Skocz do zawartości

WINDOWS 10 NA MNIEJ WYDAJNE KOMPUTERY


Gość b@t

Rekomendowane odpowiedzi

 



WINDOWS 10x86 HOME PL (507 MB)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 


katalog Windows po instalacji 1.3 GB

Procesy systemu Windows (25)

zuzycie RAM ok. 350 MB



 

SOURCE: Windows 10x86 PL (home,pro,edu).iso (build 10.0.14393.0 (rs1_release)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WINDOWS 10x64 HOME PL (732 MB)

 


[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

katalog Windows po instalacji 2.2 GB

Procesy systemu Windows (25)

zuzycie RAM ok. 500 MB

 

SOURCE: Windows 10x64 PL (home,pro,edu).iso (build 10.0.14393.0 (rs1_release)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

USUNIETE:

 

(FEATURES) all

 

(ACCESSORIES) all (bez 

Notepad

Open With

Time and Date

 

(CONTROL PANELS) all (bez

Date and Time

Device Center+Files

Device Manager+Files

Display+Files

Folder Options

Internet Option+Files

Keyboard

Mouse

Network and Sharing Center+Files

Personalization+Files

Power Option+Files

Set User Defoults

Sound+Files

Storage Spaces+Files

System+Files

Taskbar and Start Menu(+Files(only10)

Taskbar Notification Icons+Files(only8.1)

User Accounts+Files

View Available Networks+Files

Wireless Devices

 

(DRIVERS) all (bez 

Support - Bluetooth

Support - Boot - EFI and UEFI

Support - HD-Audio

Support - NVM Express (musi byc do (dysku SSD,GPT)

Support - Secure Digital Card

USB Hub (EHCI, UHCI, OHCI)   (usb2.0)

USB Hub (xHCI)   (usb3.0)

 

(FONTS) all

(KEYBOARDS) all

 

(LANGUAGES) all (bez 

Polish

United States (musi byc do (np. formatu)

 

(MODERN UI APPS) all (bez 

Immersive Control Panel (musi byc do (np. ustawien)

 

(MULTIMEDIA) all

(NETWORK) all

(THEMES) all

 

(TWEAKS)

Explorer - Remove (all)

System - Disable (all)

 

(SERVICES) all (bez 

Bluetooth Support Service (disable)

WLAN AutoConfig Service

 

OPTIMIZATION all 

ISO - Compression Mode Recovery

EXPERT - WinSXS Folder Compression LZX

 

konwersja WIM do ESD

 

------------------------------------------------------------

AKTUALIZACJA WERSJI x64

(zostawione kodeki video i Net Framework)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej fajnie że oparte na 1607 wtedy wchodzą theme'y przez UxStyle, fajnie się zapowiada jak będzie chwila to może po testuje :D

 

EDIT : 
"Support - Boot - EFI and UEFI

USB Hub (EHCI, UHCI, OHCI)   (usb2.0)
USB Hub (xHCI)   (usb3.0)"
 

Jeśli to jest wycięte to jednak u mnie nie ruszy za bardzo bo potrzebuje boota EFI a tym bardziej USB 3 :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nierozsądne :angry: - "nie" z przymiotnikami piszemy zawsze łącznie: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

wybacz z pl miałem max 3, więc już z bastuj nie każdy rodzi się polonistą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż jesli Ten system w tej wersji (x64) ma funkcjonować na sprzęcie z procesorem Intel Atom to chyba mowa tu o współczesnych procesorach Intel Atom - 4 , 5 rdzeniowych (bywają wersje komputerków z takimi procesorami z 4 GB RAM więc na to taki system jest akurat). Stary jedno rdzeniowy Atom z 2 GB RAM ma pewne problemy z systemem Win 7 w wersji x86 (nawet jak jest on coś niecoś przykrojony). Nie uważam się za znawce ale mam obawy iż wersja x64 wyciśnie z niego 8 poty. Pracowałem na laptopie gdzie była 7 x64 i 2 GB RAM - trudno było określić ją mianem komfortowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Okej fajnie że oparte na 1607 wtedy wchodzą theme'y przez UxStyle, fajnie się zapowiada jak będzie chwila to może po testuje :D

 

EDIT : 

"Support - Boot - EFI and UEFI

USB Hub (EHCI, UHCI, OHCI)   (usb2.0)
USB Hub (xHCI)   (usb3.0)"
 

Jeśli to jest wycięte to jednak u mnie nie ruszy za bardzo bo potrzebuje boota EFI a tym bardziej USB 3 :)

 

zle opisalem chodzi o to ze wywalone wszystko bez tego (czyli UEFI i obsluga usb 2.0 i 3.0 oczywiscie jest.

Poprawione !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to cudo zainstalować?

