Skocz do zawartości
Mr.T

Windows Vista Sp2 Finał 2k17 [x86-x64] winclub PL

Rekomendowane odpowiedzi

Windows Vista Sp2 Finał 2k17 [x86-x64] winclub PL

Windows_Vista_2.png

Informacja

Podstawa org. pl obrazy pobrane z MSDN.

Zmiany wzgledem oryginału:

- dodano pakiety DotNet. Framework

- Zintegrowane wszystkie poprawki za wyjątkiem bazy virusów i Malicious Software Removal Tool (które co miesiąc i tak będą nowe)

(w WU mogą się pokazać 3 poprawki które są już zintegrowane ale widocznie brakuje czegoś i należy dociągnąć)

to tyle :D.

Wersja x86 zawiera:

- Starter (x86)

- Home Basic (x86)

- Home Premium (x86)

- Business (x86)

- Ultimate (x86)

Wersja x64 zawiera:

- Home Basic (x64)

- Home Premium (x64)

- Business (x64)

- Ultimate (x64)

x86 - ISO waży 3.19 GIGA / x64 - ISO waży 4,17  GIGA 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym wywalił jak by instalka 32bit zajmowała max 1.5gb i była okrojona ze śmieci a tak dalej będe się męczyć na lagach... 

PC wspiera wpełni JEDYNIE viste [nawet do win 7 sterów brakuje(brak dźwięku etc) i nawet google nie pomaga] -> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na win 10 same problemy, dźwięk nie działa, jakieś ściny etc. Szkoda że Mr.T nie robisz wersji pociętej :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tam nigdy problemów z Vista nie miałem..od SP2, stabilny jak beton, bez telemetrii. Przecież jest Sunrise Vista, którym mozesz wstępnie zmodyfikować system, ale nawet bez tego nigdy lagów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym wywalił jak by instalka 32bit zajmowała max 1.5gb i była okrojona ze śmieci a tak dalej będe się męczyć na lagach... 

Ale oryginalna Vista nie ma śmieci to co w niej ciąć.

Kup SSD to i lagów nie będzie.

Po drugie nie wierzę że do karty dźwiękowej Realtek nie ma driverów pod Windows 7. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i racja pobiere te wersje. Próbowałem różnych sterów ze strony realtek i. in. i żadne nie działają - nie wykrywają sprzętu. Na viście będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@godfather - a jakim cudem działa ci USB 3.0? - nigdy nie było, nie ma i nie będzie sterowników USB 3.0 Intela pod XP i Vistę. Jakim cudem działa ci poza ułomnym wyświetlaniem obrazu skoro nigdy nie było, nie ma i nie będzie sterowników do grafiki zintegrowanej Intela HD4600, a nawet wcześniejszej HD4000 pod Vistę? - dodatkowo dopiero od Win 7 działa technologia Optimus. Skoro nie ma sterowników wlan to i bluetooth nie będzie działał. Tu masz sterowniki do tej karty - nie ma do Visty, ale są do XP - możesz spróbować zainstalować te od XP w trybie zgodności lub od Win 7 ręcznie z pliku inf: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy raz widzę żeby ktoś wolał Vistę zamiast Windows 7, a kilka lat siedzę na forach komputerowych.

Daj sobie spokój z Vistą każdy nowszy system jest znacznie lepszy może laptop ma jakąś licencję na 7 czy 8.1 to taki instaluj a nie ułomną w tym wypadku Vistę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może te ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na stronie Atheros jasno pisze że nie ma driverów pod tą kartę na Vistę to jakim cudem są na jakiejś stronie-wynalazku.

Poza tym jak napisał wiktorynek nie ma wielu innych sterowników a nie tylko Wlan.

Powiem wprost Vista na tym laptopie to poroniony pomysł i nie wiem dlaczego tak się uparł-czyżby miał licencję Box na Vistę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

grafika dziala na sterownikach od win7 i nie ma problemów, bluetooth nie uzywam a na viste chcialem przejsc na jakis czas ze wzgledow entuzjastycznych, nic poza tym. vista nie jest ułomna, to bardzo dobry system kiedy otrzymal sp2. na viscie siedzialem ostatnio 10 lat temu, a lapka mam bez licencji, raz na jakis czas zmieniam systemy na win7, win8.1 albo win10 i znow zatesknilem za vista

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

grafika dziala na sterownikach od win7 i nie ma problemów, bluetooth nie uzywam a na viste chcialem przejsc na jakis czas ze wzgledow entuzjastycznych, nic poza tym. vista nie jest ułomna, to bardzo dobry system kiedy otrzymal sp2. na viscie siedzialem ostatnio 10 lat temu, a lapka mam bez licencji, raz na jakis czas zmieniam systemy na win7, win8.1 albo win10 i znow zatesknilem za vista

aaaa bo taniej tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo mam licenjce na wyzej wymienione systemy, nie rozpatruje tego w tej kategorii. po formacie instaluje system, na ktory mam ochote, na ktorym dawno nie pracowalem. to moj wybor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takich sytuacjach zwykle polecam masochizm i instalacje XP na SSD :trollface:

Sterowników nie ma i nie będzie, stery z nowszego systemu nie podejdą do starszego. W sytuacji gdy chcesz się pobawić starszym systemem polecam VirtualBox - nie ma problemów z driverami.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem pendrive'a Rufusem, opcja GPT. Chciałem przetestować ten system obok Windowsa 8.1. Niestety, ale mam błąd "0xc00000d", plik "EFI\Microsoft\BOOT\BCD". Sprawdziłem na Wikipedii i Vista w wersji SP2 napewno obsługuje format GPT. Czy popełniłem błąd przy tworzeniu bootowalnej pamięci USB czy zwyczajnie ta modyfikacja nie obsługuje GPT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi