Jump to content
WinClub
casoni

Przeniesienie systemu na drugi komputer

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie. Mam stary komputer z Windows 10. Chciałbym przenieść sklonowany system acronisem na drugi komputer. Jeśli ten Windows był aktywowany to czy będzie również widoczna aktywacja na drugim komputerze? Czy będę musiał kupić nowego Windowsa?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Aktywacja nie zadziała. Sklonowany system w prosty sposób możesz przenieść tylko na identyczny komputer. Jak przeniesiesz do innej specyfikacji sprzętowej, to podczas uruchomienia będzie BSOD. Musisz usunąć wszystkie sterowniki, albo uruchomić w nowym kompie w trybie awaryjnym i wtedy usunąć sterowniki.

Jeśli przełożysz dysk z jednego pc do drugiego system normalnie się uruchomi

To tylko kwestia losowa, czysty przypadek - jak będzie niepasujący sterownik pamięci masowej, albo nawet inne ustawienia w biosie(AHCI-Compatible), to nie uruchomi się. 

albo nawet inne ustawienia w biosie(AHCI-Compatible), to nie uruchomi się. 

Tutaj się zgodzę co do reszty nie koniecznie, wyskoczy na początku konfigurowanie urządzenia i win10 sie uruchomi, wielokrotnie testowane.

Jeśli masz system na licencji Box to jak najbardziej możesz go legalnie przenieść na drugi komputer.

Ale z pierwszego musisz odinstalować aby ponownie na drugim aktywować.

Oczywiście tylko czysta instalacja na docelowym komputerze a nie żadne tam klonowanie dysku.

p.s.

Wiem że na tym forum nie pochwalają legalnych Windowsów, nawet jeden z modów wyśmiał mnie za polecenie lapka z legalnym systemem.

p.s.
Wiem że na tym forum nie pochwalają legalnych Windowsów, nawet jeden z modów wyśmiał mnie za polecenie lapka z legalnym systemem.

że wyśmiał to nie znaczy że nie pochwalają :) 

Przewróciłbym acronisem gdzie jest możliwość przywracania bez sterowników jeśli jest inna konfiguracja sprzętowa. Z tym nie ma problemu, bo przy przywracaniu dam potrzebne sterowniki. Bardziej mi chodzi czy jeśli przenoszę system to bedzie dalej aktywacja. Niekoniecznie legalna. Dodam, że na tamtym komputerze nie będzie tego samego systemu po przeniesieniu. Tam wrócę do Windows 7

A jeszcze jedno pytanie. Gdy nie będzie aktywacja działała i będę musiał kupić system to czy te w Internecie po 335zl ale na licencji ESD są legalne? Bo oem jest wiele droższy

Siódemki nie mogę zainstalować na procesorze i5 siódmej generacji. Inaczwj tak bym zrobił bo mam Windows 7.

Gdzieś mi się przewinęło, że jeśli zainstaluje Windows 10 1607 i zaloguję się na swoim koncie Windows to aktywacja się powiedzie. Sprawdzał ktoś?

Przecież teraz windowa 10 nawet oem przenoszą na inny komputer przy zmianie podzespołów pod warunkiem że nabył system oddzielnie i odinstalował z poprzednika,inna bajka z laptopami...po prostu jak się uda uruchomić to próbuj aktywacji...nawet telefonicznej a skoro masz win 7 to użyj jego klucza....po za tym można win 7 zainstalować na tych prockach...było o tym gdzieś nawet na tym forum.

A dlaczego nie możesz zainstalować Win 7 na 7 gen Kaby Lake? Można. Skoro masz licencję przypisaną do konta, to próbuj.

Widziałeś Windows 7 przypisany do konta Microsoft ba ja nie widziałem.

Co innego 8.1 czy teraz 10.

Tak mi powiedziano na infolinii dream machines. Nie ma dlatego sterowników do Windows 7. Laptopa będę miał za tydzień więc spróbuje najpierw z siódemką. A można link gdzie pokazano instalację Windows 7 na tym procku?

Temat na forum w dziale Poradniki - Instalacja Windows 7 na nowszych sprzętach lub YT i hasło Windows 7 on Kaby Lake. Najpierw sobie spróbuj z tym kontem.

Jak dojdzie laptop to popróbuje i dam oczywiście znac. Może komuś się przyda. Pozdrawiam. Dzięki za podpowiedzi.

Tobie wystarczy tylko zainstalować ten Win 7 bez sterowników(też są bez problemu) i zaktualizować do Win 10. Oczywiście po przypisaniu cyfrowej licencji do płyty głównej obowiązkowo czysta instalacja Win 10.

Nie musisz przypisywać licencji do konta MS. Podczas instalacji nie musisz tak samo logować się na konto MS. Całą instalację możesz przeprowadzić offline przy użyciu konta lokalnego.

Ale ten Windows 7 trzeba aktywować na laptopie przed aktualizacją do 10.

Po zaktualizowaniu 7 do 10 należy aktywować 10 ale to formalność a potem obowiązkowo czysta instalacja Win10 a aktywacja pójdzie 

od razu po podpięciu pod internet.

Ale ten Windows 7 trzeba aktywować na laptopie przed aktualizacją do 10.

A o czym my cały czas piszemy? ;)  Ostatnio są doniesienia, że nadal można z powodzeniem od razu aktywować czystą instalację Win 10 kluczem od Win 7, 8, 8.1 - ale bierzemy pod uwagę każdy scenariusz.

Strona do darmowej aktualizacji systemu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Strona do pobrania aktualnej najnowszej wersji Win 10: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

lub: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jeszcze jedno pytanko. Czy kupując system z tego sklepu:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

będzie to legalne? Trochę mało jak na system patrząc na ceny na stronach microsoft

Czysto formalnie na laptopie wymagana jest licencja Box a nie OEM, bo OEM jest do samodzielnie złożonego zestawu komputerowego

a laptop kupujesz gotowy nic sam nie składasz.

Co do legalności oferty ceny Windows 10 Pro OEM to koszt minimum 6 setek a Box-a ~1000 złotych.

Czysto formalnie na laptopie wymagana jest licencja Box a nie OEM, bo OEM jest do samodzielnie złożonego zestawu komputerowego

a laptop kupujesz gotowy nic sam nie składasz.

Co do legalności oferty ceny Windows 10 Pro OEM to koszt minimum 6 setek a Box-a ~1000 złotych.

Nie wiem jak na to spojrzeć. Laptopa kupowałem za pomocą konfiguratora i czekam aż zostanie złożony z podzespołami jakie wybrałem więc jakby był składany