Skocz do zawartości

Poszukuje Programu antywirusowego na XP


Darom

Rekomendowane odpowiedzi

Na stacjonarnym komputerze z windows XP professional z dodatkiem service pack 3 (Bulid 2600), directx 9.0c i pamięcią ram: 1,4GB Ram poszukuje programu antywirusowego. Taki, żeby był lekki, dużo mi nie zużywał ramu i dobrze chronił komputer przed wirusami.
Obecnie używam Baidu Antivirus nie wiem czy jest to dobry program. Zastanawiam się też nad programem antywirusowym Immunet. Co o tym sądzicie ?
Jeśli ktoś uważa, że program działający w chmurze byłby lepszy to proszę też o podanie linka do takiego.
Proszę o pomoc w tej sprawie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś z "chmury" to polecam ci SecureAplus instaluje bez silnika offline albo Pande Cloud zalecam ci wyłączyć w ustawieniach reklamy jak dla mnie te dwa to są najlepsze programy ochronne jeśli chodzi o chmurę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecasz mi wyłączyć reklamy w ustawieniach ale powiedz mi jak i w których ustawieniach ? I czy programy SecureAplus i Pande Cloud​ są lekkie i nie będą mi zamulać komputera ? I czy są to darmowe programy ? czy tylko na pare dni a potem trzeba kupić ?

 

I jeszcze pytanie. Czy lepsza Panda Cloud czy Panda Protection ?  - na mój komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Pandę to chodziło mi o tą : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] Wchodzisz w ustawienia i w zakładce która ci się pojawi zjeżdżasz na sam dół i tam masz wiadomości od Panda wyłącz to :) 
Tak SecureAplus jak i Panda to bardzo mało zasobożerne antywirusy dlatego że pracują w chmurze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacjonarnym komputerze z windows XP professional z dodatkiem service pack 3 (Bulid 2600), directx 9.0c i pamięcią ram: 1,4GB Ram poszukuje programu antywirusowego. Taki, żeby był lekki, dużo mi nie zużywał ramu i dobrze chronił komputer przed wirusami.

Obecnie używam Baidu Antivirus nie wiem czy jest to dobry program. Zastanawiam się też nad programem antywirusowym Immunet. Co o tym sądzicie ?

Jeśli ktoś uważa, że program działający w chmurze byłby lepszy to proszę też o podanie linka do takiego.

Proszę o pomoc w tej sprawie. 

 

Acha. Tak. Tia. OK. Czy możesz napisać co w ogóle robisz na tym XP Pro? Nie bardzo widzę sens instalowania placebo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba porównywalnie, strasznie mało bo to antywirusy działające w chmurzę.
Jeśli nie chcesz dostawać 30 powiadomień dziennie przy otwieraniu apek bierz Pandę jeśli ci to nie przeszkadza i wolisz większą protekcję bierz SecureAPlus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam darmowe programy antywirusowe [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / dodatkowe bazy wirusów [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] / [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] lub [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] są po angielsku, ale proste w użyciu i dobrze działają na WinXP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Zainstalowałem sobie najpierw 360 total seciurity i okropnie zaczął mi komputer wolno działać i strony długo się uruchamiały i w menedżer zadań w zakładce Procesy skoczyło mi od 15 do 25 procesów. Pomyślałem, ładna kobyła i odinstalowałem szybko. 

Później zainstalowałem sobie secureAplus i też miałem problem z tym, że komputer mi wolniej chodził i lekko zamulał więc odinstalowałem nawet nie patrzyłem na procesy ale też pewnie dużo skoczyły patrząc na to, że bez programu antywirusowego mam 13 procesów uruchomionych, z przeglądarką 14.

Zainstalowałem też pande protection i też nie powaliło mnie to na kolana bo nie co mniej, ale jednak też trochę komputer mi zamulił i w menedżer zadań w zakładce Procesy skoczyło mi od 15 do 21 procesów. Zatem odinstalowałem bo nie odczułem tej chmury.

Następnie miałem sobie zainstalować na próbę bitdefender free ale coś mnie skłoniło w stronę programu Immunet Protect i jak zainstalowałem i zobaczyłem, że nic a nic mi nie muli i strony dobrze i szybko wchodzą i w w menedżer zadań w zakładce Procesy skoczyło mi tylko od 14 do 15 procesów to wtedy stwierdziłem, że to jest to co chciałem. Lekki, jeden proces tylko i na windows XP dla mnie wystarczający. Szybko jeszcze uruchomiłem komputer ponownie, żeby się upewnić i tak, nic się nie zmieniło. Także zostaje chyba przy Immunet Protect w wersji podstawowej tak jak mi polecił użytkownik: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i Bogdan_G.

Także dziękuje za rady wszystkim. I zastanawiam się nad tym bitdefenderem ale nie mogę się zdecydować. Więc, czy możecie mi coś doradzić ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] pytanie czy ten Immunet Protect wystarczy zainstalować i tak sobie będzie działał na tych ustawieniach co już są ? czy musze go jakoś lepiej skonfigurować ? jeśli tak, to w jaki sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem odinstalowa [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] i Bogdan_G.

Także dziękuje za rady wszystkim. I zastanawiam się nad tym bitdefenderem ale nie mogę się zdecydować. Więc, czy możecie mi coś doradzić ?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] pytanie czy ten Immunet Protect wystarczy zainstalować i tak sobie będzie działał na tych ustawieniach co już są ? czy musze go jakoś lepiej skonfigurować ? jeśli tak, to w jaki sposób ?

wystarczy  :)

o jest lekusieńkie 0,65MB

Tutaj masz opis szczególniejszy,że się tak wrażę.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

PS.

 

 

Obecnie używam Baidu Antivirus nie wiem czy jest to dobry program.

 

o ile się nie mylę,to ten już stracił żywotność,jest nie aktualizowany.

Poza tym u Ciebie się nie opłaci instalować pamięciożernych antywirusów. :)

 

PPS.

Zawsze możesz sobie raz na jakiś czas przeskanować tez takim online skanerem

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze i z czystym sumieniem polecam  pandę cloud free . 

 

Jak ktoś nadal posiada windowsa xp a zależy komuś na dobrym poziomie bezpieczeństwa to oczywiście najnowsze wersje przeglądarek jest tutaj temat na winclub.

 

Dodatkowo darmowy firewall  lepszy od systemowego.

 

Darmowy i skuteczny vpn :SoftEther VPN Client Manager

Łatwo go znaleźć w internecie tylko trzeba troszkę posiedzieć ale  warto.Bardzo dużo vpn'ków :)

Od czasu do czasu skan szczepionką antywirusową.

 

Dla porządku podaję:::::

 

1> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]   < PandaCloudFree Antywirus

 

2>[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] < Firewall

 

3> linki do darmowych szczepionek antywirusowych online: 

-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <na starsze systemy wybrać poprzednią wersję z download'u

-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <eset

-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  <kaspersky

-[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] <Dr web

4> [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]< vpn klient 

dodatkowo w razie problemów lekki opis konfiguracji VPN :[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Na koniec podaję zdjęcie z pulpitu moich szczepionek i inne:

cee76383afff0.png

53f32edcea09b.png

a7a7905619b6a.png

8b6e01eff9381.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie