Jump to content
WinClub
mateusz73

Windows 10 - Ukryty eksplorator plików (2)

Recommended Posts

Witam w windowsie 10 jest ukryty eksplorator plików 

aby go uruchomić trzeba stworzyć nowy skrót 
na pulpicie klikamy Prawy Klawisz Myszy klikamy nowy i skrót

wpisujemy takie coś 
explorer shell:AppsFolder\c5e2524a-ea46-4f67-841f-6a9465d9d515_cw5n1h2txyewy!App

filemanager_zpsibhooozo.png

Klikamy dalej nazywamy go dowolna nazwą i klikamy zakończ 

Klikamy na nasz skrót 
i otwiera się ukryty w Windows 10 Eksplorator plików
file%202_zpstnnqotqc.png

Nowy eksplorator jest dostępny w Windows 10 w wersji 15063 i nowszych. 

Źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Komentarze pod innym artykułem na ten temat sugerują, że jest to efekt unifikacji Windowsów mobilnych i pecetowych, a cudownie odkryty eksplorator to przeglądarka dla telefonów/tabletów.

Tylko po co to potrzebne.

Na pasku zadań Windows 10 jest przecież odpowiedni skrót, tylko trzeba zmienić w opcjach żeby pokazywał okno ten komputer zamiast domyślnego szybki dostęp.

Ten poradnik to sztuka dla sztuki, nic więcej.

Widać po pasku zadań i obszarze powiadomień że autor wątku ma mgliste pojęcie o komputerach.

Nie rozumiecie, albo coś Wam nie działa. Ten temat jest o ukrytym eksploratorze plików w postaci apki metro.

Spójrzcie na zrzut ekranu w tym artykule. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tylko po co to potrzebne, jeszcze raz zapytam.

W podanym linku jest jasno opisane że ten pseudo eksplorator jest bardzo ograniczony względem normalnego do którego jest lepszy dostęp.

Poza tym- nie znoszą aplikacji Modern bo tak to się nazywa a nie Metro.

...tak dokładniej to UWP. ;)

Ograniczony, bo niedopracowany, dlatego też ukryty. Myślicie, że może to być jakiś krok w kierunku podmiany systemowego eksploratora?

...tak dokładniej to UWP. ;)

Ograniczony, bo niedopracowany, dlatego też ukryty. Myślicie, że może to być jakiś krok w kierunku podmiany systemowego eksploratora?

Oby nie bo wystarczajaco mieszają w ustawieniach ...

Tylko po co to potrzebne.

Na pasku zadań Windows 10 jest przecież odpowiedni skrót, tylko trzeba zmienić w opcjach żeby pokazywał okno ten komputer zamiast domyślnego szybki dostęp.

Ten poradnik to sztuka dla sztuki, nic więcej.

Widać po pasku zadań i obszarze powiadomień że autor wątku ma mgliste pojęcie o komputerach.

Nie rozumiem o co ci chodzi ze mgliste pojęcie znalazłem w necie taki poradnik wstawiłem tutaj i tyle akurat mam duże pojęcie ;) a z tego i tak nie korzystam tylko wrzuciłem dla osób chętnych :)

Nie rozumiem o co ci chodzi ze mgliste pojęcie znalazłem w necie taki poradnik wstawiłem tutaj i tyle akurat mam duże pojęcie ;) a z tego i tak nie korzystam tylko wrzuciłem dla osób chętnych :)

Bez urazy ale w sieci są dziesiątki jak nie więcej podobnych "poradników" które zupełnie nic nie wnoszą a czasem nawet 

komplikują korzystanie z komputera.

Po prostu typowy spam na który nie warto zupełnie zwracać uwagi, ten też jest tego typu.

Co do "pojęcia o komputerach" to na laptopa HP 8440p nie ma sterowników pod Windows 10 ostatni wspierany system to W7 a masz tam zainstalowaną 10 i pewnie działa na protezach od Microsoftu a nie dedykowanych driverach pod W10.

Bez urazy ale w sieci są dziesiątki jak nie więcej podobnych "poradników" które zupełnie nic nie wnoszą a czasem nawet 

komplikują korzystanie z komputera.

Po prostu typowy spam na który nie warto zupełnie zwracać uwagi, ten też jest tego typu.

Co do "pojęcia o komputerach" to na laptopa HP 8440p nie ma sterowników pod Windows 10 ostatni wspierany system to W7 a masz tam zainstalowaną 10 i pewnie działa na protezach od Microsoftu a nie dedykowanych driverach pod W10.

Windows 10 akurat działa bardzo dobrze tylko raz na jakiś czas krzaczy się touchpad ale jak się uruchomi go ponownie to działa normalnie.

No cóż nie moja wina że lubię ten system i mam go już bardzo długi czas 

ludzie na jeszcze gorszych sprzętach instalują win10 i działa bardzo dobrze 

więc nie rozumiem o co ci chodzi są wszystkie sterowniki pod system działa dobrze to niech sobie działa ;) działa lepiej niż win 7 na tym lapku akurat ;)

@Tupak Amaru nie obruszaj się, bo to nie powód. Gdyby każdy równie istotny artykuł spotykał się z taką krytyką, to ludzie przestaliby pisać.

@mateusz73 to nie poradnik, tylko ciekawostka.

@up ... popieram. Chłopak coś znalazł, według Niego coś ciekawego więc wrzucił. 3/4 tematów tego forum to też żadne "prawdy objawione" więc nie ma co się czepiać A już ocenianie kogoś po tym jakiego systemu używa i na jakim sprzęcie to już lekkie przegięcie  :P

O to to to tak wlasnie masz racje