Bierzesz pendrive

uruchamiasz wiersz pleceń cmd

i wklepujesz:DiskPart

list disk

select disk 1

clean

create partition primary

list partition

select partition 1

active

format fs=fat32 quick lub fs=ntfs quick

assign

exit

musisz sprawdzić w list disk który on jest Twój pendrive 1 czy 2 itp żebyś coś innego nie skasował

przenosisz wszystkie pliki na pendrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z tym nie ma problemu chodzi o obraz iso którego tam nie ma, chyba dopiero należało by stworzyć jakimś programem z tych plików botowalny obraz iso.

mozna przygotowac pena rufusem lub winToUsb i po prostu przegrac pliki na pena jak chcesz bootowac z CD to wypakuj pliki i przerob na ISO np. programem ultraISO lub powerISO, jak chcesz bootowac z pena na UEFI to formatujesz rufusem w fat 32.

tak mozna samemu przygotowac pena (dziala bootowanie UEFI i LEGACY)

 

Wchodzimy w uruchom wpisujemy cmd

następnie w wierszu wpisujemy diskpart.
Wpisujemy 
list disk - wyświetlą się dyski zapamiętujemy nazwę pendrivea powinien to być 
(jeśli mamy jeden dysk) disk 1
Następnie wpisujemy po kolei
• select disk 1( jeśli to właśnie jest pendrive)
• clean
• create partition primary
• select partition 1
• active
• format fs=fat32
• assign
• exit
 
na tak przygotowanego pendriva wypakowujemy zawartosc archiwum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pendrive

uruchamiasz wiersz pleceń cmd

i wklepujesz:DiskPart

list disk

select disk 1

clean

create partition primary

list partition

select partition 1

active

format fs=fat32 quick lub fs=ntfs quick

assign

exit

musisz sprawdzić w list disk który on jest Twój pendrive 1 czy 2 itp żebyś coś innego nie skasował

przenosisz wszystkie pliki na pendrive

Bierzesz pendrive

uruchamiasz wiersz pleceń cmd

i wklepujesz:DiskPart

list disk

select disk 1

clean

convert GPT *

---------------------------------------------

list disk

select disk 1

clean

create partition primary 

format fs=ntfs quick

assign

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem go na drugim dysku. Generalnie uznanie za włożony trud. Jednak system za mocno pocięty. Doinstalowałem startisback. Nie wiem ale u mnie nieaktywna zakładka programy w panelu sterowania i brak opcji odinstalowania czegokolwiek. Udało mi się to obejść przy użyciu ccleaner. Przy instalacji sterowników do chipsetu wyskoczył mi błąd że brak netframework a przy próbie ręcznej instalacji wyskoczyło że jest już w systemie. Brak dxdiag czy chociażby painta. Gra risen 3 się zainstalowała i niby działa. Jak na starsze czy wolniejsze maszyny to przydałoby sie jeszcze włączyć directplay do gierek. Generalnie zostawić troche więcej w systemie i jego użyteczność znacznie by wzrosła. Fajnie by było jeszcze poblokowac szpiegujące usługi jak np synchronizuj hosta itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem go na drugim dysku. Generalnie uznanie za włożony trud. Jednak system za mocno pocięty. Doinstalowałem startisback. Nie wiem ale u mnie nieaktywna zakładka programy w panelu sterowania i brak opcji odinstalowania czegokolwiek. Udało mi się to obejść przy użyciu ccleaner. Przy instalacji sterowników do chipsetu wyskoczył mi błąd że brak netframework a przy próbie ręcznej instalacji wyskoczyło że jest już w systemie. Brak dxdiag czy chociażby painta. Gra risen 3 się zainstalowała i niby działa. Jak na starsze czy wolniejsze maszyny to przydałoby sie jeszcze włączyć directplay do gierek. Generalnie zostawić troche więcej w systemie i jego użyteczność znacznie by wzrosła. Fajnie by było jeszcze poblokowac szpiegujące usługi jak np synchronizuj hosta itp.

do odinstalowywania polecam "Your Uninstaller" czysci kompletnie wlacznie z rejestrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę tego systemu zbootować tak jak podajecie przez cmd?.Robie wszystko tak jak piszecie ale pisze mi że nie wykrywa systemu.

na pewno dziala, obie wersje x86 i x64 testowane, widocznie zle ustawiles opcje bootowania w biosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki od grafiki a w sensie jak zainstaluję intela te od mojego laka to nie ma tego programu intela do zarządzania ustawieniami grafiki. Resztę można przeboleć, bo fajny okrojony mocno.

ja to od razu kasuje, wszystko ustawiam z poziomu windowsa (zostawiam tylko sterowniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym chiał ten rogram to co trzeba byłoby robić? dla szczegółów mam Kruger&Matz Explore 1402 i stery pobrane ze strony producenta. Na innym windowsie (normalny, który działa oprócz Twoich wersji/prac okrojonych to cchyba tylko wersje od JG z gryzonia.

No i dodatkowo zapytam, czy byłby kompatyilny z tabletami? Widziałem jakieś Larki 7 calowe z windowsem 10 gdzie mają 1/16 czyli raczej parametry na XP a tu 10x86 na nich śmiga nawet spoczko (sprawdzałem w skleie). Jednakże chyba najbardziej teraz mam ból pupy, że na Twoim windowsie nie ustawię sobie suuper kolorów i kontrastu :D. No i driver easy nie włączę, bo net framework krzyczy (jego brak) a jak chcę jakąś wersję zainstalowa to nie mogę, o niby już net framework jest.


Net framework jest zainstalowany a nie mogę żadnej apliikacji otworzyć, bo wymaga net frameworka np driver easy, winaerotweaker...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie