jakim cudem się zrobiły skoro wybierałem opcję żeby nie robiło aktualizacji ) no i po uruchomieniu była już data 2008r i wyskoczyło iż system może być czy jest fałszywy , czyli to chyba narobiło zamieszania...

 

2.Połączenie niezabezpieczone (nieszyfrowane):  czyli po prostu jakby ulepszyli przeglądarki itd. i po tym co piszecie wygląda na to iż to całkowicie normalne, gdy wcześniej było standardem HTTP a teraz jest HTTPS czyli strony na których wyskakuje połączenie nie szyfrowane to po prostu tak jakby nie zaktualizowały nowych standardów tak? :D -,-

 

 

Kitaro,czyli zmiana przeglądarki na google tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że mówisz o OpenDNS czyli teraz się trzeba się trzymać Google no nic a co do braku szyfrowania to szyfrowanie nie jest na całej stronie tylko raczej na stronie gdzie masz logowanie a przynajmniej powinno być tak jest np u mnie na WP :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać aż wszystkie strony zostaną przekonwertowane na https co jest czynione i może trochę potrwać...ja osobiście bardziej się obawiam strony konfiguracyjnej routera niż jakiej podrzędnej której rzadko używam...ważne że najważniejsze już są ok. a i tak połowa z tych które mam w zakładce na razie po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ja się  przysłowiowo "obsrałem" widząc wszędzie połączenie nieszyfrowane,i na stronach jak i na stronie od routera pojawiło się w tym samym czasie,no ale skoro zmieniają z http na https czy coś to chyba o to chodzi,nawet router resetowałem specjalnym przyciskiem i od nowa musiałem parametry wprowadzać,dyski wykasowane,wszystko porobione,więc to o te http na https chodzi pewnie,skoro wam też niektóe strony pokazują to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sumując : 

 

1.problem z datą z niewiadomych przyczyn nastąpił po wyłączeniu komputera i po kilku h włączyłem i właśnie tak się stało, więc tego tylko nie mogę zrozumieć, ale z datą już jest ok,bo wcześniej po formacie ciągle przestawiało Mi  o 1h do tyłu,tyle że na początku tego problemu : po wyłączeniu i za kilka h włączeniu kompa data była 2008r ! to był szok,bo gdy gasiłem PC to na okienku "zamknij komputer" było te takie okienko że są aktualizacje i zrobi je właśnie po ponownym włączeniu,( tylko nie wiem jakim cudem się zrobiły skoro wybierałem opcję żeby nie robiło aktualizacji ) no i po uruchomieniu była już data 2008r i wyskoczyło iż system może być czy jest fałszywy , czyli to chyba narobiło zamieszania...

 

2.Połączenie niezabezpieczone (nieszyfrowane):  czyli po prostu jakby ulepszyli przeglądarki itd. i po tym co piszecie wygląda na to iż to całkowicie normalne, gdy wcześniej było standardem HTTP a teraz jest HTTPS czyli strony na których wyskakuje połączenie nie szyfrowane to po prostu tak jakby nie zaktualizowały nowych standardów tak? :D -,-

 

 

Kitaro,czyli zmiana przeglądarki na google tak?

A po co zmieniać przeglądarki?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tu powinno być albo automatycznie, albo zaznaczenie użyj następujących adresów dns. Tam można wklejać googlowe.

 

Albo masz pomieszanie ze sterownikami. Pierwszy do chipsetu od producenta mobo, drugi od producenta karty internetowej. Gdy o to nie zadbasz, to potem są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie