Jump to content
WinClub
kriston

Windows Update nie pobiera aktualizacji

Recommended Posts

Witam 

Mam taki problem otóż windows nie chce pobierać aktualizacji wykrywa że są ale pobieranie stoi na 0% , próbowałem wyłączać usługi windows update i inteligentny transfer w tle usuwałem zawartość software distribution  oraz zmieniałem jego nazwę ale nic to nie daje dalej stoi na 0%. używałem też narzędzia do usuwania problemów z windows update Microsoftu niby coś naprawia ale dalej nie pobiera aktualizacji.

drugie pytanie eset informuje mnie również że są aktualizacje opcjonalne które się nie pobierają w windows update (nie wiem czemu)

Intel Watchdog Timer Driver (Intel WDT)

Intel 100 Series?C230 series chipset family thermal subsystem - A131

Intel Xeon E3 1200/1500V5/6th Gen Intel core Gaussian Mixture Model - 1911

Intel -system- 11-16/2016 12:00:00 AM - 11.6.0.1042

czy warto je instalować  osobno? czy jest sposób aby windows update pobierał również aktualizacje opcjonalne jeśli tak to jaki ?

system windows 10 Home x64 wersja 10.0.15063

procesor intel core i5 6500 płyta msi b150 m3 gaming

GWX Control panel [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] czy masz wszystko ok z updatem (Yes)

najwązniejszy to chipset bo to jest ważne dla microcode z biosem.

Reszta kolejno samo instaluje lub ręcznie

Jeśli dobrze rozumiem, to autorowi wyszukuje aktualizacje tylko pobieranie stoi na 0%. To już nie problem usługi WU. Coś blokuje - Eset? A co do sterowników, to instalujesz ze strony MSI lub nowsze odpowiedniki, ewentualnie w ostateczności z WU.

GWX Control panel [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] czy masz wszystko ok z updatem (Yes)

najwązniejszy to chipset bo to jest ważne dla microcode z biosem.

Reszta kolejno samo instaluje lub ręcznie

Sorry, the page you were looking for in this blog does not exist.

Może wystarczy po prostu poczekać ?

Czekam od rana i stoi na 0%

Jeśli dobrze rozumiem, to autorowi wyszukuje aktualizacje tylko pobieranie stoi na 0%. To już nie problem usługi WU. Coś blokuje - Eset? A co do sterowników, to instalujesz ze strony MSI lub nowsze odpowiedniki, ewentualnie w ostateczności z WU.

Dokładnie wyszukuje aktualizacje po czym ma się zacząć pobieranie i pokazuje się pasek postępu i 0% Eset raczej wątpię mam go już kilka lat i nigdy się nie gryzł z Windows Update też mi się wydaje że coś blokuje ale co... Na stronie MSI nie ma tych sterowników dlatego pytam czy je doinstalować.

Znalazłem jeszcze takie narzędzie ResetWUEng ale też nic nie pomogło dalej stoi na 0% jakieś pomysły ?

System pirat czy oryginał tylko szczerze, a może oryginał ale w okresie testowym czyli nie aktywowany.

Bo na Windows 10 problemów z WU nie ma żadnych są na Vista, 7 nawet na 8.1 ale nie na 10.

Windows oryginał upgradeowany z 7 oryginalnej aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej. U mnie WU nie działa kolejny raz tylko tym razem znane mi sposoby nie działają stąd ten wątek.

A przypadkiem to Ciebie nie dotyczy?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie modyfikowałem menu start

Creators update się ściągnął bez problemu a dzisiaj nie mogę zaktualizować systemu.

Windows oryginał upgradeowany z 7 oryginalnej aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej. U mnie WU nie działa kolejny raz tylko tym razem znane mi sposoby nie działają stąd ten wątek.

Skoro tak to wina leży po twojej stronie, może z jakiegoś trefnego nośnika instalujesz a może coś ważnego wyłączasz w systemie że nie działa Windows Update.

Bo na Windows 10 WU działa bez kłopotu a w wersji Home nawet całkowicie automatycznie i nie można tego wyłączyć bez kombinowania.

Odinstaluj Eset i sprawdź. Jak nic nie da, to i tak jako jedyne rozwiązanie widzę instalację na czysto, bo zaktualizowany system i tak jest ułomny.

jak najlepiej to zrobić ? pendrive botowalny Rufusem ? jak pobiorę obraz ze strony Microsoftu to on mi się aktywuje normalnie ? bo mam system aktywowany cyfrowo nie będzie problemu ?